Постанова № 12669963, 09.11.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2010
Номер справи
5237/10/2170
Номер документу
12669963
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2010 р. Справа № 2-а-5237/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Державної інспекції з контролю за цінами в Херсонській області до КП "Генічеське державне бюро технічної інвентаризації" про стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін,

встановив:

Державна інспекція з контролю за цінами в Херсонській області звернулась до суду з позовом, у якому просить стягнути з КП "Генічеське державне бюро технічної інвентаризації" до державного бюджету 15629,94 грн. необґрунтовано одержаної виручки та економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Позовні вимоги ґрунтуються на несплаті відповідачем суми виручки та санкцій, застосованих рішенням начальника Держінспекції від 12.08.10 № 40 "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін".

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 25.10.10 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, поштове повідомлення повернулось на адресу суду з відміткою про вручення відповідачу особисто поштової кореспонденції.

Таким чином, суддя вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Основні засади функціонування та діяльності Державної інспекції з контролю за цінами в Херсонській області визначені положенням про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 № 1819. В якому зазначено, що Державна інспекція за цінами є урядовим органом державного управління, який організовує та здійснює контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів. В своїй діяльності керується Конституцією і Законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і Законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінекономіки та положенням.

Пунктом 4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами №1819,передбачено право інспекції у межах своєї компетенції здійснювати перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування; застосовувати відповідно до законодавства адміністративно-господарські санкції за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін; звертатись до суду з позовами про стягнення до бюджету сум адміністративно-господарських санкцій.

КП "Генічеське державне бюро технічної інвентаризації" є державним комунальним підприємством, яке надає послуги з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об'єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав.

З 06.08.2010 по 12.08.2010 року позивачем проведено перевірку відповідача, щодо дотримання державної дисципліни ціноутворення при наданні платних послуг з інвентаризації нерухомого майна, оформлення прав власності на об'єкти нерухомого майна та реєстрації таких прав за період з 01.08.2009 по 01.08.2010.

Відповідно до чого складено акт перевірки від 12.08.2010 №40 в якому були зафіксовано порушення вимог чинного законодавства з питань ціноутворення. В порушення вимог розпоряджень голови Херсонської обласної державної адміністрації від 09.12.2003 року №1300 "Про застосування тарифів на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення власності на об'єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав", від 18.10.2005 "Про внесення змін і доповнень до Порядку надання послуг на роботи з державної реєстрації прав власності та технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна", від 22.02.2010 №165 "Про встановлення тарифів на інвентаризацію нерухомого майна та реєстрацію таких прав власності для Херсонського, Каховського та Генічеського бюро технічної інвентаризації" відповідачем в період з 24.12 2010 по 12.05.2010 зі споживачів за роботи та послуги інвентаризації стягувалась плата із застосуванням коефіцієнту 5 за терміновість, замість передбачених 2,9 і 2,0.

Зазначене призвело до завищення тарифів та отримання підприємством необґрунтованої виручки в розмірі 5209,98 грн.

На підставі чого інспекцією прийнято рішення про застосування до позивача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 24 від 17.08.2010 відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.1990р., яким вирішено стягнути з відповідача у дохід державного бюджету суму завищення 5209,98грн. безпідставно одержаної виручки, та штраф у сумі 10419,96 грн., всього 15629,94 грн.

Розрахунки суми завищення здійснено відповідно до Інструкції про порядок застосування економічних і фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 № 298/519 (далі Інструкція).

Відповідно до п. 1.4 Інструкції підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення в періоді, що перевіряється, чинного порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

На час розгляду справи, інформації про оскарження прийнятого рішення судді не надходило.

До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до судді не надходило.

З наведених обставин суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 183-2 КАС України, суддя -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з КП "Генічеське державне бюро технічної інвентаризації" (код 03355494) в дохід державного бюджету (ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код доходу 21081100, номер рахунку 31114106700112, ОКПО 24103822) економічну санкцію в сумі 15629,94 грн. (п'ятнадцять тисяч шістсот двадцять дев'ять грн. 94 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 6.9