Єдиний державний реєстр судових рішень
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/709/25
04 квітня 2025 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 через представника звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (далі - ГУ ПФУ в Тернопільській області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відповідач 2), у якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 08.01.2025 №192650012784 про відмову ОСОБА_1 в призначені пенсії за віком згідно статті 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII);
зобов`язати ГУ ПФУ в Тернопільській області призначити і виплачувати з 09.12.2024 ОСОБА_1 із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-XII.
Позов обґрунтований тим, що позивач звернулася із заявою до ГУ ПФУ в Тернопільській області про призначення пенсії за віком відповідно до статті 55 Закону №796-XII, подавши необхідні документи. Оскаржуваним рішенням ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 08.01.2025 їй відмовлено у призначенні пенсії через те, що не підтверджено період проживання на території зони посиленого радіологічного станом на 01.01.1993 не менше 4 років.
Позивач не погоджується з відмовою відповідача 2 та вказує, що має право на призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, оскільки проживала та працювала у місті Чорткові, яке було віднесене до зони посиленого радіоекологічного контролю не менше 4 років станом на 01.01.1993, і після цієї дати. Доказами таких обставин є: видане 08.12.1994 Тернопільською обласною державною адміністрацією посвідчення громадянина, який постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю (категорія 4) серії НОМЕР_1 , довідка відділу «ЦНАП» Чортківської міської ради від 12.08.2024 № 20-10/1050, відомості про навчання її та дочки на території радіоактивного забруднення, що стверджується довідками навчальних і дошкільних закладів, зокрема, від 19.08.2024 №69, від 13.08.2024 № 01-13/23 в періоди з 01.09.1977 (26.04.1986) по 26.06.1987; з 22.07.1993 по 19.05.1995, з 01.09.1988 по 21.06.2009; укладення шлюбу 26.01.1991; перебування дитини на диспансерному обліку в місцевому лікувальному закладі з дати народження - 18.12.1991 по жовтень 2010 тощо.
Наведені докази, на думку представника позивача, підтверджують, що ОСОБА_1 постійно проживала у зоні посиленого радіоекологічного контролю як на 01.01.1993 більше 4 років та в період з моменту аварії (26.04.1986) по 31.07.1986, так і в подальшому станом на 01.01.2015 не менше 9 років, що є підставою для зниження пенсійного віку на 5 років відповідно до статті 55 Закону №796-XII.
При цьому представник позивача вказує, що ОСОБА_1 має право на зменшення пенсійного віку як з урахуванням початкової величини, так і за додатковою умовою 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років. Також позивач має необхідний страховий стаж 33 роки 10 місяців 09 днів, тобто виконуються усі умови для призначення пенсії, а тому є усі підстави для призначення пенсії за віком.
З огляду на такі обставини та відмову у призначенні пенсії, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Ухвалою суду про відкриття провадження у справі від 12.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено справу розглядати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними матеріалами у строк, встановлений статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
ГУ ПФУ в Тернопільській області у відзиві на позовну заяву проти позову також заперечує та зазначає про недотримання ОСОБА_1 умови щодо проживання станом на 01.01.1993 у зоні посиленого радіологічного контролю 4 роки, що є обов`язковою умовою для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання пенсійного органу призначити позивачу пенсію, то зауважує, що це питання відноситься до дискреційних повноважень органів Пенсійного фонду України, суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зобов`язати пенсійний орган повторно розглянути заяву про призначення пенсії. Просить у позові відмовити (а.с.44).
Представником позивача 11.03.2025 у відповідь на відзив відповідача 1 подано заперечення в якому він не погоджується з аргументами ГУ ПФУ в Тернопільській області та зазначає, що посилання відповідача на перетин періоду проживання і навчання з 01.09.1993 по 23.06.1994 на впливає на період її проживання на території радіоактивного забруднення станом на 1 січня 1993 не менше чотирьох років, та з 31.07.1986 для додаткового зниження пенсійного віку на один рік за кожних наступних три роки проживання сумарно 9 років (станом на 01.01.2015), що дає право ОСОБА_1 на зниження пенсійного віку на 5 років згідно положення статті 55 Закону №796-ХІІ (а.с.50-53).
Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 02.01.2025 звернулася з заявою до ГУ ПФУ в Тернопільській області про призначення пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-XII. До заяви долучила копії документів, необхідних для призначення пенсії, перелік яких наведений у розписці-повідомленні (а.с.10-11).
