Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/857/25
Провадження № 3/375/695/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2025 року селище Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Смик М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративних справ, які надійшли з відділення поліції №1 Білоцерківського РУП ГУ НП у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований по АДРЕСА_1 та фактично проживає у кв. АДРЕСА_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 КУпАП, за частиною 1 статті 187 КУпАП та за частиною 1 статті 187 КУпАП,
за участі ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
5 березня 2025 року о 02 годині 18 хвилин громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, яке розташоване у кв. АДРЕСА_2 , чим порушив одне з обмежень встановлених постановою судді Рокитнянського районного суду Київської області від 13січня 2025 року.
Відповідальність за вказане вище адміністративне правопорушення передбачена частиною 1 статті 187 КУпАП.
Крім того, 15 березня 2025 року громадянин ОСОБА_1 не з`явився для реєстрації до відділення поліції №1 Білоцерківського РУП, яке розташоване на вул. Заводській, 3 у селищі Рокитне Білоцерківського району Київської області, чим порушив одне з обмежень встановлених постановою судді Рокитнянського районного суду Київської області від 13січня 2025 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП.
3 квітня 2025 року о 01 годині 50 хвилин громадянин ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання, яке розташоване у кв. АДРЕСА_2 , чим порушив одне з обмежень встановлених постановою судді Рокитнянського районного суду Київської області від 13 січня 2025року.
Відповідальність за вказане вище адміністративне правопорушення передбачена частиною 1 статті 187 КУпАП.
У відкритому судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав в повному обсязі та підтвердив факти зазначені в протоколах.
Відповідно достатті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованих адміністративних правопорушень підтверджується сукупністю зібраних та досліджених матеріалів справ про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серфії ВАД № 708315 від6березня 2025 року, копією рапорта ПОГ СВГ ВП №1 Білоцерківського РУП ГУНП у Київській області від 5 березня 2025 року; рапортом ВП №1 білоцерківського районного управління поліції ГУНП у Київській області від 5 березня 2025 року, копією постанови судді Рокитнянського районного суду Київської області від 13 січня 2025 року, копією письмових пояснень ОСОБА_1 ;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 708663 від18березня 2025 року, рапортом старшого інспектора чергового відділення поліції №1 Білоцерківського РУП ГУНП у Київській області від 18 березня 2025 року, копією реєстраційного листка, копією постанови Рокитнянського районного суду Київської області від 13 січня 2025 року, копією пояснень ОСОБА_1 ;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 708693 від10квітня 2025 року, рапортом ПОГ СВГ ВП №1 Білоцерківського РУП ГУНП у Київській області від 10 квітня 2025 року, рапортом ВП №1 Білоцерківського РУП ГУНП у Київській області від 3 квітня 2025 року, копією реєстраційного листка, копією постанови Рокитнянського районного суду Київської області від 13 січня 2025 року.
Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідноз статтею 252 КУпАПсуддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозицією частини 1 статті 187КУпАП передбачено порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції .
Отже, враховуючи викладені обставини та досліджені докази, вважаю доведеним, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті187 КУпАП, тобто порушення правил адміністративного нагляду особами.
Вирішуючи питання про визначення виду і розміру адміністративного стягнення, яке необхідно застосувати до ОСОБА_1 суд дійшов до таких висновків.
Санкцією частини 1 статті 187 КУпАПпередбачено накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП України є щире каяття ОСОБА_1 ..
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП України, судом не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, а саме: умисне вчинення адміністративних правопорушень; наявність обставин, що пом`якшують покарання, відсутність обставин, що обтяжують покарання, суд вважає, що ОСОБА_1 має бути призначене покарання в межах санкції, передбаченої частиною 1 статті 187 КУпАП України, а саме: у вигляді штрафу. На переконання суду саме таке покарання є найбільш доцільним та достатнім для виховання особи, її виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень, оскільки штраф накладає на порушника певний фінансовий тягар, який в подальшому виховує особу правопорушника в дусі поваги до законів України та подальшої поведінки у суспільстві, і в більшій мірі є чинником запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно з пунктом 5 частини 2статті 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на дату ухвалення постанови становить 605,60 грн.
Керуючись статтями 7, 23, 33, 36, частиною 1 статті 187, 268, 283-284, 287 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 ,винним увчиненні адміністративнихправопорушень,передбачених частиною1статті 187КУпАП,частиною 1статті 187КУпАП тачастиною 1статті 187КУпАП,та накластина ньогоадміністративне стягненняу виглядіштрафу накористь державиу розмірітрьох неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить51 (п`ятдесят одну) гривню.
- реквізити для сплати штрафу: (рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету:21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
- реквізити для сплати судового збору: (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із статтею 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя Марина СМИК