Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №760/3867/25 3/760/2253/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2025 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Педенко А.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції Національної поліції в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124, 122-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ст.122-4 КУпАП, за протоколами про адміністративне правопорушення серія ЕПР1№ 244006 та серія ЕПР1 № 244015 від 11.02.2025 року.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
11 лютого.2025 р. о 09 год. 35 хв., рухаючись по вул. Тополєва, 4/8 в м. Києві, водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «BMW», д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав у встановлених межах безпечної швидкості руху, не врахував дорожню обстановку і втративши контроль над управлінням здійснив наїзд на транспортний засіб марки «Opel», д.н.з. НОМЕР_2 , що призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 12.1 ПДР України, та, не дочекавшись прибуття працівників патрульної поліції, залишив місце ДТП, чим порушив вимоги п. 2.10.а), 2.10 д) ПДР України, чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. ст. 124, 122-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання за викликом з`явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав. Пояснив, що 11 лютого 2025 року о 09 год. 35 хв. вийшов із роботи та керуючи автомобілем «BMW», д.н.з. НОМЕР_1 по вул. Тополєва, 4/8 в м. Києві через ожеледицю не відчув зіткнення та залишив місце ДТП. Пошкодження свого автомобіля виявив вже потім.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - захисник Швидкова В.О. просила провадження закрити у зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення. Обґрунтовувала клопотання тим, що у момент зіткнення ОСОБА_1 не відчув удару, не мав умисного наміру залишити місце ДТП, не мав на меті приховати факт ДТП або обставини її скоєння, а його від`їзд з місця події був зумовлений добросовісною помилкою щодо відсутності зіткнення. Також, після того як з ним зв`язався власник, ОСОБА_1 одразу ж прибув до поліції для складення протоколу та надання пояснень, покривав витрати потерпілого, пов`язані із відсутністю транспортного засобу, що підтверджує відсутність умислу внаслідок чого відсутня суб`єктивна сторона вчинення адміністративного правопорушення.
Суддя, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1№ 244006 від 11.02.2025 р.; протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 244015від 11.02.2025 р.; схему місця ДТП; рапорт працівника поліції, письмові пояснення гр. ОСОБА_3 та самого ОСОБА_1 , позицію захисту, дійшов висновку, що подія ДТП перебуває у прямому причинному зв`язку із порушенням з боку водія ОСОБА_1 вимог п. 12.1 ПДР України, та вважає встановленими обставини порушення з боку водія ОСОБА_1 вимог п. 2.10 а), п. 2.10. д) ПДР, оскільки водій ОСОБА_1 будучи причетним до ДТП, покинув місце пригоди.
Згідно пункту 2.10 (а) Правил дорожнього руху у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди
Відповідно до пункту 2.10 (д) Правил дорожнього рухуу разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від десяти до п`ятнадцяти діб.
Так, відповідно до пункту 12.1 Правил дорожнього руху під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним..
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За таких обставин, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 КУпАП.
Доказів, які б спростували обставини, зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення, суду не надано.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 34 КУпАП обставин, що пом`якшують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вищевикладене, особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у межах санкції за більш серйозне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, а саме у виді штрафу в дохід держави у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, 122-4, 124, 251, 252, 266, 283-284, 287-291 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124, 122-4 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 200 (двохста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. та підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300
Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783
Номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код класифікації доходів бюджету:21081300
Призначення платежу: «адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір, що становить 605 гривень 60 копійок та підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001,
Код класифікації доходів бюджету: 22030106,
Призначення платежу: 101_____ код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України; судовий збір, стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №____/____/____, Солом`янський районний суд міста Києва)».
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: А.М. Педенко