Розгляд заяви від 02.01.2025 провадився за принципом екстериторіальності ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, рішенням якого від 08.01.2025 №192650012784 позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-XII (а.с.8). Листом ГУ ПФУ в Тернопільській області від 20.01.2025 позивача повідомлено про рішення про відмову у призначенні пенсії з наданням копії відповідно рішення (а.с.7).
Зі змісту оскаржуваного рішення вбачається, що вік заявниці на дату звернення 55 років.
Наявний страховий стаж особи становить 33 роки 10 місяців 09 днів.
За доданими документами до страхового стажу не враховано період проживання з 01.09.1993 по 23.06.1994 у зоні посиленого радіологічного контролю, оскільки період проживання перетинається з періодом навчання в м. Тернопіль, територія якого не відноситься до зони посиленого радіологічного контролю.
Враховуючи викладене, пенсійний орган відмовив позивачу у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону №796-XII, в зв`язку з відсутністю необхідного періоду проживання у зоні посиленого радіологічного контролю.
Позивач вважає, що відмова ГУ ПФУ в Дніпропетровській області у призначенні їй пенсії зі зменшенням пенсійного віку є протиправною, порушує її право на соціальний захист, а тому звернулася до суду з цим позовом.
До спірних правовідносин суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Закон №796-XII визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, визначено статтею 55 Закону №796-ХІІ. Згідно з частиною третьою цієї статті призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Приписами пункту 2 частини першої статті 55 Закону № 796-ХІІ передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу, зокрема, потерпілим від Чорнобильської катастрофи:
особам, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років - зменшення віку передбачено на 2 роки* та додатково 1 за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
*Початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.
Аналіз наведених положень Закону свідчить, що обов`язковою умовою наявності у особи права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на підставі пункту 2 частини першої статті 55 Закону № 796-ХІІ є факт постійного проживання та (або) роботи такої особи у зоні посиленого радіологічного контролю протягом чотирьох років до 01 січня 1993 року.
При цьому, особам, які додатково до зазначеної умови постійно проживали у зоні посиленого радіологічного контролю в період з моменту аварії (26 квітня 1986 року) по 31 липня 1986 року, ще встановлюється початкова величина зниження пенсійного віку - 2 роки.
Особам, які постійно не працювали/постійно не проживали в зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року, але постійного проживали/постійно працювали у зоні посиленого радіологічного контролю протягом чотирьох років до 01 січня 1993 року, зменшення пенсійного віку застосовується без початкової величини зменшення пенсійного віку, з розрахунку - 1 рік за 3 роки проживання/роботи.
Пенсійний вік за бажанням особи може бути знижено тільки за однією підставою, передбаченою цією статтею, якщо не обумовлено інше. При цьому відповідне зниження пенсійного віку, передбачене цією статтею, застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року. Призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону (частини друга та третя статті 55 Закону №796-XII).
Виходячи зі змісту правовідносин, які регулюються Законом №796-ХІІ, обов`язковий для отримання особою статусу постраждалого від Чорнобильської катастрофи період проживання та роботи починає свій перебіг від дати аварії на Чорнобильській АЕС, тобто з 26.04.1986. Отже, щодо проживання та (або) праці потерпілої особи у зоні посиленого радіологічного контролю протягом 4 років станом на 01.01.1993, то його необхідно обраховувати з 26.04.1986 по 01.01.1993. Вказане пов`язане із поняттям виникнення зони посиленого радіологічного контролю, яке згідно чинного законодавства нерозривно пов`язано із моментом аварії на Чорнобильській АЕС.
За умовами частини першої статті 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 01 січня 2018 року, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 років.
Призначення та виплата пенсій особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, провадиться за нормами Закону №1058-ІV і з урахуванням додаткових пільг, встановлених Законом №796-XII.
Положення Закону №796-ХІІ за дотриманням умов, визначених у ньому, дозволяють зменшувати пенсійний вік особи, але не більше 5 років, та, відповідно, необхідний стаж.
Механізм подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 №13-1).
У підпункті 7 пункту 2.1 розділу II Порядку №22-1 наведено перелік документів, які підтверджують право на призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку потерпілим від Чорнобильської катастрофи, а саме:
для осіб, які постійно працювали (працюють) на територіях радіоактивного забруднення, додаються документи, видані підприємствами, установами, організаціями, органами місцевого самоврядування, що підтверджують період(и) постійної роботи в населених пунктах, віднесених до відповідних територій радіоактивного забруднення;
для осіб, які постійно проживали (проживають) на територіях радіоактивного забруднення, додаються відомості про місце проживання, зазначені у пункті 2.22 цього розділу, та/або документи про проживання, видані органами місцевого самоврядування;
для осіб, які евакуйовані із зони відчуження у 1986 році, додаються документи, видані Житомирською або Київською облдержадміністраціями;
посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (для осіб, які належать до категорії 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - за наявності) (при призначенні пенсії згідно зі статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
Матеріалами справи підтверджується, що позивач народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Чортків Тернопільської області (а.с.19).
