ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2010 р. № 2а-10532/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Мартинюка В.Я. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Сихівськом районі м.Львова до Приватного підприємства (надалі ПП) «Буд-стиль»про припинення юридичної особи, -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Сихівському районі м.Львова звернулася до адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи - ПП «Буд-стиль».
Ухвалою від 12.11.2010 року суд відкрив скорочене провадження у даній справі, надав відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз’яснив наслідки такого неподання.
Представник відповідача заявою, зареєстрованою в канцелярії Львівського окружного адміністративного суду за вх.№43270 від 22.11.2010 року, позовні вимоги визнав, просить справу розглядати без його участі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
ПП «Буд-Стиль»зареєстроване Відділом реєстрації і ліцензування Департаменту економічної політики та ресурсів Львівської міської ради 13.06.2001 року, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи.
Відповідач взятий на облік як платник податків 18.07.2001 року за №9252, що підтверджується довідкою ДПІ у Сихівському районі м.Львова від 19.03.2010 року за №1355.
Згідно акта за №272 від 18.10.2010 року, ПП «Буд-стиль»не подає податкову звітність з 2008 року, у зв‘язку з чим порушує п.2 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року, з наступними змінами та доповненнями, щодо обов‘язків платника податків і зборів подавати податковому органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи й відомості, пов‘язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
Як вбачається із наявних в матеріалах справи довідок та листів, відповідач заборгованості зі сплати податків та заборгованості зі сплати зборів (обов‘язкових платежів) не має.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” однією з підстав для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч.5 ст.38 згаданого Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Однак, враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобов’язувати будь-яких осіб виконувати обов’язки членів ліквідаційної комісії.
Окрім того, як передбачено ч.6 ст.38 вищенаведеного Закону, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Окрім того, суд вважає за необхідне, у відповідності до вимог ч.1 ст.256 КАС, звернути постанову суду до негайного виконання.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163, 182-3 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу –Приватне підприємство «Буд-стиль», код ЄДРПОУ 31526803.
3. Постанову звернути до негайного виконання.
4. Копії постанови надіслати сторонам, державному реєстратору.
5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
6. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 22 листопада 2010 року.
Суддя В.Я.Мартинюк