Рішення № 126847101, 24.04.2025, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.04.2025
Номер справи
640/22055/19
Номер документу
126847101
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

24 квітня 2025 року о/об 10 год. 30 хв.Справа № 640/22055/19 Провадження № ЗП/280/44/25 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Гранд" (вул.Курська, буд.7, м.Київ, 03049; код ЄДРПОУ 37817124)

до Головного управління ДПС у м.Києві (вул.Шолуденка, буд.33/19, м.Київ, 04116; код ЄДРПОУ ВП 44116011)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Гранд" (надалі позивач, ТОВ "Прем`єр-Гранд") звернулось до адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м.Києві (надалі відповідач, ГУ ДПС у м.Києві), в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.08.2019 за №0047701409, яким застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Гранд" суму штрафних санкцій за платежем адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у розмірі 351267,14 грн.

У позовній заяві зазначено наступне: «… 07.08.2019 р. на підставі Наказу № 10824 від 30.07.2019 р., направлення від 01.08.2019 р. № 6655/26-15-14-09-01 проведено фактичну перевірку ТОВ «Прем`єр-Гранд» з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками. За результатами перевірки, контролюючим органом складено Акт фактичної перевірки від 08.08.2019 р. б/н., відповідно до якого суб`єктом господарювання здійснено порушення вимог ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме здійснено роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на суму 175633,57 грн. ТОВ «Прем`єр-Гранд» не погоджуючись з висновками викладеними в Акті перевірки, в порядку п. 44.7 ст. 44 ПК України, у визначений законом строк, на 9 робочий день після отримання акту - 21.08.2019 року направило контролюючому органу заперечення на акт перевірки, які отримано ГУ ДФС у м. Києві 23.08.2019 р. Однак, в порушення вимог п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України, контролюючий орган не розглядав заперечення ТОВ «Прем`єр-Гранд», відповідь на заперечення також не направлялась. 27.08.2019 року на адресу платника надійшло податкове повідомлення рішення від 23.08.2019 р. № 0047701409, за яким Товариству з обмеженою відповідальність «Прем`єр-Гранд» застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 351 267,14 грн. ТОВ «Прем`єр-Гранд» вважає, шо контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання та прийняв необгрунтоване рішення відносно платника ГУ ДФС у м. Києві грубо порушила порядок розгляду заперечення без врахування тверджень, що підтверджує односторонність прийняття рішення. Тому, в порядку ст. 56 ПК України, платник оскаржив податкове повідомлення-рішення від 23.08.2019 р. № 0047701409 в адміністративному порядку до ДПС України. Рішенням ДПС України від 28.10.2019 р. за № 7442/6/99-00-08-05-05, яку позивач отримав 31.11.2019 р., скаргу платника залишено без задоволення, оскаржуване податкове повідомлення-рішення без змін. … Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі (ч. 21 ст. 15 Закону № 481/95-ВР). У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі (ч. 23 ст. 15 Закону № 481/95-ВР). Згідно ч. 33 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб`єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов`язаних з реорганізацією суб`єкта господарювання та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб`єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб`єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. При цьому, чинним законодавством не врегульовано строки та порядок отримання додатку до ліцензії, початок його дії, не визначено й внесення змін до самого додатку до ліцензії. Відповідно до Ліцензії від 23.08.2018 р. № 26580308201800293, ТОВ «Прем`єр-Гранд» є платником акцизного податку з правом роздрібної торгівлі алкогольними напоями з адресою м. Київ, вул. Курська, 7 (кафе). Термін дії ліцензії з 01.09.2018 р. по 31.08.2019 р. Згідно додатку до ліцензії Товариство використовує ЕККА з фіскальним номером 2658014556 від 08.08.2013 р. У зв`язку із закінчення визначеного законодавством строки експлуатації РРО, що настав 22.06.2019 р., ТОВ «Прем`єр-Гранд» 07.06.2019 р. зареєструвало в контролюючому органі ГУ ДФС у м. Києві (Солом`янський район) ЕККА з фіскальним номером 3000709944. … Відповідно до довідки про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій від 04.06.2019 р. № 9807 ГУ ДФС у м. Києві здійснило резервування фіскального № нового РРО. На підставі акту №3308 від 06.06.2019 р. введено в експлуатацію реєстратора розрахункових операцій за фіскальним №3000709944. 06.06.2019 р. ГУ ДФС у м. Києві видано реєстраційне посвідчення № 20670383, яким визначено сферу застосування РРО для платника, а саме для здійснення господарської діяльності Кафе «Кант». 06.06.2019 р. ДПІ у Солом`янському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснено опломбування РРО за фіскальним номером 3000709944, про що видано довідку № 710470. Тобто платником податку добросовісно, у визначені законом строки проведено заміну РРО, та повідомлено контролюючий орган про такі зміни. … Тобто, по відношенню до ТОВ «Прем`єр-Гранд» ГУ ДФС у м. Києві, його територіальні органи одночасно є контролюючими органами та органом ліцензування у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відповідно до аналітичної системи ДФС «ЗІР», законом не встановлено окремих вимог до заяви та пакету документів, які подаються для внесення змін щодо реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), через які здійснюється реалізація алкогольних напоїв, зазначених у додатку до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Тому для внесення змін у додаток до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями щодо РРО (КОРО) необхідно подати заяву довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком). ТОВ «Прем`єр-Гранд» завчасно здійснила резервування фіскального номера нового РРО. Також платником у відповідності із чинним законодавством здійснено скасування реєстрації старого РРО. Усі вказані реєстраційні дії проведено саме ГУ ДФС у м. Києві. У період з моменту реєстрації нового РРО, контролюючий орган, який є одночасно органом ліцензування, отримувала податкову інформацію про реалізацію підакцизних товарів саме через РРО за фіскальним №3000709944. При цьому, контролюючий орган не здійснював перевірки відомостей, що надходили від платника. Така пасивна поведінка з боку контролюючого органу призвела до збільшення розміру штрафу, передбаченого абз. 7 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» сума якого фактично зростала щодня, починаючи з моменту реєстрації нового РРО, до моменту проведення фактичної перевірки. … Таким чином, пасивно вичікуючи та отримавши від платника відомості про не внесення РРО до ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, Контролюючий орган ініціював проведення фактичної перевірки з метою формальної констатації факту виявлення вказаного правопорушення. В контексті розгляду даної спірної ситуації варто вказати, що вказане правопорушення не є безумовним для застосування санкції відносно платника, оскільки останній не мав на меті вчинити протиправні дії з метою отримання матеріальних благ чи уникнути від оподаткування своєї діяльності. Реалізація ГУ ДФС у м. Києві повноваження у формі винесення рішення про застосування фінансових санкцій через дії ТОВ «Прем`єр-Гранд» по усуненню допущеного порушення відбулася всупереч меті, з якою таке повноваження надано. … Сам факт не внесення змін до додатку Ліцензії жодним чином не створило негативних наслідків як для контролюючого органу, бюджету держави чи держави в цілому. При цьому, що ГУ ДФС у м. Києві заздалегідь було відомо про використання єдиного РРО при здійсненні роздрібного продажу алкогольних напоїв. Крім того, прошу врахувати наступні твердження платника. Надаючи оцінку правомірності нарахування штрафу, варто зазначити, що контролюючим органом застосовано штраф у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, на підставі частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР. Здійснюючи нарахування штрафу інспектор виходив з інформації періодичного звіту РРО в період з 12.06.2019 по 07.08.2019 р. через електронний контрольно-касовий апарат за фіскальним №3000709944, а саме про реалізацію товару (алкогольних напоїв) загальною вартістю 175633,57 грн. Однак, всупереч вимогам пункту 5 розділу II та пункту 4 розділу II Порядку № 727,акт перевірки не містить викладення змісту вказаного порушення із зазначенням документів або інформації, як доказів, що підтверджують зміст правопорушення. В акті перевірки не зазначено, та він не містить додатку, у якому здійснено опис продукції, реалізованої на загальну суму 175633,57 грн. Таким чином, оскільки базою обрахування суми штрафу є вартість реалізованої через ЕККА продукції, а матеріали перевірки вказаної інформації не містять, то можливо дійти висновку про відсутність обґрунтованого підтвердження вартості реалізованої продукції, шо унеможливлює визнання правомірним нарахування сум спірного штрафу. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… ГУ ДФС у м. Києві здійснена фактична перевірка кафе «Кант» за адресою: м. Київ, вул. Курська, 7 в якому здійснює діяльність ТОВ «Прем`єр-Гранд», за результатами якої складено акт від 08.08.2019 №1641/26/15/14/37817124 (далі - акт перевірки). Перевіркою встановлено, що ТОВ «Прем`єр-Гранд» при проведенні розрахунків із споживачами використовує РРО - Dаtееs FР 3530Т, фіскальний № 3000709944, заводський № СГІ 802300347. Відповідно до фіскальних звітних чеків РРО з № 1 за 12.06.2019 по № 56 за 07.08.2019 року (включно), записів в книзі обліку розрахункових операцій та по-чекової інформації наявної в базах даних ГУ ДФС у м. Києві встановлено факти реалізації алкогольних напоїв через РРО не зазначений у ліцензії (додатку до ліцензії) № 26580308201800293 від 25.08.2018 (термін дії з 01.09.2018 по 31.08.2019) на загальну суму 175 633,57 грн., чим порушено ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодово алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами і доповненнями. Відповідно до частини тринадцятої ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб`єктом господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Згідно із частиною двадцять п`ятою ст. 15 Закону у додатку до на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями щодо РРО (КОРО) подається заява довільної форми із зазначенням адреси місця торгівлі, переліку РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі та інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби, а також документи, які потребують внесення змін (ліцензія з додатком). При зміні відомостей, зазначених у виданій суб`єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов`язаних з реорганізацією суб`єкта господарювання), орган який видав ліцензію, на підставі заяви протягом трьох робочих днів видає суб`єкту господарювання ліцензію з урахуванням змін. Просимо звернути увагу шановного суду, що після зміни РРО ТОВ «Прем`єр-Гранд» протягом двох місяців не було подано заяви до ГУ ДПС у м. Києві для отримання ліцензії з урахуванням змін. Отже, за результатами акта перевірки прийнято ППР від 23.08.2019 №0047701409, згідно з яким застосовані до ТОВ «Прем`єр-Гранд» фінансові санкції у сумі 351267,14 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії. Відповідно до ст. 15 Закону №481/95-ВР із змінами передбачено, що у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі. Відповідно до ст.17 Закону №481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи пальним через електронний контрольно- касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень. …».

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою від 17.02.2025 суддею Прасовим О.О. прийнято до свого провадження дану адміністративну справу та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

У період з 07.08.2019 по 08.08.2019 контролюючим органом проведено фактичну перевірку ТОВ "Прем`єр-Гранд", за результатами якої складено Акт від 08.08.2019 за №1641/26/15/14/37817124 (надалі Акт фактичної перевірки від 08.08.2019 за №1641/26/15/14/37817124).

В Акті фактичної перевірки від 08.08.2019 за №1641/26/15/14/37817124 зазначено, зокрема: «…3.1. Під час перевірки встановлено порушення: Порушено вимоги ст.15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами. …».

На підставі Акту фактичної перевірки від 08.08.2019 за №1641/26/15/14/37817124 контролюючим органом відносно ТОВ "Прем`єр-Гранд" прийнято: податкове повідомлення-рішення від 23.04.2019 за №0047701409, яким за порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за платежем «Адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 351267 грн. 14 коп.

За матеріалами справи, 25.08.2018 контролюючим органом видано ТОВ "Прем`єр-Гранд" Ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 23.08.2018 за №26580308201800293 терміном дії з 01.09.2018 по 31.08.2019.

У Додатку до вказаної Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 23.08.2018 за №26580308201800293 терміном дії з 01.09.2018 по 31.08.2019 зазначено наступний електронний контрольно-касовий апарат: «Модель» - «DATECS», «Модифікація» - «FP3530T», «Заводський номер» - «ДО 06034912», «Виробник» - «ДП КОМПАНІЯ ATLAS», «Дата виготовлення» - «03.07.2011», «Реєстраційний номер книг обліку РО, які знаходяться у місті торгівлі» - «2658014556/7».

