Постанова № 126464026, 06.03.2025, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.03.2025
Номер справи
757/57295/24-п
Номер документу
126464026
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/57295/24-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Гридасова А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту формування доброчесності політичних фінансів Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 212-21 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

04 жовтня 2024 року року Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру (далі - 3віт), поданого політичною партією «Консервативно-демократична партія України Сила і честь» (ідентифікаційний код 33308363, далі - Партія), за ІІ квартал 2024 року до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру (далі - Реєстр) (звіт Партії за II квартал 2024 року додається).

За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні у Звіті Партії відомостей про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру всіх місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи, а також відомостей про приміщення, яке перебуває на праві користування у Вінницької регіональної організації політичної партії «Сила і честь».

Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа- керівник політичної партії «Консервативно-демократична партія України Сила і честь» порушив порядок подання Звіту, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КупАП.

ОСОБА_1 зазначив, що вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнає, протокол про адміністративне правопорушення вважає незаконним та необґрунтованим.

Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Колісник А.І. на адресу суду надійшло клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1, п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення та закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Згідно з ст. 212-21 КУпАП адміністративним правопорушення визнається порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Стаття 212-21 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів.

Положенням ч. 9 ст. 17 Закону «Про політичні партії в Україні» визначено, що політична партія зобов`язана подати до Національного агентства Звіт (у т.ч. її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства.

Згідно з п. 1, п. 2 розділу ІІ Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2010 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, Звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Реєстром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії.

Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.

Повноваження ОСОБА_1. підтверджуються копією протоколу 13-го З`їзду політичної партії «Сила і честь» від 29.06.2024 №1 та витягом з Єдиного державного реєстру, згідно з яким останній є представником Партії.

Стаття 3 Закону передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.

Отже, враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб?єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУПАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства.

Звіт Партії за ІІ квартал 2024 року подано до Національного агентства через Реєстр 09.08.2024 о 17 год. 38 хв. (унікальний ідентифікатор Звіту - 1а07bf30-565с-11ef-9f3c-219e709335ad) та підписано шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису уповноваженою особою Партії ОСОБА_1 .

Виявленні порушення зафіксовані у Висновку про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Республіканська партія» за 2024 рік від 04.10.2024 № 1522, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.0.2024 року № 322/24.

Таким чином, ОСОБА_1 , як уповноважена особа політичної партії «Консервативно-демократична партія України Сила і честь» порушив порядок подання Звіту.

Врахувавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 50-33/457 від 19.11.2024 року; копію Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру; висновок про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру № 1522 від 04.10.2024 року; лист-звернення політичної партії від 08.08.2022 року №08/08-2024 та інші матеріли справи, з яких вбачається, що саме ОСОБА_1 , як уповноважена особа політичної партії «Консервативно-демократична партія України Сила і честь» зобов`язаний в тому числі подавати до Національного агентства з питань запобігання корупції Звіти політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-21 КУпАП.

Враховуючи особу винного, вважаю, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою правопорушницею, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП), необхідним та достатнім для його виправлення буде застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.

Разом з тим, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.40-1, ст.212-21, ст.ст.266, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень (п`ять тисяч сто гривень 00 копійки).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у порядку примусового виконання постанови відповідно до ст. 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.

Суддя А.М. Гридасова