Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2025 рокуСправа №160/34647/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
30.12.2024 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області (далі відповідач), в якій просить:
- визнати дії Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, вчинені в ході перевірки факту проживання ОСОБА_1 за зазначеною у заяві-анкеті адресою протиправними;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 07.02.2022;
- зобов`язати Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву №105122158 про обмін посвідки на тимчасове проживання, з урахуванням висновків, викладених в рішенні суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою Республіки Білорусь, одружена із громадянином України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , була документована посвідкою на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 , терміном дії з 25.02.2021 по 24.02.2022 (підстава видачі - возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, частина чотирнадцята статті 4 Закону ВР України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 № 3773-VI). З 06.04.2020 по теперішній час ОСОБА_1 проживає за адресом АДРЕСА_1 . 02.12.2024 позивач отримала листа Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області вих. №1201.3.1-14891/12.3-24 від 07.11.2024 із додатками, із якого дізналась, що 07.02.2022 Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області прийняло рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 відповідно до підпункту 9 (подання завідомо неправдивих відомостей щодо адреси місця проживання та, як наслідок, неможливість підтвердження факту проживання заявника за зазначеною у заяві-анкеті адресою) пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 №322. Позивач вказує, що законними підставами перебування на території України іноземців та осіб без громадянства для реалізації своїх прав на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні є підстави, встановлені Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" або Законом України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту". Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, мають право вільно та безперешкодно за своїм бажанням пересуватися територією України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь-який час, крім обмежень, встановлених статтею 12 цього Закону. Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, мають право на вибір місця проживання, крім обмежень, встановлених статтею 13 цього Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір проживання в Україні». Незгода з прийнятим рішенням є підставою для звернення до суду з позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.01.2025 відкрито провадження у адміністративній справі; призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується матеріалами справи.
17.01.2025 представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування правової позиції зазначено, що починаючи з 25.04.2018, усі документи, що стосуються оформлення, прийняття до розгляду, рішення про надання дозволу на імміграцію або рішення про відмову чи скасування дозволу на імміграцію та інші документи автоматично формуються та заповнюються друкованими засобами у підсистемі «Облік іноземців та біженців» ЄІАС УМП, уповноважена особа має доступ до внесення даних у відповідну форму обираючи необхідне із запропонованих системою варіантів і не має доступу до внесення змін у саму форму встановленого МВС зразка. Автоматичне формування документу з рішенням відбувається після натиснення на відповідну кнопку. Тобто, уповноважена особа ГУ ДМС у Дніпропетровській області не має доступу до внесення змін додаткових даних у саму електронну форму встановленого МВС зразка. Відповідно до наявних матеріалів у міграційній справі відносно гр. Республіки Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що позивач на підставі 04/14 шлюбу з громадянином України ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , була документована посвідкою на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 , терміном дії з 25.02.2021 по 24.02.2022. 01.02.2022 ОСОБА_1 звернулась до ГУ ДМС у Дніпропетровській області за обміном посвідки на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 у зв`язку із закінченням терміну її дії. В заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 позивач зазначила в графі місце реєстрації та місце проживання адресу: АДРЕСА_2 . Місце реєстрації підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи від 06.04.2020. Після перевірки заяви-анкети позивач власним підписом підтвердила правильність внесених до неї відомостей про себе. Уповноваженою особою ГУ ДМС у Дніпропетровській області разом із співробітником відділення №3 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області була перевірена адреса масової реєстрації іноземних громадян: АДРЕСА_2 , де зареєстровано 141 особа. Саме цю адресу і вказала у своїй заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 ОСОБА_1 . З показань сусідки, що проживала за адресою: АДРЕСА_3 , гр. ОСОБА_3 , встановлено, що за адресою АДРЕСА_2 ніхто не проживає, будинок не придатний для житла, під`їзної дороги до будівлі не має, подвір`я поросло чагарником. У зв`язку із неможливістю підтвердити факт проживання ОСОБА_1 за вказаною в заяві-анкеті адресою, ГУ ДМС у Дніпропетровській області було прийнято вмотивоване рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 07.02.2022 на підставі пп. 9 п. 61 Порядку Затвердженого Постановою КМУ від 25.04.2018 №322 - встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
До відзиву відповідачем додано клопотання про розгляд справи за участю представника відповідача.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.04.2025 клопотання Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про розгляд справи за участі представника у справі №160/34647/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишено без задоволення.
