Єдиний державний реєстр судових рішень
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
09 квітня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/7149/24
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8, код ЄДРПОУ 21661556)
про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в якому просить:
- визнати протиправними дії Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у зв`язку з порушенням терміну розгляду та ненаданням запитуваної інформації на його запит на отримання публічної інформації від 09.08.2024 року;
- зобов`язати Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повторно розглянути його запит на отримання публічної інформації від 09.08.2024 року у порядку, визначеному Законом України "Про доступ до публічної інформації".
Ухвалою судді від 25.11.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач подав відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову та окремі документи з пенсійної справи позивача.
Розглядаючи справу, суд дійшов до висновку про недостатність наданих доказів та про необхідність витребування додаткових доказів, що мають значення для вирішення справи.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 9, 77, 79, 80, 248, 256, 262 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Зобов`язати відповідача упродовж 5 днів від дня одержання цієї ухвали подати до суду:
- пояснення про те, яка саме посадова особа склала та направляла до суду протокол від 02.11.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності генерального директора КНП "ОКДЛ КОР" ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 212-3 КУпАП; надати копію цього протоколу,
- інформація щодо цього протоколу, що вноситься до електронної форми обліку адміністративних правопорушень (додаток 3 до Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення),
- скарги ОСОБА_1 від 19.11.2023 року та 04.12.2023 року, на які йому надано відповідь №7103.4/Л-35931.3/23/53 від 06.02.2024 року,
- пояснення про те, як зареєстрований в СЕД запит ОСОБА_1 від 09.08.2024 року - як запит на публічну інформацію чи як звернення громадян; надати відповідні докази; надати витяг із журналу, у якому цей запит зареєстрований за вхідним №1051.13/24/ЗІ від 09.08.2024 року,
- пояснення про те, якому виконавцеві доручено розгляд запиту ОСОБА_1 від 09.08.2024 року; надати відповідні докази (електронна резолюція, реєстраційно-моніторингова картка тощо),
- пояснення про те, чому відповідь на цей запит надала представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Г.Лугова, а не Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, як це передбачено частиною 6 статті 14 Закон України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини",
- докази на підтвердження того, що представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області має повноваження надавати запитувачам інформацію за запитами, адресованими Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, надавати відповіді на такі запити відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації",
- посадову інструкцію представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області, яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин,
- пояснення про те, чи є Уповноважений Верховної Ради України з прав людини розпорядником інформації у розумінні статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації",
- пояснення про те, який структурний підрозділ (особа) є відповідальним за питання доступу до публічної інформації в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (як це передбачено статтею 16 Закону України "Про доступ до публічної інформації"), надати відповідні організаційно-розпорядчі документи,
- пояснення про результати дисциплінарного провадження, розпочатого на підставі наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини №111.15/24 від 11.09.2024 року (надати висновок, подання, пропозиція тощо).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