Єдиний державний реєстр судових рішень
Тарутинський районний суд Одеської області
_______________
Справа № 514/309/25
Провадження по справі № 3/514/192/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2025 року с-ще Бессарабське
Тарутинський районний суд Одеської області
у складі головуючого судді - Кирилюк І.М.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Новотарутине Тарутинського району Одеської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , молодшого інспектора прикордонної служби 2 категорії групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип Б) відділу прикордонної служби НОМЕР_1 прикордонного загону ІНФОРМАЦІЯ_5 , молодшого сержанта, до адміністративної відповідальності не притягувався
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-18 ч.2 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП),
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №272804 від 25 лютого 2025 року, складеного начальником відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону ОСОБА_2 , 24.02.2025 о 12 год 20 хв під час перевірки начальником віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_3 було здійснено раптову перевірку прикордонного наряду «Пост спостереження» на напрямку п/зн 0710/17 у складі старшого сержанта ОСОБА_4 та молодшого сержанта ОСОБА_1 . На момент перевірки було встановлено, що молодший сержант ОСОБА_1 знаходився у пункті обігрівуу невстановлений час, спостереження за визначеною ділянкою не проводив, охорону кордону не забезпечив.
Своїми діями, молодший сержант ОСОБА_1 порушив абз1, п.п.4, п.11 ст. 5 р.ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2015 року № 1261, зареєстрованого в Міністерствіюстиції України06 листопада 2015 р.за № 1391/27836 (далі Інструкція), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбаченест. 172-18 ч.2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив обставини скоєного правопорушення. У вчиненому розкаявся, просив надати розстрочку зі сплати штрафу, посилаючись на те, що його дружина не працює, на утриманні мають трьох малолітніх дітей.
Заслухавши порушника та вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Частиною 2 статті 172-18 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинені в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні підтверджується його поясненнями наданими у судовому засіданні та письмовими доказами, які містяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №272804 від 25.02.2025 року; витягом з наказу начальникам НОМЕР_1 прикордонного загону про прийняття на військову службу за контрактом молодшого сержанта ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями начальника віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_3 , яким було виявлено факт вказаного вище правопорушення.
У відповідності до статті 1 Закону України «Про оборону України», особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24.02.2022 N 64/2022, який затверджено Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, введено воєнний стан в Україні з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого продовжено і на теперішній час.
Таким чином, військовослужбовець ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-18 КУпАП, тобто дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При призначенні ОСОБА_1 покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майнове положення.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, майновий стан, його особисті пояснення в судовому засіданні, відсутність обставин, що пом`якшують адміністративну відповідальність та інші вимоги ст. 33 КУпАП, тому, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, приходжу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією ч. 2 ст.172-18 КУпАП, що буде достатнім для його виховання та попередження вчиненню нових правопорушень.
Щодо надання відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення в частині штрафу суд зазначає наступне.
Положеннями ст.307 КУпАП передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) визначені Законом України «Про виконавче провадження» .
У відповідності до приписів п.6 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» постанова про накладення адміністративного стягнення є виконавчим документом.
Відповідно до частини першої статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Згідно ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 304 КУпАП, питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
З огляду на зазначене, ураховуючи майновий стан особи правопорушника, а також те, що на його утриманні перебуває троє малолітніх дітей, суд приходить до висновку, що є підстави, які ускладнюють виконання останнім постанови суду в частині сплати штрафу в розмірі 17000 гривень одним платежем, а тому клопотання про відстрочку виконання постанови Тарутинського районного суду Одеської області від 02.04.2025 року підлягає задоволенню, а сплата суми штрафу підлягає відстроченню на 1 (один) рік.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605.60 гривень.
Керуючись ч. 2 ст. 172-18, 283-285, 294, 304 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. НовотарутинеТарутинського району Одеської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави.
Стягнення проводити на користь держави на розрахунковий рахунок № UA238999980313010106000015726, код за ЄДРПОУ отримувача - 37607526, отримувач - ГУК в Од.обл./смт Бородіно/21081100, код платежу - 21081100, банк - Казначейство України (ЕАП), вид платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Новотарутине Тарутинського району Одеської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок на розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, код класифікації доходів бюджету - 22030106 , банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, призначення платежу - судовий збір у справах про адміністративне правопорушення.
Розстрочити виконання постанови Тарутинського районного суду Одеської області від 02.04.2025 року в справі №514/309/25 (3/514/192/25) в частині застосування до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., на один рік, встановивши наступний графік погашення заборгованості:
- до 17.04.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.05.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.06.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.07.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.08.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.09.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.10.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.11.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.12.2025 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.01.2026 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.02.2026 року сплатити 1417 грн. 00 коп.;
- до 17.03.2026 року сплатити 1413 грн. 00 коп.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки.
У разі невиконання постанови суду без поважних причин, повернути постанову Тарутинського районного суду Одеської області від 02.04.2025 року до примусового виконання, відповідно до вимог ст.308 КУпАП.
Постанова може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя І.М. Кирилюк