Згідно з ч. ч. 5, 8ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою Республіки Білорусь, що підтверджується посвідкою на тимчасове проживання № НОМЕР_2 , дата закінчення строку дії 24.02.2022.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 від 09.12.2016, позивач одружена з громадянином України ОСОБА_2 .
01.02.2022 ОСОБА_1 звернулась до ГУ ДМС у Дніпропетровській області за обміном посвідки на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 у зв`язку із закінченням терміну її дії.
Після прийняття документів, встановивши їх відповідність вимогам Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого Постановою КМУ від 25.04.2018 №322 (далі Порядок №322) працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта з використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням засобів Реєстру сформував заяву-анкету (в тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів) №105122158 від 01.02.2022.
В заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 позивач зазначила в графі місце реєстрації та місце проживання адресу: АДРЕСА_2 . Місце реєстрації підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи від 06.04.2020. Після перевірки заяви-анкети позивач власним підписом підтвердила правильність внесених до неї відомостей про себе.
Уповноваженою особою ГУ ДМС у Дніпропетровській області разом із співробітником відділення № 3 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області була перевірена адреса масової реєстрації іноземних громадян: АДРЕСА_2 , де зареєстровано 141 особа. Саме цю адресу і вказала у своїй заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 ОСОБА_1 .
З показань сусідки, що проживала за адресою: АДРЕСА_3 гр. ОСОБА_3 , встановлено, що за адресою АДРЕСА_2 ніхто не проживає, будинок не придатний для житла, під`їзної дороги до будівлі не має, подвір`я поросло чагарником.
У зв`язку із неможливістю підтвердити факт проживання ОСОБА_1 за вказаною в заяві-анкеті адресою, ГУ ДМС у Дніпропетровській області було прийнято рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 07.02.2022 на підставі пп. 9 п. 61 Порядку Затвердженого Постановою КМУ від 25 квітня 2018 року №322 - встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
Позивач в позовній заяві вказує, що рішення не отримувала.
31.10.2024 представник позивача звернувся з адвокатським запитом до ГУ ДМС у Дніпропетровській області стосовно видачі копії рішення.
07.11.2024 ГУ ДМС у Дніпропетровській області надано відповідь, оформлену листом №1201.3.1-148918/12.3, в якому зазначено про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання та надано представнику позивача копію рішення №12031300013538 від 07.02.2022.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернулась до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 2 Положення про Головне управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області затвердженого наказом Державної міграційної служби України від 18.07.2011 № 28 (в редакції наказу ДМС від 16.09.2024 №239) ГУ ДМС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, а також вищезазначеним Положенням та іншими актами законодавства.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII (зі змінами) КМУ, інші органи державної влади, військове командування, військові адміністрації, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», правовий статус іноземців та осіб без громадянства, юридичних осіб іноземних держав, які перебувають на території України під час дії воєнного стану, визначаються Конституцією та законами України, міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно діючого законодавства України правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, порядок їх в`їзду в Україну та виїзду з України визначено Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року №3773-VI (далі - Закон).
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року № 1382-IV, законними підставами перебування на території України іноземців та осіб без громадянства для реалізації своїх прав на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні є підстави, встановлені Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" або Законом України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".
Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, мають право вільно та безперешкодно за своїм бажанням пересуватися територією України у будь-якому напрямку, у будь-який спосіб, у будь- який час, крім обмежень, встановлених статтею 12 цього Закону.
Іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, мають право на вибір житла, в якому вони бажають проживати, крім обмежень, встановлених статтею 13 цього Закону.
Свободу пересування відповідно до закону може бути обмежено: на територіях, щодо яких введено воєнний або надзвичайний стан. Вільний вибір місця проживання обмежується в адміністративно-територіальних одиницях, які знаходяться: іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України.
Положеннями ч. 3 ст. 9 Закону №3773-VI, передбачено, що строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.
Відповідно до ч. 15 ст. 4 Закону №3773-VI, іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України.
Питання щодо оформлення та видачі посвідки на тимчасове проживання іноземцю, визначено Порядком оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, Затвердженого Постановою КМУ від 25 квітня 2018 року №322 (далі Порядок № 322 в редакції чинній станом на 31.12.2021).
