Єдиний державний реєстр судових рішень
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про внесення виправлень до виконавчого документа)
22 квітня 2025 року м. Житомир справа № 240/9045/24
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Нагірняк М.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження питання про внесення виправлень до виконавчого документа в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,
встановив:
В провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №240/9045/24 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням суду від 20.06.2024 року адміністративний позов - задоволено.
На виконання рішення суду від 20.06.2024 року судом виготовлено виконавчі листи №39828 2024 р., №39829 2024 р., які 16.10.2024 року надіслано Позивачу.
26.03.2025 року до суду від Позивача надійшла заява про виправлення описки у виконавчому листі.
Судом встановлено, що при виготовленні рішення суду від 20.06.2024 у справі №240/9045/24 допущено описку, а саме в резолютивній частині вказаного рішенння зазначено: замість правильного найменування Відповідача "Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області", зазначено помилкове - "Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області".
Відповідно до ч.1, 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви (ч.2 ст.253 КАС України).
Відповідно до позовної заяви та відзиву до позовної заяви, Відповідач "Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області".
З огляду на викладене є підстави для виправлення описки у рішенні суду від 20.06.2024 року.
Крім того, як вже зазначалося Житомирським окружним адміністративним судом надіслано Позивачу виконавчі листи, для виконання судового рішення, однак виконавчий лист №39829 2024 р.містить описку у зазначенні найменування Боржника.
Частиною 1 ст. 374 КАС України передбачено, що суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до ч.3 ст.374 КАС України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Форма та зміст виконавчого листа визначені статтею 4 Закону України "Про виконавче провадження".
Так, згідно ч. 1 цієї ж статті, у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
У силу пункту 5 части 1 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначається резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень.
З урахуванням викладеного, зважаючи на вимоги до виконавчого документа, визначені Законом України "Про виконавче провадження", суд вважає за необхідне виправити помилку допущену у виконавчому листі №39829 2024 р., надісланого Житомирським окружним адміністративним судом - 16.10.2024 року, щодо зазначення найменування Відповідача.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Виправити в третьому абзаці резолютивної частини рішення Житомирського окружного адміністративного суду прийнятого 20.06.2024 року у справі №240/9045/24 допущену описку.
У третьому абзаці резолютивної частини рішення суду а саме: замість зазначеного Відповідача "Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області" читати "Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області".
Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документі, задовольнити.
Виправити помилку, допущену при оформленні виконавчого листа від 16.10.2024, виданого в адміністративній справі №240/9045/24, а саме: замість зазначеного найменування Боржника - "Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області" зазначити - "Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області".
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя М.Ф. Нагірняк