Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 р. № 2а-9052/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравчука В.М.,
за участі секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,
представника позивачаМандзиняк Г.В.,
розглянувши справу за позовом
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова
до ТзОВ "Західно-український дім послуг"
пропро стягнення податкового боргу , В С Т А Н О В И В : ДПІ у Залізничному районі м. Львова звернулась до суду з адміністративним позовом до ТзОВ «Західно-український дім послуг» про стягнення податкового боргу в сумі 21875,62 грн. на користь держави.
В обгрунтування позовних вимог, покликається на те, що відповідач має податковий борг, а саме по податку на додану вартість в сумі 21142,53 грн. (в т.ч. пеня) та по податку на прибуток 685,26 грн. (в т.ч. пеня). У звязку з чим державною податковою інспекцією відповідно до п. п. 5.4.1. п.5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” визначено, що зазначені суми платежів є узгодженими та несплаченими у встановлені законодавством строки, а тому вимога про стягнення є безспірною.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позові, просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів на їх обґрунтування не надав, причини неявки суду не повідомив. Оскільки процесуальні права відповідача на участь у судовому засіданні були забезпечені, суд розцінює його неявку як небажання користуватися процесуальними правами, а тому вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України).
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач ТзОВ «Західно-український дім послуг»зареєстроване юридична особа 10.10.2006 р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру. Відповідач взятий на облік платника податків в ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 11.10.2006 р. за № 34668112.
ДПІ у Залізничному районі м. Львова проведела планову виїзну перевірку ТзОВ «Західно-український дім послуг»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006 р. по 30.09.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 р. по 30.09.2009 р., про що складено акт від 30.01.2010 р.
Перевіркою встановлено порушення Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого занижено податок на прибуток на суму 140154,30 грн.; Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого занижено ПДВ на суму 68925,60 грн.; Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», встановлено неутримання та неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб на суму 33, 0 грн., заборгованість 2749,70 грн.
За результатами перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 10.03.2010 р. № 0000391702/6/181 за платежем податок з доходів фізичних осіб нараховано на суму 3739,70 грн. (в т.ч. штрафні санкції на суму 660 грн.).
29.06.2010 р. ДПІ у Залізничному районі м. Львова проведено документальну невиїзну перевірку (камеральну) ТзОВ «Західно-український дім послуг». Даною перевіркою встановлено, що на підставі п.п.4.2.2 п.4.2. ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” зменшується сума від»ємного значення, зарахованого у зменшення суми податкового боргу з ПДВ 22173 грн. та збільшується залишок від»ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду 22173 грн. У звязку з цим зменшено відємне значення на суму 21096,41 (46,12 грн. пеня, 21096,41 грн. недоїмка).
Судом встановлено, що відповідач як платник податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств має заборгованість перед бюджетом в розмірі 21781,67 грн. (в т.ч. 93,94 грн. - пеня), що підтверджується довідною податкового органу.
Відповідач не подав будь-яких доказів оскарження рішень про нарахування суми податкових зобовязань.
Спірні правовідносини, які склались між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2181) та Законом України „Про систему оподаткування” № 1251-XII від 25.06.1991 року з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1251-XII).
Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов»язкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов»язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.
У відповідності до п.1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року за №2181-ІІІ, з наступними змінами та доповненнями, податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно положень п.5.1, п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп.4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначені законодавством строки.
Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податкови (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов»язання платників податків і підлягає сплаті.
Відповідно до 5.4.1. Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою)у відповідності до п.1.3 ст.1 згадуваного Закону вважається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
На виконанння п.п 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону № 2181, якою передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Личаківському районі м Львова було направлено на адресу відповідача:
-першу податкову вимогу від 30.03.2010 р. № 1/374 на суму 3739,70 грн.;
-другу податкову вимогу від 17.05.2010 р. № 2/521 на суму 3754,75 грн.
Податкові вимоги направлялись поштою на адресу юридичної особи, вказану у витягу з Єдиного державного реєстру та отримані відповідачем..
Відповідач не подав доказів, які б свідчили про те, що вказана ним сума податкових зобовязань оспорювалася в адміністративному чи судовому порядку, а тому, з врахуванням згаданих норм та обставин справи, Суд дійшов висновку, що згадане податкове зобовязання дійсно є податковим боргом.
Відповідач не надав Суду доказів на підтвердження факту погашення боргу перед бюджетом та не спростував вимог позивача.
У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до вимог підп. 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. ДПІ у Залізничному районі м. Львова прийнято рішення від 29.07.2010 р. про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Враховуючи наведене, Суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог про стягнення з відповідача податкового боргу, тому позов підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то такі у справі відсутні, а тому з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Західно-український дім послуг»(ідентифікаційний код 34668112, м. Львів, вул. Патона, буд. 6а, кв. 24) на користь Державного бюджету податковий борг в сумі 21875 (двадцять одна тисяча вісімсот сімдесят пять) гривень 61 (шістдесят одна) копійка, а саме: заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 21096,41 гривень та пені в розмірі 46,12 гривень; заборгованість з податку з доходів найманих працівників у розмірі 685,26 гривень та пені в розмірі 47,82 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 29 листопада 2010 року
Суддя Кравчук В.М.