Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ УХВАЛА
Іменем України
02.12.10 Справа № 12/114б.
Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою
боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000", м. Луганськ
про банкрутство
Представники сторін:
голова ліквідаційної комісії - Сахненко І.І., паспорт НОМЕР_1, виданий 08.12.1998 Ленінським РВ УМВС України в Луганській області;
Обставини справи: банкрутство; підготовче засідання суду.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши голову ліквідаційної комісії боржника, суд
встановив:
Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000", м. Луганськ, вул. Дзержинського, буд. 33, кімн. 317, ідентифікаційний код 33120963 - звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про власне банкрутство в порядку, передбаченому ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом Закон), у зв'язку з неможливістю задовольнити вимоги кредиторів поза процедури банкрутства.
Судом встановлено, що ТОВ "Аструм ойл 2000" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності державним реєстратором Виконавчого комітету Харківської міської ради 02.09.2004р. за № 1 480 102 0000 001134; з 19.11.2007р. підприємство перереєстроване в м. Києві, а з 21.12.2009р. місцем знаходження підприємства є м. Луганськ.
Відповідно до Статуту, ТОВ "Аструм ойл 2000" є юридичною особою приватного права, яка має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку і штамп із своїми реквізитами, має право від свого імені укладати договори, придбавати майно, набувати майнових та особистих немайнових прав, вступати в зобов'язання, бути позивачем та відповідачем в суді і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями.
Засновником ТОВ "Аструм ойл 2000" Бондаренко Л.І. 05.08.2010р. було прийняте рішення про припинення діяльності підприємства шляхом його ліквідації та про створення ліквідаційної комісії, головою якої призначено Сахненко Ігоря Ігоревича, ідентифікаційний номер 2817715899. Засновником також вирішено здійснити інвентаризацію майна і фінансових зобов'язань підприємства, основних фондів, нематеріальних активів, фінансових вкладень, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.
Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.
Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
До моменту подання до Господарського суду заяви про визнання банкрутом, відповідно до ст. ст. 33, 34, 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року, для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору: нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Дата надходження документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор, за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду, повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості про внесення такого запису.
Закон передбачає, що відомості з реєстру підлягають публікації у спеціальному друкованому засобу масової інформації, яку здійснює реєстратор. Відповідно до Листа Держкомпідприємства від 16.08.2004 року № 5530, такий спеціалізований друкований засіб масової інформації офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України під назвою "Бюлетень державної реєстрації". Інформація, яка заноситься до реєстру, повинна бути опублікована в Бюлетені реєстратором протягом десяти робочих днів з моменту внесення відповідного запису до реєстру (ч. 18 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року).
Рішення засновника щодо припинення юридичної особи ТОВ "Аструм ойл 2000" взагалі не внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, таким чином не дотримана й процедура попередньої ліквідації підприємства за рішенням власника, визначена ст. ст. 33, 34, 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року та ст. 111 ЦК України.
Публікація відомостей про ліквідацію підприємства в місцевому друкованому виданні газеті "Экспресс-клуб" № 37 від 08.09.2010 не є належною публікацією, та не може бути оцінена судом як допустимий та належний доказ дотримання попереднього порядку ліквідації суб'єкта господарювання, встановленого законом.
Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постанові від 25.05.2010 по справі № 12/95б - тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобу масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Звернення з заявою про порушення справи про банкрутство та порушення провадження за спрощеною процедурою, що врегульована статтею 51 Закону, можливе лише після закінчення двохмісячного строку, який передбачений частиною 4 статті 105 ЦК України.
Враховуючи правову позицію, викладену в постанові ВГСУ від 03.11.04 № 24/384, відповідно до якої неподання на день проведення підготовчого засідання доказів, що підтверджують ознаки неплатоспроможності боржника (у даній справі - відсутність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою) має наслідком припинення провадження у справі, - суд провадження у даній справі припиняє.
Оскільки провадження у справі було порушено помилково, воно підлягає припиненню за нормою ст. 80 ГПК України, яка кореспондує нормі ст. 62 ГПК України щодо підстав відмови у прийнятті заяви.
Відповідно до ст.12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Припинення провадження у справі про банкрутство з визначених в даній ухвалі підстав не перешкоджає повторному зверненню боржника з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом підстав та ознак неплатоспроможності.
Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України суд повертає повністю з Державного бюджету України боржнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000", м. Луганськ, вул. Дзержинського, буд. 33, кімн. 317, ідентифікаційний код 33120963, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 17.11.2010 № 15 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за квитанцією від 17.11.2010 № 17, оскільки їх сплата боржниками, що звертаються до суду із заявами про порушення провадження у справі про банкрутство, не передбачена Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21 січня 1993 року № 7-93 та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" від 21 грудня 2005 р. № 1258.
Суд також вважає за необхідне вилучити з матеріалів справи і видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000" оригінали квитанцій: від 17.11.2010 № 15, що свідчить про сплату держаного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 17.11.2010 № 17, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 12, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 47, 80, 86 ГПК України, суд
ухвалив:
1.Провадження у справі припинити.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3.Повернути повністю з Державного бюджету України Товариству з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000", м. Луганськ, вул. Дзержинського, буд. 33, кімн. 317, ідентифікаційний код 33120963, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за квитанцією від 17.11.2010 № 15 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за квитанцією від 17.11.2010 № 17.
Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.
4. Вилучити з матеріалів справи і видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Аструм ойл 2000" оригінали квитанцій: від 17.11.2010 № 15, що свідчить про сплату держаного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 17.11.2010 № 17, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
5. Дану ухвалу надіслати:
ѕборжнику (вул. Дзержинського, буд. 33, кімн. 317, м. Луганськ, 91055) рекомендованим листом з оригіналами квитанцій від 17.11.2010 № 15 на суму 85 грн. 00 коп. та від 17.11.2010 № 17 на суму 236 грн. 00 коп.;
ѕЛенінській МДПІ у м. Луганську (кв. Шевченка, 38А, м. Луганськ);
ѕЛенінському ВДВС Луганського МУЮ (вул. Оборонна, 6, м. Луганськ);
ѕВідділу з питань банкрутства у Луганській області;
ѕДержавному реєстратору виконавчого комітету Луганської міської ради (вул. Коцюбинського, 14, м. Луганськ);
ѕЛенінському районному суду (до відома) (вул. Новосьолова, 2, м. Луганськ).
Суддя О.С. Палей