Відповідно до пункту 1 Загальної частини Порядку, посвідка на тимчасове проживання є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Пунктами 16 та 19 Порядку встановлено, документи для оформлення посвідки, її обміну подаються до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, центру надання адміністративних послуг та територіальних органів/ територіальних підрозділів ДМС за місцем проживання іноземця або особи без громадянства.
У разі закінчення строку дії посвідки документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії.
Пунктом 20 Порядку встановлено, керівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС визначає працівників, які виконують функції з прийняття документів, формування заяв-анкет та видачі посвідки, і працівників, які виконують функції з оформлення посвідки (розгляд заяви-анкети, ідентифікація особи та прийняття рішення).
Пунктом 21 Порядку встановлені дії уповноваженого працівника під час приймання документів від іноземця та вирішення питання щодо приймання документів або відмови в прийнятті документів.
Також зазначено, що за бажанням іноземця або особи без громадянства, у випадку відмови в прийнятті документів, відмова надається у письмовій формі.
Пунктом 22 Порядку встановлено, що у разі відповідності поданих документів вимогам цього Порядку працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта з використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням засобів Реєстру формує заяву-анкету (в тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів).
Реєстрація заяви-анкети здійснюється із застосуванням засобів Реєстру під час її формування.
Після перевірки заяви-анкети іноземець або особа без громадянства власним підписом підтверджують правильність внесених до неї відомостей про особу.
Відповідно до п. 41 Порядку 322 (в редакції чинній на момент прийняття рішення) до запровадження органами реєстрації внесення до Реєстру відомостей про місце проживання особи в установленому законодавством порядку відомості про реєстрацію місця проживання, які подаються іноземцем або особою без громадянства, перевіряються за даними обліку територіального органу ДМС.
Пункт 35 Порядку встановлює, після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється посвідка, а також перевірку інформації, зазначеної нею в заяві-анкеті, та поданих документів.
Відповідно до пункту 36 Порядку, ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, що містяться у базі даних Реєстру та відомчої інформаційної системи ДМС.
Іноземець або особа без громадянства, які отримали посвідку вперше чи мають посвідку, зобов`язані зареєструвати своє місце проживання в порядку, установленому Законом України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні.
Положенням пункту 37 Порядку встановлено, рішення про оформлення посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих документів та відсутності підстав для відмови в її видачі.
Відповідно до пункту 42 Порядку рішення про оформлення, обмін посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих ними документів та у разі відсутності підстав для відмови в її оформленні.
Згідно пункту 45 Порядку після проведення перевірок, підтвердження факту оформлення та видачі посвідки, ідентифікації іноземця або особи без громадянства керівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС або уповноважена ним посадова особа приймає рішення про оформлення посвідки або про відмову в її оформленні.
Підстави за яких територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки зазначені у пункті 61 Порядку, зокрема, підпунктом 9 пункту 61 Порядку встановлена відмова в оформленні або видачі посвідки у разі, коли встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
Рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки приймається керівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС чи його заступником.
Рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки формується засобами Реєстру за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Після підписання рішення сканується до заяви-анкети із застосуванням засобів Реєстру до відомчої інформаційної системи ДМС. Копія рішення про відмову в оформленні чи видачі посвідки із зазначенням причин відмови не пізніше ніж через п`ять робочих днів з дня його прийняття видається іноземцеві або особі без громадянства під розписку чи надсилається рекомендованим листом такій особі і приймаючій стороні.
У разі подання заяви-анкети через уповноваженого суб`єкта територіальний орган/ територіальний підрозділ ДМС надсилає письмове повідомлення про прийняте рішення до уповноваженого суб`єкта для подальшого його вручення іноземцеві або особі без громадянства.
Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв`язку з якими їм було відмовлено в оформленні чи видачі посвідки, за умови дотримання строків, визначених пунктом 17 цього Порядку.
Згідно пункту 77 Порядку рішення про відмову в оформленні, обміні та видачі посвідки, про її скасування може бути оскаржено іноземцем або особою без громадянства в адміністративному порядку або до суду в установленому порядку.