Згідно з Довідкою про опломбування реєстратора розрахункових операцій від 06.06.2019 за №710470 ТОВ "Прем`єр-Гранд", Актом введення в експлуатацію реєстратора розрахункових операцій від 06.06.2019 за №3308, Реєстраційним посвідченням від 07.06.2019 за №20670383 введено в експлуатацію реєстратор розрахункових операцій, який належить ТОВ "Прем`єр-Гранд", а саме: «Модель (модифікація) реєстратора розрахункових операцій Datecs FP-3530T», «Заводський номер СП802300347 фіскальний номер 3000709944».

Під час фактичної перевірки контролюючим органом встановлено факт використання ТОВ "Прем`єр-Гранд" наступного електронного контрольно-касового апарату/реєстратора розрахункових операцій «Модель (модифікація) реєстратора розрахункових операцій Datecs FP-3530T», «Заводський номер СП802300347 фіскальний номер 3000709944».

У «Розрахунку алкогольної продукції яка реалізувалась ТОВ "ПРЕМ`ЄР-ГРАНД" (код 37817124), в кафе «КЕНТ», за адресою: м.Київ, вул.Курська, 7, через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000709944 який не внесений у ліцензію (додаток до ліцензії) за період роботи з 12.06.2019 по 07.08.2019 (включно)» зазначено, зокрема «… Всього через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним номером 3000709944 за період з 12.06.2019 по 07.08.2019 (включно) реалізовано алкогольної продукції на загальну суму 175633,57 грн. …».

Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

У ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) зазначено: «… Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами або пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. … У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби. … У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним суб`єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі. … У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб`єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов`язаних з реорганізацією суб`єкта господарювання та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб`єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб`єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін. …».

У ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) зазначено: «За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: … роздрібної торгівлі алкогольними напоями чи пальним через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень; …».

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає твердження позивача у позовній заяві «… чинним законодавством не врегульовано строки та порядок отримання додатку до ліцензії, початок його дії, не визначено й внесення змін до самого додатку до ліцензії …» не обґрунтованим, оскільки додаток до ліцензії є її невід`ємною частиною.

За приписами ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) видача нової ліцензії у зв`язку зі змінами відомостей, зазначених у виданій суб`єкту господарювання ліцензії, здійснюється за заявою суб`єкта господарювання, а не автоматично внаслідок реєстрації нового електронного контрольно-касового апарату.

Новий електронний контрольно-касовий апарат («Модель (модифікація) реєстратора розрахункових операцій Datecs FP-3530T», «Заводський номер СП802300347 фіскальний номер 3000709944») зареєстровано у контролюючому органі 07.06.2019, а заяву про внесення змін до Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 23.08.2018 за №26580308201800293 позивачем до контролюючого органу не подано.

У суду відсутні зауваження до визначення контролюючим органом позивачу штрафної (фінансової) санкції у сумі 351267 грн. 14 коп. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у період з 12.06.2019 по 07.08.2019 через не зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 23.04.2019 за №0047701409 прийнято контролюючим органом обґрунтовано, з урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірним і не підлягає скасуванню.

При виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин судом враховано висновки щодо застосування норм права, викладені, наприклад, у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 01.02.2021 у справі №520/5562/19 (адміністративне провадження №К/9901/609/20), від 23.10.2021 у справі №640/20195/19 (адміністративне провадження №К/9901/3194/21).

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовна заява не підлягає задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки у задоволенні позовної заяви має бути відмовлено, то, відповідно, має бути відмовлено й у стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень (відповідача) судових витрат.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Прем`єр-Гранд" (вул.Курська, буд.7, м.Київ, 03049; код ЄДРПОУ 37817124) до Головного управління ДПС у м.Києві (вул.Шолуденка, буд.33/19, м.Київ, 04116; код ЄДРПОУ ВП 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити у повному обсязі.

У стягненні на користь позивача судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень (відповідача) - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 24.04.2025.

Суддя О.О. Прасов