Щодо реєстрації місця проживання позивача у місті Чорткові Тернопільської області, то Чортківської міською радою надано довідку від 12.08.2024, згідно з якою ОСОБА_1 була зареєстрована за місце проживанням у АДРЕСА_1 , у такі періоди:
з 04.02.1970 по 20.12.1985,
з 20.12.1985 по 28.08.1987,
з 12.08.1992 по теперішній час (а.с.14).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 №106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української PCP про порядок введення в дію законів Української PCP «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» місто Чортків було віднесене до зони посиленого радіологічного контролю.
Для отримання права на пільгу призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку (зменшення необхідного стажу) суд має встановити факт проживання позивача з 26.04.1986 по 01.01.1993 не менше 4 років. При виконанні цієї умови, у разі проживання особи з 26.04.1986 по 31.07.1986 у зоні посиленого радіологічного контролю виникає право на застосування початкової величини зниження пенсійного віку 2 роки, а в разі проживання до 01.01.1993 не менше 4 років - наявне право на пільгу щодо зменшення пенсійного віку на 1 рік за кожні 3 роки проживання/роботи).
Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_2 (в подальшому прізвище змінено у зв`язку з одруженням з ОСОБА_3 на ОСОБА_4 ) у період з 26.04.1986 по 26.06.1987 навчалася в Чортківській гімназії №6, що вбачається з довідки цього навчального закладу від 19.08.2024 № 69 (а.с.15).
В період з 01.09.1987 по 15.06.1992 позивач навчалася на денній формі навчання у Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича, що вбачається з диплома серія НОМЕР_2 від 15.06.1992 (а.с.32).
Місто Чернівці не віднесено до Переліку населених пунктів, що зазнали дії радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відтак період навчання в місті Чернівці з 01.09.1987 по 15.06.1992 не може бути зарахований як період постійного проживання в зоні посиленого радіологічного контролю.
Після закінчення навчання ОСОБА_1 відповідно до відомостей трудової книжки серії НОМЕР_3 від 15.08.1992 працювала вчителем в Дунаєвецькій середній школі №3 у період з 15.08.1992 по 01.04.1993, що знаходиться в місті Дунаївці Хмельницької області (а.с.26). При цьому у трудовій книжці у записі про звільнення вказана підстава у зв`язку з переїздом по догляду за рідними.
З 01.09.1993 по 29.06.1994 ОСОБА_1 навчалася на факультеті післядипломної освіти у Тернопільському державному педагогічному інституті, про що свідчать записи її трудової книжки.
Міста Дунаївці та Тернопіль не віднесені до Переліку населених пунктів, що зазнали дії радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Суд враховує, що зареєстрованим місцем проживання позивача з 12.08.1992 було місто Чортків, проте пільга надається особам, які фізично перебували у місцях, що зазнали дії радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, у період з 26.04.1986 по 01.03.1993 не менше 4 років. Позивач жодних пояснень стосовно цієї обставини не наводить, лише звертає увагу на факт реєстрації місця проживання
При цьому реєстрація шлюбу позивачки у місті Чорткові Тернопільської області ІНФОРМАЦІЯ_2 дитини 18.12.1991, яка перебуває на диспансерному обліку в місцевій поліклініці за місцем проживання АДРЕСА_1 , не є підтвердженням того, що позивач постійно проживала в місті Чортків у період з 26.04.1986 по 01.01.1993 не менше 4 років, адже у цей період ОСОБА_1 навчання в Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича.
Отож, період навчання позивача з 01.09.1987 по 15.06.1992 в Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича не може бути зарахований до періоду перебування (проживання/навчання/роботи) на території зони посиленого радіоекологічного контролю, а тому такий період з 26.04.1986 по 01.01.1993 складає менше 4 років.
При вирішенні цього спору суд відповідно до частини п`ятої статті 242 КАС України враховує висновки Верховний Суд щодо застосування норм права, зокрема, викладені в постановах Верховного Суду від 29.01.2020 у справі № 572/245/17 та від 17.06.2020 у справі № 572/456/17, у які зводяться до того, що підставою для призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, є належність особи до потерпілих від Чорнобильської катастрофи та факт проживання (роботи), а не реєстрації у зоні радіаційного забруднення.
Крім того, у постановах від 19.09.2019 у справі № 556/1172/17, від 11.03.2024 у справі № 500/2422/23, від 19.09.2024 у справі № 460/23707/22, від 02.10.2024 у справі № 500/551/23 Верховний Суд також зазначив про те, що виникнення права на зниження пенсійного віку законодавець пов`язує із фактом фізичного перебування особи у зоні радіоактивного забруднення у зв`язку з постійним проживанням, або у зв`язку з роботою в такій місцевості. При цьому зниження пенсійного віку залежить від рівня радіологічного забруднення місцевості та тривалості проживання в ній особи.
Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що доказами, долученими до матеріалів справи, не підтверджено факт постійного проживання (роботи) позивача на території гарантованого добровільного відселення понад 4 роки станом на 01.01.1993 (менше 3-х років), що має наслідок недотримання умови для зниження пенсійного віку згідно статті 55 Закону № 796-ХІІ; відтак ОСОБА_1 не має права ні на зниження пенсійного віку за початковою величиною (2 роки), ні за додатковою величиною (1 рік за 3 роки проживання).
Обставини щодо наявності у позивача необхідного страхового стажу в такому випадку вже не мають жодного правового значення.
Територіальні органи Пенсійного фонду України при вирішенні питання про призначення пенсії на пільгових умовах мають перевірити фактичне постійне проживання чи працевлаштування саме на території, які віднесені до зони посиленого радіологічного контролю, про що заявник має надає відповідні довідки. У цій справі, перевіряючи факт наявності підстав для призначення позивачці пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку, відповідач 2 встановив відсутність достатнього періоду фактичного проживання ОСОБА_1 на території, яка віднесена до зони посиленого радіологічного контролю, для зменшення пенсійного віку, відтак, діяв правомірно та обґрунтовано.
При цьому, суд вважає, що наявність у позивача посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 4) дає їй право користування пільгами для такої категорії осіб, проте не свідчить, що ОСОБА_1 набула права на призначення пенсії за віком зі зменшення пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону №796-ХІІ.
Також суд зауважує, що у підпункті 7 пункту 2.1 розділу II Порядку № 22-1 передбачено перелік документів, що додаються до заяви про призначення пенсії за віком, які підтверджують право на призначення пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку (наведений у рішенні вище). Враховуючи цей перелік документів, що подається особою для призначення їй пенсії зі зниженням пенсійного віку, суд зауважує, що наявність посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи не є безумовною і єдиною підставою для призначення пенсії на підставі положень пункту 2 частини першої статті 55 Закону № 796-XII. Вагомим у цьому випадку є встановлений факт фізичного перебування особи на території радіоактивного забруднення у зв`язку з постійним проживанням або роботою на цій території.
Наведене узгоджується з правою позицією Верховного Суду відображеною, зокрема, у постановах від 11.03.2024 у справі №500/2422/23, від 11.11.2024 у справі №460/19947/23.
Покликання представника позивача у позовній заяві на правову позицію Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постановах від 27.03.2019 у справі №569/7589/17 (№14-560цс18), від 10.04.2019 у справі №162/760/17 (№14-550цс18), Верховного Суду від 26.07.2023 у справі № 460/2589/20 є безпідставним, оскільки у останніх надано аналіз правовідносин до внесення змін Постановою Пенсійного фонду №33-1 від 25.11.2021 до Порядку №22-1 щодо документів, які підтверджують право на призначення потерпілим від Чорнобильської катастрофи пенсії за віком зі зменшенням пенсійного віку.
Враховуючи відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження періоду постійного фізичного проживання/роботи позивача на території зони посиленого радіоекологічного контролю станом на 01.01.1993 не менше чотирьох років, як того вимагає Порядок №22-1, відсутні підстави для призначення пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону №796-ХІІ.
Враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд приходить до переконання, що позовні вимоги до задоволення не підлягають, в позові слід відмовити.
З огляду на ухвалення судом рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, за відсутності доказів понесення відповідачем судових витрат, підстав для їх розподілу немає.
Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 243-246, 255, 258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У позові ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (майдан Волі, 3, місто Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вулиця Набережна Перемоги, 26, місто Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений та підписаний 04 квітня 2025 року.
СуддяЧепенюк О.В.