Відповідно до наявних матеріалів у міграційній справі відносно гр. Республіки Білорусь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено, що позивач на підставі 04/14 шлюбу з громадянином України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , була документована посвідкою на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 , терміном дії з 25.02.2021 по 24.02.2022.
01.02.2022 ОСОБА_1 звернулась до ГУ ДМС у Дніпропетровській області за обміном посвідки на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_2 у зв`язку із закінченням терміну її дії.
Після прийняття документів, встановивши їх відповідність вимогам Порядку № 322 працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта з використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням засобів Реєстру сформував заяву-анкету (в тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів) №105122158 від 01.02.2022. Реєстрація заяви-анкети здійснюється із застосуванням засобів Реєстру під час її формування.
В заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 позивач зазначила в графі місце реєстрації та місце проживання адресу: АДРЕСА_2 .
Місце реєстрації підтверджується довідкою про реєстрацію місця проживання особи від 06.04.2020. Після перевірки заяви-анкети позивач власним підписом підтвердила правильність внесених до неї відомостей про себе.
Відповідно до пунктів 29, 35, 36 Порядку № 322 (в редакції чинній станом на 31.12.2021), уповноважений працівник ГУ ДМС у Дніпропетровській області здійснив перевірку поданих іноземцем документів, прийнятих уповноваженим суб`єктом, повноту поданих іноземцем документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 35 Порядку № 322 (в редакції чинній станом на 31.12.2021), після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється посвідка, а також перевірку інформації, зазначеної нею в заяві-анкеті, та поданих документів.
Відповідно до зазначених норм, зазначена іноземцем в заяві-анкеті інформація щодо фактичного місця проживання або місця реєстрації також підлягає перевірці.
Уповноваженою особою ГУ ДМС у Дніпропетровській області разом із співробітником відділення № 3 Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області була перевірена адреса масової реєстрації іноземних громадян: АДРЕСА_2 , де зареєстровано 141 особа.
Саме цю адресу вказала у своїй заяві-анкеті №105122158 від 01.02.2022 ОСОБА_1 .
З показань сусідки, що проживала за адресою: АДРЕСА_3 гр. ОСОБА_3 , встановлено, що за адресою АДРЕСА_2 ніхто не проживає, будинок не придатний для житла, під`їзної дороги до будівлі не має, подвір`я поросло чагарником.
У зв`язку із неможливістю підтвердити факт проживання ОСОБА_1 за вказаною в заяві-анкеті адресою, ГУ ДМС у Дніпропетровській області було прийнято рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 07.02.2022 на підставі пп. 9 п. 61 Порядку №322, встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
Позивач в позовній заяві жодним чином не обґрунтувала та не спростувала встановлених ГУ ДМС у Дніпропетровській області обставин відсутності позивача за зазначеною нею адресою проживання.
Підпунктом 9 пункту 61 Порядку визначена відмова в оформленні або видачі посвідки у разі, коли встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
Враховуючи, що позивач не спростувала доводів відповідача стосовно неможливості проживання за адресою: АДРЕСА_2 , не надала жодних доказів проживання за вказаною адресою, суд робить висновок про правомірність встановлених відповідачем обставин, що свідчить про подання іноземцем ОСОБА_1 неправдивих відомостей стосовно місця її проживання.
Відтак, спірне рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 07.02.2022 є правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.
Стосовно строку звернення до суду, суд зазначає, що представнику позивача надано копію рішення №12031300013538 від 07.02.2022 листом ГУ ДМС у Дніпропетровській області №1201.3.1-148918/12.3 від 07.11.2024.
Доказів отримання оскаржуваного рішення іншою датою, матеріали справи не містять. У відзиві відповідач не зазначає про пропуск строку звернення до суду.
Відтак, судом не встановлено пропуску строку звернення до суду, враховуючи отримання представником позивача оскаржуваного рішення з листом ГУ ДМС у Дніпропетровській області від 07.11.2024.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На переконання суду, питання, які можуть вплинути на результат розгляду справи, судом було розглянуто та надано їм оцінку у повній мірі.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, робить висновок, що в задоволенні позову слід відмовити повністю.
Зважаючи на відмову у задоволенні позову, питання про розподіл судових витрат судом не вирішується.
Керуючись ст. ст.139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області (вул. В. Липинського, буд. 7, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 37806243) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.З. Голобутовський