Єдиний державний реєстр судових рішень
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи за підсудністю
07 квітня 2025 року ЛуцькСправа № 140/3472/25
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління інспекційної діяльності у Волинській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Управління інспекційної діяльності у Волинській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення № ЗХ/ВЛ/11973/272-3X/BЛ/35718/П272/ПТ/ПС від 03.12.2024, винесену головним інспектором відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Волинській області Циплінською С.Л., про стягнення штрафу в розмірі 1700,00 грн в дохід Державного бюджету України.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддя виходить з наступного.
Відповідно до пункту 4 частини 1статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України(далі- КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС Українирозмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів. Так, частиною першою цієї статті визначено адміністративні справи, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Частиною другою вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначенихчастинами першоютатретьоюцієї статті.
Пунктом 1 частини першоїстатті 20 КАС Українипередбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Положення вказаної норми кореспондують вимогам частини першоїстатті 286 КАС України, яка передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з долучених до позовної заяви документів, згідно оскаржуваної постанови по справі про адміністративне правопорушення №ЗХ/ВЛ/11973/272-3X/BЛ/35718/П272/ПТ/ПС від 03.12.2024, винесеної головним державним інспектором відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Волинській області Циплінською С.Л., позивача ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ст. 188-6 КУпАПта накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 гривень.
Таким чином, зважаючи на те, що предметом оскарження є рішення суб`єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, застосоване до позивача на підставіКУпАП, тому дана справа предметно не підсудна Волинському окружному адміністративному суду, а її розгляд належить до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного.
Пунктом 2 частини першоїстатті 29 КАС Українипередбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно частини першоїстатті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Зі змісту позовної заяви та паспортних даних ОСОБА_1 вбачається, що зареєстрованим місцем проживання позивача: АДРЕСА_1 .
Таким чином, місцевим загальним судом до юрисдикції якого віднесено вирішення даного спору як адміністративного суду за місцем проживання позивача є Дубенський міськрайонний суд Рівненської області.
Частинами шостою та восьмою статті 29 КАС України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено. Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Відповідно до частини другої статті 30 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 29цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
За наведених обставин, виходячи з необхідності дотримання вимог щодо територіальної юрисдикції (підсудності) розгляду справисуд приходить до висновку про необхідність передачі цієї адміністративної справи до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області.
Керуючись статтями 20, 29, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Передати адміністративну справу №140/3472/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління інспекційної діяльності у Волинській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про визнання протиправною та скасування постанови на розгляд до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області (35600, Рівненська область, місто Дубно, вулиця Д.Галицького, будинок 22).
Копію ухвали надіслати позивачу для відома.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О. О. Андрусенко