Постанова № 12691085, 24.11.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2010
Номер справи
2а-7406/10/0570
Номер документу
12691085
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2010 р. справа № 2а-7406/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12 год. 46 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Стойки В.В.

при секретаріКуркині В.В.

за участю

представника позивача Тимошенко С.Ю.

представника відповідача не з*явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Ворошиловському районі міста Донецька звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що за результатами проведення перевірки з питань дотримання вимог встановленого порядку проведення розрахункові за готівкою відділом контролю за розрахунковими операціями було встановлено порушення вимог п.2.6 р.2 «Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні» від 15.12.2004 року №637 зі змінами та доповненнями та винесено акт, на підставі якого було прийнято податкове повідомлення-рішення від 08 грудня 2009 року №0007372344 у розмірі 5481,65 грн. Відповідач до теперішнього часу не сплатив заборгованість, у зв*язку з чим позивач просить суд стягнути з ТОВ «Фірма ВИС» заборгованість у розмірі 5481,65 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» про стягнення заборгованості підлягають задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Фірма ВИС” є юридичною особою, код ЄДРПОУ 24639681, знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька.

Згідно направлень на перевірку від 12 листопада 2009 року № 613, 614, на підставі пункту 2 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, Державною податковою інспекцією у Ворошиловському районі міста Донецька проведена планова перевірка на підставі плану-графіку на листопад 2009 року.

13 листопада 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька була проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 13 листопада 2009 року № 0676/05/62/23/26439681.

Висновком акту перевірки визначено, що позивачем порушені норми розділу 2 пункту 2.6. Положення № 637, а саме:

Згідно КОРО № 0562006935/5 від 2 вересня 2009 року та касової книги встановлено:

- Z-звіт № 414 від 1 листопада 2009 року - залишок на кінець дня склав 235 грн. 53 коп., який повинен бути внесений до РРО на початок наступного дня - 3 листопада 2009 року, але, згідно Z-звіту № 415 від 2 листопада 2009 року службовий внесок склав 160 грн. 86 коп. Таким чином, розбіжність склала 74 грн. 67 коп., вказана сума не здана до каси підприємства, що є неоприбуткуванням готівки у касі підприємства;

- Z-звіт № 416 від 3 листопада 2009 року - службове внесення 220 грн. 38 коп., а повинно бути 255 грн. 53 коп. Різниця склала 15 грн. 15 коп., вказана сума не здана до каси підприємства;

- Z-звіт № 417 від 4 листопада 2009 року службове внесення 247 грн. 22 коп., а повинно бути 235 грн. 53 коп. Різниця склала 11 грн. 69 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 418 від 5 листопада 2009 року - службове внесення 1250 грн. 77 коп., а повинно бути 235 грн. 53 коп. Різниця склала 109 грн. 76 коп., вказана сума не здана до каси підприємства;

- Z-звіт № 419 від 6 листопада 2009 року службове внесення 264 грн. 19 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 88 грн. 61 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 420 від 7 листопада 2009 року службове внесення 274 грн. 29 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 98 грн. 71 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 421 від 8 листопада 2009 року - службове внесення 108 грн. 76 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 66 грн. 82 коп., вказана сума не здана до каси підприємства;

- Z-звіт № 422 від 9 листопада 2009 року службове внесення 241 грн. 83 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 66 грн. 15 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 423 від 10 листопада 2009 року службове внесення 201 грн. 20 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 25 грн. 62 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 424 від 11 листопада 2009 року - службове внесення 164 грн. 27 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 11 грн. 31 коп., вказана сума не здана до каси підприємства;

- Z-звіт № 425 від 12 листопада 2009 року службове внесення 463 грн. 58 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 287 грн. 77 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО;

- Z-звіт № 426 від 13 листопада 2009 року службове внесення 415 грн. 65 коп., а повинно бути 175 грн. 58 коп. Різниця склала 240 грн. 07 коп., вказана сума не здана до каси підприємства та видатковий касовий ордер не видавався для службового внесення в РРО.

Таким чином, за висновком акту перевірки (додаток до акта перевірки) не оприбуткування готівки коштів до каси підприємства складає 1096 грн. 33 коп.

За наслідками перевірки, на підставі пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, відповідачем було прийнято спірне рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 8 грудня 2010 року № 0007372344 на загальну суму 5 481 грн. 65 коп. за порушення розділу 2 пункту 2.6. Положення № 637 та застосовані штрафні санкції у відповідності до абзацу 3 статті 3 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12 червня 1995 року № 436/95.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

Також, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, торгових патентів.

Згідно із пунктом 11 вказаної статті органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 25 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб*єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби україни рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Підпунктом 5.3.1 пункта 5.3 статті 5 Закону україни «Про порядок погашення зобов*язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року із змінами та доповненнями передбачено, що у разі визначення податкового зобов*язання контролюючим органом платник податків зобов*язаний погасити нараховану суму податкового зобов*язання на протязі десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно із ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Також судом встановлено, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року по справі №2а-16078/10/0570 задоволено позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Фірма ВИС”, м. Донецьк до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007372344 від 8 грудня 2009 року. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2010 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі міста Донецька було задоволено, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року у справі №2а-16078/10/0570 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС», м. Донецьк до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007372344 від 08 грудня 2009 року скасовано та у задоволені позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» , м. Донецьк до Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі м. Донецька про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007372344 від 08 грудня 2009 року відмовлено у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, враховуючи приписи ч.1 ст.72 КАС України, суд вважає, що факти не правомірності дій позивача щодо прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007372344 від 08 грудня 2009 року є доведеними на підставі постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2010 року, у звязку з чим доказуванню за цією адміністративною справою не підлягають.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пп. 1, 2 ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи права державної податкової служби щодо стягнення до бюджетів суми штрафних санкцій, встановлені Законом, та передбачений Конституцією України судовий порядок їх стягнення, а також враховуючи той факт, що рішення, якими до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції, не скасовані та не визнані недійсними, а заборгованість по сплаті штрафних санкцій не сплачена відповідачем, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 15, 17, 23, 58, 69-71, 79, 86-87, 94, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі міста Донецька до товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма ВИС» (ЄДРПОУ 24639681) на користь місцевого бюджету суму заборгованості у розмірі 5481,65 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Стойка В. В.