Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 р. № 2а-8741/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Гулика А.Г.;
секретар судового засідання Андрушакевич Т.В.,
за участю:
представника позивача: Лозової Я.М.;
представник відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до Приватного підприємства «Торговий дім»Спецавтозапчастини»про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в :
Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Торговий дім»Спецавтозапчастини»(далі ПП «ТД Спецавтозапчастини»), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Львівського міського центру зайнятості суму боргу у розмірі 1300 грн. 63 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем безпідставно виплачено безробітному суму матеріального забезпечення, у звязку із неповідомленням роботодавцем виконавчу дирекцію Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття про прийняття безробітного на роботу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просить суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце його проведення. Про причини неявки суд не повідомив, а тому, суд ухвалив розглядати справу без його участі.
Суд, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Львівський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та діє відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Закону України «Про зайнятість населення»та Положення про Державну службу зайнятості.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників.
Частина 3 ст. 35 вказаного Закону передбачає, що роботодавець несе відповідальність відповідно до законодавства за шкоду, заподіяну застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання обовязків, визначених частиною другою цієї статті, а згідно з ч. 4 цієї статті, з роботодавця утримується незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 була звільнена 08.08.2008 року з посади директора ПП «ТД Спецавтозапчастини»за власним бажанням, відповідно до ст. 38 КЗпП України, що підтверджується відомостями про роботу з трудової книжки НОМЕР_1. ОСОБА_2 було надано статус безробітної та призначено виплату допомоги з безробіття, відповідно до п.п. 2, 4 ст. 22, п. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття».
Львівським міським центром зайнятості проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»за результатами якого складено акт від 20.07.2010 року № 536.
Вказаним вище розслідуванням встановлено, що ОСОБА_2 призначена на посаду директора ПП «ТД Спецавтозапчастини», що підтверджується наказом від 08.12.2008 року № 2, та звільна 08.02.2009 року за згодою сторін згідно з п. 1 ст. 36 КЗпП України, що підтверджується наказом від 08.01.2009 року № 013 про припинення трудового договору.
На підставі матеріалів розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітному, відповідно до п. 5 ст. 12, ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», Львівським міським центром зайнятості прийнято наказ від 21.07.2010 року № 293 про відшкодування коштів працедавцем ПП «ТД Спецавтозапчастини».
Як вбачається з розрахунку вимог, сума виплаченого матеріального забезпечення безробітній ОСОБА_2 з 08.12.2008 року по 14.07.2009 року становить 1300 грн. 63 коп.
В матеріалах справи відсутні докази погашення відповідачем вказаної вище суми заборгованості перед Фондом загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Торговий дім»Спецавтозапчастини»(місцезнаходження: 79053, м. Львів, вул. В. Великого, буд. 121, кв. 35) на користь Львівського міського центру зайнятості (місцезнаходження: 79060, м. Львів, вул. Кн. Ольги, буд. 122, код ЄДРПОУ 25555035) суму боргу у розмірі 1300 грн. 63 коп. (одна тисяча триста гривень шістдесят три копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 15 листопада 2010 року.
Суддя Гулик А.Г.