ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2010 р. м. ЧернівціСправа № 2а-3396/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Дембіцького П.Д. при секретарі: Маркуц Х.М.
за участю:
представника позивача Чмола І.І. (за довіреністю);
відповідача - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці до Товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон-В»про стягнення податкового боргу у сумі 1667 грн. 68 коп.,-
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Державна податкова інспекція у м. Чернівці звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон-В»про примусове стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника у сумі 1667,68 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач не сплачує до бюджету заборгованість по податках і зборах (обов'язкових платежах), встановлених законодавством.
Разом з тим позивач зазначив, що відповідачу 20 вересня 2010 року було направлено першу вимогу № 1/892 від 23.07.2010 року та друга вимога №2/1111 від 31.08.2010 року та рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №46 від 01.11.2010 року. Однак зазначені вимоги оскаржені не були, сума боргу самостійно боржником не сплачена, для примусового виконання до органів Державної виконавчої служби не направлялись.
30 листопада 2010 року у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позові, просив позов задовольнити.
Відповідачу неодноразово за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України надсилалися рекомендовані листи з повідомленням із зазначенням часу, дати та місця проведення судового розгляду справи.
Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Продержавну реєстрацію юридичнихосіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.
Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.
Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.
Відповідач заперечень на позовну заяву суду не надав, повноважного представника у судове засідання не направив.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Легіон-В» згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців зареєстровано виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 06.06.2005 року, ід. код. 33616647, за адресою м. Чернівці, вул. Чапаєва, буд. 43 кв.33.
Виконавчим комітетом Чернівецької міської рачи 06.06.2005 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон-В», про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності-юридичної особи.
Згідно довідки № 560 Чернівецького обласного управління статистики Товариство з обмеженою відповідальністю «Легіон-В» включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 06.06.2005 року, ід. код. 33616647, за адресою м. Чернівці, вул. Чапаєва, буд. 43 кв.33.
Як вбачається з Довідки про взяття на облік платника податків ТОВ «Легіон-В»взято на податковий облік 17.06.2005 року за №594.
Відповідно до довідки - розрахунку заборгованості наданої ДПІ у м. Чернівці вбачається, що станом на 09.11.2010 року за TOB «Легіон-В»рахується податковий борг на загальну суму 1667,68 грн.
Державною податковою інспекцією у м. Чернівці з метою стягнення податкового боргу платнику податків направлялись податкові вимоги, перша № 1/892 від 23.07.2010 року на 4548,71 грн та друга вимога №2/1111 від 31.08.2010 року на суму 1667,68 грн., та рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу №46 від 01.11.2010 року.
Разом з цим слід зазначити, що права Державної податкової інспекції у м. Чернівці, її функції та правові основи діяльності визначаються Законом України «Про державну податкову службу України», Законом України № 2181 від 21.12.2000 року та іншими.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язанні сплачувати належні суми податків (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з преамбулою Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181 (далі - Закон України №2181) він є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, і застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності та визнає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України № 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності до п.п. 5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону № 2181, яка регулює строки погашення податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Заборгованість відповідача на день винесення постанови не погашена.
Однією з вимог позивача було прохання видати виконавчий лист по справі. Видача виконавчого листа є процесуальним питанням пов'язаним з виконанням судового рішення в адміністративних справах.
Постановою суду дане питання не вирішується, оскільки ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач проти адміністративного позову заперечень суду не надав.
Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що Закони і нормативно правові акти України говорять про те, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,71,76,79,86,94,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон-В»(58000, м. Чернівці, вул. Чапаєва буд. 43 кв. 33, ід. код 33616647) податковий борг у сумі 1667 грн. 68 коп. (одну тисячу шістсот шістдесят сім грн. шістдесят вісім коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сичи після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сши після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову виготовлено в повному обсязі 05 грудня 2010 року.
СуддяП.Д. Дембіцький