Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2010 р. № 2а-9945/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої cудді Потабенко В.А.
за участю секретаря Дрозди І.С.,
за участю представників сторін:
позивача - Гавришків О.М., згідно довіреності,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж-транс" про стягнення податкового боргу,
встановив:
ДПІ в Личаківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з ТзОВ "Престиж-транс" податковий борг перед бюджетом в сумі 10971,98 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що заборгованість ТзОВ "Престиж-транс" становить 10971, 98 грн. та складається з податку на прибуток підприємства 1196,36 грн., податок з власників транспортних засобів 9775,62 грн. Відповідачу було направлено дві податкові вимоги. Досі боржником не було вжито заходів до погашення податкового боргу. Станом на момент подання позову до суду суми податків та штрафних санкцій відповідача є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто є сумою податкового боргу. Відтак, позивач просить позов задовольнити та стягнути з ТзОВ "Престиж-транс" заборгованість в розмірі 10971,98 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, вручити йому повідомлення про час та місце розгляду справи не представилось можливим, оскільки, відповідно до поштової довідки, підприємство за вказаною адресою відсутнє.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
В матеріалах справи наявний витяг з ЄДР від 29.09.2010 року, згідно якого ТзОВ "Престиж-транс" і надалі зареєстровано за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 15 а.
Згідно ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:
юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Престиж-транс" зареєстроване 05.03.1998 року виконавчим комітетом Львівської міської ради. Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, підприємство знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Богданівська, 15а, код ЄДРПОУ 25545640. 01.07.2002 року ТзОВ "Престиж-транс" взято на облік платника податків в ДПІ у Личаківському районі м. Львова.
Згідно самостійно поданої відповідачем декларації з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2010 року, ТзОВ "Престиж-транс" самостійно визначило податкове зобов'язання з даного податку в сумі 4251,00 грн. Однак, у встановлені строки в повному обсязі його не сплатило, в зв'язку з чим ДПІ в Личаківському районі м. Львова нарахувало на залишок пеню.
Крім того, відповідно до самостійно поданих відповідачем розрахунків сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2010 рік, ТзОВ "Престиж-транс" належало сплатити 12161,00 грн.
Крім того, ДПІ в Личаківському районі м. Львова винесло податкові повідомлення-рішенням від 19.01.2010 року № 0000091700/0, від 18.06.2010 року № 0004591710/0, від 18.06.2010 року № 0004581710/0 за платежем податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, яким застосувало до відповідача штрафні (фінансові) санкції за сплату узгодженої суми податкового зобовязання з затримкою в сумі 2786,20 грн., 132,80 грн. та 4814,45 грн. відповідно.
Однак, у встановлені строки в повному обсязі суми штрафних (фінансових) санкцій сплачені не були, в зв'язку з чим ДПІ в Личаківському районі м. Львова нарахувало пеню.
Докази розміщення податкових повідомлень-рішень на дошці податкових оголошень (акти) відповідно до п.п. 6.1 п. 6.2.4 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (надалі Закон № 2181-III), наявні в матеріалах справи.
Згідно норм Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ, платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 1.3 ст.1 Закону № 2181-ІІІ, податковий борг податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.5.1. статті 5 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.
Згідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону № 2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобовязання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.12 ст. 1 Закону № 2181, контролюючий орган державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю і повнотою нарахування податків і зборів (обовязкових платежів) та погашенням податкових зобовязань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обовязкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
Усупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків ТзОВ "Престиж-транс" не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Згідно довідки позивача від 16.09.2010 року заборгованість відповідача перед бюджетом станом на 16.09.210 року становить 10971,98 грн., з них: несплачений залишок податку на прибуток підприємства 1196,36 грн. та податку з власників транспортних засобів 9775,62 грн.
На даний час вказані суми податкових зобов'язань в розмірі 10971,98 грн. є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплаченими, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у термін), а, відтак, підлягають стягненню в примусовому порядку.
Враховуючи все вищеперераховане, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають, відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 19, 69-71, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Престиж-транс", код ЄДРПОУ 25545640, що зареєстроване за адресою: 79019, м. Львів, вул. Богданівська, 15а, до бюджету податковий борг в сумі 10971 (десять тисяч девятсот сімдесят одна) гривня 98 коп.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 28.11.2010 року.
Суддя Потабенко В.А.