Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/517/25
Провадження № 3/193/230/25
П О С Т А Н О В А
іменем України
17 квітня 2025 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Томинець О. В., за участі секретаря судового засідання Оселедець О. І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Полку патрульної поліції вмісті Кривий Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліціївідносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
27.03.2025 поліцейським взводу 1 роти 2 батальйону 1 ППП в місті Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області капралом поліції Труш І. О. складено протокол, серії ЕПР 1 №283209, про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП, за фактом того, що ОСОБА_1 27.03.2025 о 15 год 02 хв на трасі Н 11 на 47 км., в порушення вимог п. 2.1 «а» ПДР України, керував транспортним засобом ВАЗ 21070 д/н НОМЕР_1 не маючи права керування транспортними засобами, правопорушення вчинено повторно протягом року.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить його підпис у протоколі про адміністративне правопорушення. Заяв про відкладення або про розгляд справи за його відсутності до суду не надано.
Крім того, для отримання інформації щодо стану розгляду судової справи та прийнятих судових рішень функціонує офіційний веб-портал «Судова влада України» за допомогою якої будь-яка особа може отримати актуальну інформацію щодо стану судової справи, та стадії її розгляду.
Як видно з рішення ЄСПЛ у справі «Пономарев проти України», яке, як і інші рішення ЄСПЛ згідно ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"суди застосовують як джерело права при розгляді справи, сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
До того ж стаття 268КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 126КУпАП з обов`язкової присутністю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, з метою дотримання розумного строку розгляду справи, з урахуванням достатності обсягу наявних доказів, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить до наступного висновку.
Відповідно до п.2.1 "а" ПДРУкраїни водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до ч. 2ст.126КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування транспортними засобами.
Частина 5 ст. 126 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою- четвертоюстатті 126 КУпАП.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст.126КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 27.03.2025, серії ЕПР1 №283209, складений уповноваженою на те посадовою особою, у якому відображені обставини і подію вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5ст. 126 КУпАПта у якому останній поставив свій підпис (а.с.1);
- довідкою інспектора ВАП ППП в м.Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП капітана поліції Федець У. згідно даних якої вбачається, що ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія (а.с. 4);
-відеозаписом з нагрудної камери поліцейських на якому зафіксовано обставини події, вчиненої 27.03.2025, а саме рух транспортного засобу під керуванням водія ОСОБА_1 , який при зупинці трансопртного засобу повідомив, що посвідчення водія не отримував (а.с.5);
- витягом із адмінпрактики з якого вбачається, що відповідно до постанови Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 16.09.2024, гр.. ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.5ст.126 КУпАПта накладено на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 40800,00 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом строком на 5 (п`ять) років (а.с.7).
Статтею 2Закону України«Про доступдо судовихрішень» (далі - Закон) визначено, що усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.
Відповідно до ст.3 Закону, для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. Суд загальної юрисдикції вносить до Реєстру всі судові рішення і окремі думки суддів, викладені у письмовій формі.
Згідно з ч. ч.1, 2 ст.4 Закону, судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону.
Оскільки відповідно до ч.5 ст.7 Закону, судді мають право на доступ до усіх інформаційних ресурсів реєстру, то суддею було досліджено зміст постанови судді Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська (справа№ 199/7580/24), згідно якої ОСОБА_1 дійсно визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5ст.126КУпАП і накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 40800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п`ять років.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прийшов до висновку про доведеність, поза розумним сумнівом, наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 5 ст.126КУпАПза ознаками повторного протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною 2статті 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка права керування транспортними засобами.
Оцінюючи все вищевикладене, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 5ст. 126 КУпАП,з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п`ять років, однак без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки транспортний засіб ВАЗ 21070 д/н НОМЕР_1 не приватною власністю ОСОБА_1 , а належить іншому власнику ОСОБА_2 ..
Згідно ст. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 25,27,30,40-1,126ч. 5,283,284,289 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.126КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок(Отримувач: ГУК у Дніпр-кій обл../Дн-ка об/21081300, розрахунковий рахунок UA758999980313020149000004001, код ЄДРПОУ одержувача 37988155, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП))з позбавленням права керування транспортними засобами строком на п`ять років.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.(Отримувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, код ЄДРПОУ одержувача 37993783, МФО банку 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП)).
Постанову суду може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. В. Томинець