Постанова № 12668943, 02.12.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2010
Номер справи
2а-10251/10/1370
Номер документу
12668943
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2010 р.Справа № 2а-10251/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Дака Т.П.,

за участю представника позивача - Мацули О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Яворівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Шашкевича, 1а, р/р 37175972900699 в ГУДКУ у Львівській області, ЗКПО 22397771)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролайф»(81000, Львівська область, м.Яворів, вул. Січових Стрільців, 16, ЄДРПОУ 32673484)

про стягнення заборгованості -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просить постановити рішення про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролайф»заборгованості (недоїмки) по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 484,45 грн.

В судовому засіданні 02.12.2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав аналогічним викладеним у позовній заяві, а також просив позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, письмових заперечень проти позову не надав, хоча був належним чином повідомлений по розгляд справи, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Яворівський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про державну службу»тощо.

Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування врегульовані Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (надалі - Основи), прийнятими 14.01.1998 року, які набули чинності відповідно до ст.32 Основ з моменту їх опублікування, тобто з 19.02.1998 року.

Одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до ст. 4 Основ є страхування на випадок безробіття.

Відносини, що виникають із загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, станом на сьогоднішній день регламентуються нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (надалі Закону України № 1533-ІІІ).

Згідно з ч.1 ст.3 Закону України № 1533-ІІІ, законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України «Про зайнятість населення»та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тобто відносини у сфері соціального страхування на випадок безробіття врегульовані спеціальним законодавством.

Враховуючи вищенаведене, з 01.01.2001 року страхові внески на випадок безробіття не входять в систему оподаткування і не можуть бути стягненні в іншому порядку, аніж це передбачено Законом України № 1533-ІІІ.

Відповідно до п.п.2 п.2 ст.35 Закону України № 1533-ІІІ працедавці зобов'язані своєчасно сплачувати страхові внески у розмірах, встановлених Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»від 11.01.2001року №2213-ІІІ, в частині, що стосується сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі - Інструкція), затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року №339 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221).

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок (п.7.1. Інструкції).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агролайф»зареєстроване у Яворівському районному центрі зайнятості як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

Станом на 30.09.2010 року ТзОВ «Агролайф»має заборгованість перед Фондом загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття у розмірі 484,45 грн., в тому числі: недоїмка зі сплати страхових внесків 403,71 грн., сума страхових внесків, строк сплати яких не настав 80,74 грн.

Наявність у відповідача заборгованості щодо сплати внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття підтверджується розрахунковими відомостями за 3 та 9 місяців 2010 року.

Відповідно до п.2 ст. 38 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, термін позовної давності у разі стягнення до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролайф» (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Січових Стрільців, 16, ЄДРПОУ 32673484) на користь Яворівського районного центру зайнятості Львівського обласного центру зайнятості (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Шашкевича, 1а, р/р 37175972900699 в ГУДКУ у Львівській області, ЗКПО 22397771) несплачені страхові внески на випадок безробіття в сумі 484,45 грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 03.12.2010 року.

Суддя Сакалош В.М.