Єдиний державний реєстр судових рішень 06.12.2010
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2010 р. Справа № 2а-13503/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук Н. В. <Текст > при секретаріЧмух Ю.В. за участю: < найм. Пр. >< ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до Ффізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: 28 жовтня 2010 року Дніпропетровська міжрайонна державна податкова інспекція у Дніпропетровській області (далі Позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути штрафні санкції з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (далі Відповідач), посилаючись на те, що відповідач порушує вимоги діючого законодавства та не сплачує штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі суми 4115 грн. 00 коп. Позивач в судове засідання зявився, позов підтримує в повному обсязі, просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Відповідач у судове засідання не з`явився, але надав до суду заперечення з викладом обставин які йому відомі. Про день, час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомлення про вручення відправлення. Відповідач до початку засідання надіслав до суду пояснення в яких частково визнає позовні вимоги позивача. Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), зареєстрований Дніпропетровською районною державною адміністрацією та перебуває на обліку в Дніпропетровській міжрайонній державній податковій інспекції у Дніпропетровській області (а.с. 16).
Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265-ВР.
Так, статтями 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Слід зазначити, що ст. 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509 визначені підстави та порядок проведення планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і у зв'язку з цим, ці норми не поширюються на перевірки щодо контролю за дотриманням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", який регулює питання порядку проведення розрахунків і не відноситься до законодавства з питань оподаткування.
При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яким контроль за проведенням готівкових розрахунків покладено на органи державної податкової служби, статтею 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", в частині дотримання умов допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок та чинними наказами Державної податкової адміністрації України.
Згідно ст. 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за уроку мови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість.
22.06.2009 року працівниками Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області було проведено планову перевірку кафе «Фаворит» щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Кафе «Фаворит» належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_3 та розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки було складено Акт від 20.01.2010 року № 0417008/233, в якому зафіксовані такі порушення:
- п. 9, 13, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - проведення суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в поточному звіті РРО у сумі 7 грн. 00 коп. (відповідальність за данне порушення передбачена ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року у вигляді фінансової санкції);
- - п. 9, 13, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не роздрукування та не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій щоденних фіскальних звітних чеків у кількості 7 штук (відповідальність передбачена як фінансова санкція);
- п. 2 ст. 7 Закону України від 15.09.1995 року № 329/95-ВР «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», ст.. 11 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами» - зберігання та реалізація алкогольних напоїв без дотримання наявності марок акцизного збору встановленого відповідної ліцензії.
На підставі Акту від 20.01.2010 року № 0417008/233 позивачем було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002392306 на суму 2415 грн. 00 коп., та рішення № 000240306 на суму 1700 грн. 00 коп. Відповідачем рішення отримані.
Згідно з ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року суми фінансових санкцій ,які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Згідно ст. 17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим плодовим і коньячним алкогольними напоями та тютюновими виробами» у разі невиконання субєктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
26 листопада 2010 року відповідачем надано до суду заперечення на адміністративний позов. Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 повідомив суд, що добровільно сплатив частину боргу у розмірі 1700 грн. 00 коп., що підтверджується копією квитанції про сплату.
Отже за час розгляду справи, відповідачем частково сплачено суму штрафних санцій, сума яка підлягає стягненню становить 2415 грн. 00 коп.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Статтею 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов'язання у тому числі штрафні санкції за їх наявності.
Відповідно до пункту 1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 35, 69, 71, 86, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити частково.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь держави, в особі управління державного казначейства у Дніпропетровській області (р/р 31110104700079 код платежу 21080900, одержувач ГУДК в Дніпропетровській області, МОФ 805012, банк одержувач УДКУ в Дніпропетровському районі, код казначейства 24237480) суму заборгованості в розмірі 2415 грн. 00 коп. (дві тисячі чотириста пятнадцять гривень 00 копійок).
В іншому відмовити.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складений 03.12.2010 року.
Суддя <(підпис) >
< Текст >
< Список >
< Список >
< Список >Н.В. Захарчук
<Текст >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >