Рішення № 126513088, 09.04.2025, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2025
Номер справи
640/5598/22
Номер документу
126513088
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2025 року Справа№640/5598/22

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волгіної Н.П., розглянувши в письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

доКиївського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат

провизнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 16 лютого 2022 року звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо не нарахування та невиплати позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік, як учасник бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів;

- зобов`язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити позивачу щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік як учасника бойових дій, у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше виплачених коштів.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 травня 2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами; запропоновано відповідачу подати суду відзив на позовну заяву та витребувано у відповідача додаткові докази по справі: копію заяви позивача про виплату щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня; докази отримання позивачем у 2021 році допомоги до 5 травня у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України (а.с. 11-12).

13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15 грудня 2022 року, статтею 1 якого встановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.

На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-ІХ проведений автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ згідно з Порядком передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 16 вересня 2024 року № 399.

За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 640/5598/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 10 березня 2025 року адміністративна справа № 640/5598/22 прийнята до провадження суддею зазначеного суду Волгіною Н.П. (а.с. 16-17).

17 березня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, до якого додано довідку про перерахування відповідачем коштів на спеціальний рахунок військової частини НОМЕР_1 для виплати позивачу грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік в розмірі 1491,00 грн (а.с. 23-26).

Станом на час розгляду справи витребувані ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 травня 2022 року додаткові докази по справі (копію заяви позивача про виплату щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня та докази отримання позивачем у 2021 році допомоги до 5 травня) відповідачем суду не надані.

Відповідно до ч. 5 ст. 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи зобов`язані: […] 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; […] 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; […] 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; […].

Частиною 9 ст. 80 КАС України визначено, що у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами […].

Враховуючи наведене нормативно-правові приписи, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX Про затвердження Указу Президента України Про введення воєнного стану в Україні, у зв`язку із військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан із 5 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указами Президента України Про продовження строку дії воєнного стану в Україні, затвердженими відповідними законами, дія воєнного стану неодноразово продовжувалась та станом на час розгляду справи в Україні продовжує діяти воєнний стан.

В обґрунтування позовних вимог у позові зазначено наступне.

Позивач має статус учасника бойових дій та згідно з ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 10-ріт/2008 від 22 травня 2008 року має право на отримання разової грошової допомоги до 5 травня кожного року у розмірі 5-ти мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до положень ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» розмір мінімальної пенсії за віком станом на 1 липня 2021 року визначено у сумі 1854 грн.

Разом із цим у 2021 році відповідачем йому було нараховано разову грошову допомогу до 5 травня у 2021 році у розмірі 1491 грн.

В листі від 26 січня 2022 року (вих. № 051-044-К-182-14) Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат повідомив позивачу, що у 2021 році йому була нахована та виплачена разова грошова допомога у розмірі 1491 грн на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 325 від 8 квітня 2021 року.

Не погодившись з даним розміром грошової допомоги, позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення доплати грошової допомоги за 2021 рік у належному розмірі.

У відповіді на звернення позивача відповідач повідомив, що за 2021 рік розмір щорічної разової грошової допомоги до 5 травня для учасника бойових дій, визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ та Законом України «Про жертви нацистських переслідувань» від 23 березня 2000 року № 1584-ІІІ, але затверджений обсяг бюджетних призначень на 2021 рік дав змогу сплатити її у розмірі 1491,00 грн. Вказана сума допомоги визначена постановою Кабінетом Міністрів України 8 квітня 2021 року № 325 Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і Про жертви нацистських переслідувань.

Позивач вважає дії відповідача щодо виплати йому щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у неповному обсязі протиправними та такими, що порушують його соціальні права (а.с. 1-4).

У відзиві на позов відповідач зазначає про відсутність підстав для задоволення заявлених позивачем позовних вимог, обґрунтовуючи заперечення наступним.

8 квітня 2021 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова від 8 квітня 2021 року № 325 Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту і Про жертви нацистських переслідувань, якою затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань.

Зазначена постанова не була визнана неконституційною та нечинною.

Відповідно до п.п. 2, 3 вказаного Порядку центри по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат є розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, а головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Згідно з п. 5 даного Порядку бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що перераховують кошти […] на поточні рахунки уповноваженого банку (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у розмірах згідно з додатком до Порядку.

Перерахування коштів на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік у розмірі 1491 грн ОСОБА_1 проводилося на підставі наданого військовою частиною НОМЕР_1 списку, в якому було зазначено суму до виплати.

Перерахування коштів було здійснено платіжним дорученням № 167 від 21 травня 2021 року на спеціальний рахунок військової частини НОМЕР_1 .

Виплата позивачу щорічної разової грошової допомоги до 5 травня провадилася за місцем його служби військовою частиною НОМЕР_1 .

Зауважено, що Центр є проміжною ланкою між Міністерством соціальної політики та місцем служби позивача, зокрема Центр проводить перерахунок коштів, які надходять від Міністерства соціальної політки на рахунок місця служби (в даному випадку це військова частина НОМЕР_1 ), а останні проводять безпосередню виплату особам, які мають права на отримання допомоги до 5 травня. Центр ніяким чином не може вплинути на розмір самої допомоги.

Також відповідач наголошує, що жодним нормативноправовим актом не надано повноважень Центру встановлювати розміри щорічної грошової допомоги до 5 травня.

Наполягає, що центром приймались рішення та вчинялись дії на підставі та в межах повноважень, наданих відповідними нормативно-правовими актами (а.с. 23-26).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 є громадянином України, РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання/адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення від 28 січня 2020 року (а.с. 5-7, 9, 32).

Відповідач, Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (Київський МЦ НЗСВ), код ЄДРПОУ 22886300, зареєстроване місцезнаходження: 03165, м. Київ, просп. Любомира Гузара, буд. 7, є державною установою та належним відповідачем у справі (а.с. 28).

Як встановлено судом на підставі матеріалів справи, в тому числі письмових пояснень сторін, позивач під час виникнення спірних правовідносин проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 (а.с. 1-5, 8, 24, 29).

За поясненнями відповідача, військовою частиною НОМЕР_1 був сформований список осіб, які мають право на отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році, від 21 травня 2021 року № 167, в якому розмір допомоги до 5 травня позивачеві був визначений у розмірі 1491,00 грн.

Київським МЦ НЗСВ було перераховано на банківській рахунок військової частини НОМЕР_1 кошти для подальшого зарахування на особові рахунки одержувачів цієї допомоги, в тому числі позивачу в розмірі 1491,00 грн (а.с. 24).

Не погодившись із розміром отриманої допомоги ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою щодо виплати разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до норм Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (а.с. 8).

Листом від 26 січня 2022 року (вих. № 051-044-К-182-14) Київський МЦ НЗСВ повідомив позивачу, що на виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», перерахування коштів та виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, як учаснику бойових дій, в 2021 році в розмірі 1491,00 грн здійснювалась на підставі списку, наданого військовою частиною НОМЕР_1 , платіжним дорученням на спеціальний рахунок військової частини. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня провадилась позивачу за місцем служби, а саме - військовою частиною НОМЕР_1 . Грошова допомога до 5 травня у 2021 році надана позивачу в розмірі відповідно до прийнятої постанови Кабінету Міністрів України та виділених бюджетних коштів на 2021 рік (а.с. 8).

Відповідно до довідки Київського МЦ НЗСВ від 14 березня 2025 року № 044/170-08 перерахування коштів на виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2021 рік в розмірі 1491,00 грн учаснику бойових дій ОСОБА_1 здійснювалось на підставі списку, наданого військовою частиною НОМЕР_1 , платіжним дорученням № 167 від 21 травня 2021 року на спеціальний рахунок військової частини. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня провадилась за місцем служби, а саме військовою частиною НОМЕР_1 (а.с. 29).

Вважаючи протиправними дії Київського МЦ НЗСВ щодо виплати йому у 2021 році у неповному обсязі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 46 Конституції Українигромадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Правовий статус ветеранів війни забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Пільги учасникам бойових дій встановленіст. 12 вказаного Закону.

Згідно з ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25 грудня 1998 року № 367-XIV) щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.

Пунктом 20 Розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» згадану вище норму права викладено в такій редакції: «Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України».

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано неконституційними зокрема положення статті67розділу І, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» та пункту 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Відповідно до ч. 2ст. 152 Конституції Українизакони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Поряд із цим, законодавцем правовідносини щодо нарахування, виплати та розмірів одноразової грошової допомоги до 5 травня були з 1 січня 2015 року також врегульовані пунктом 26розділу VI Бюджетного кодексу України, відповідно до якого норми і положення статей12,13,14,15 та16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Отже, Кабінету Міністрів України були делеговані повноваження встановлювати розмір разової грошової допомоги до 5 травня.

На реалізацію приписів цієї норми закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 8 квітня 2021 року № 352 "Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", додатком до якої передбачено, що разова грошова допомога до 5 травня у 2021 році виплачується в таких розмірах: учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув`язнення не виповнилося 18 років) в`язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1491,00 грн.

Відповідно до п. 5 зазначеної постанови бюджетні кошти розподіляються Мінсоцполітики в межах бюджетних призначень і спрямовуються регіональним органам соціального захисту населення, які розподіляють їх між місцевими органами соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, що перераховують кошти за місцем отримання пенсії або щомісячного довічного грошового утримання через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання, або на поточні рахунки уповноваженого банку (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання) у розмірах згідно з додатком до цього Порядку.

Рішенням Конституційного Суду України від 27 лютого 2020 року у справі 1-247/2018 (3393/18) визнано таким, що не відповідає Конституції України, окреме положення п. 26розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу Україниу частині, яка передбачає, що норми і положення ст.ст. 12,13, 14,15 та16 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ(далі - Закон № 3551-ХІІ) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Конституційний Суд України зазначив, що встановлення п. 26 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу іншого, ніж у ст.ст. 12,13,14,15та16 Закону № 3551-ХІІ, законодавчого регулювання відносин у сфері надання пільг ветеранам війни спричиняє юридичну невизначеність при застосуванні зазначених норм Кодексу та Закону № 3551, що суперечить принципу верховенства права, установленому ст. 8 Конституції України.

Частиною 2ст. 152 Конституції України встановлено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що у 2021 році позивач мав право на грошову допомогу до 5 травня в редакції Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25 грудня 1998 року № 367-ХІV, яка передбачала розмір цієї допомоги - п`ять мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення» № 1058-IV від 9 липня 2003 року(далі - Закон України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, Закон № 1058-IV) мінімальна пенсія - державна соціальна гарантія, розмір якої визначається цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 28 вказаного Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Вихідним критерієм обрахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня є мінімальний розмір пенсії за віком.

Відповідно до ч. 1ст. 28 Закону № 1058-ІVмінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким закономє закон України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Згідно із ч. 4ст. 28 Закону № 1058-ІVмінімальний розмір пенсії за віком, встановлений частинами першою - третьою цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.

Закон № 1058-ІV є єдиним законодавчим актом, який визначає розмір мінімальної пенсії за віком.

Разом з цим держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов`язана забезпечити його реалізацію. У протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності правового регулювання покладаються на державу.

Таким чином, при врегулюванні спірних правовідносин щодо обрахунку щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році застосуванню підлягає саме ч. 1ст. 28 Закону № 1058-ІV.

Зазначений висновок суду узгоджується із правовим висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 13 січня 2021 року (справа № 440/2722/20).

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1082-IX від 15 грудня 2020 рокуустановлено у 2021 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2021 року 1 769,00 грн.

Таким чином, розмір щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій у 2021 році становить 8 845,00 грн (1 769,00 грн х 5).

На підставі викладеного вище, суд дійшов висновку про те, що відповідачем неправомірно виплачено позивачу щорічну разову грошову допомогу як учаснику бойових дій за 2021 рік в розмірі меншому, ніж передбачено ч. 5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Як встановлено судом сума недоплаченої позивачу допомоги до 5 травня за 2021 рік становить 7 354,00 грн.

Отже, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача щодо виплати позивачу у 2021 році у повному обсязі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій та про зобов`язання відповідача виплатити на користь позивача недоплачену грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік - підлягають задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходить з такого.

Відповідно до п. 13 ч. 1ст. 5 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» позивач є звільнений від сплати судового збору.

Згідно ч. 2ст. 139 КАС Україниякщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому в силу вимог ст. 139 КАС Українипитання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючисьст. 19 Конституції України, ст.ст.2,6,72-77,94,139,192-193,242-246,262,293,294,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОУПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (код ЄДРПОУ 22886300, зареєстроване місцезнаходження: 03165, м. Київ, просп. Любомира Гузара, буд. 7) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій за 2021 рік у неповному обсязі.

Зобов`язати Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`ять мінімальних пенсій за віком з урахуванням раніше виплаченої суми, а саме у розмірі 7 354 (сім тисяч триста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.П. Волгіна