Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2025 року Справа№640/14792/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Кирлової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовною заявою адвоката Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 128/32-00-07-01-03-29 від 02.06.2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5610,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на необґрунтованість та безпідставність висновків акту фактичної перевірки щодо наявності в діях позивача порушення приписів пунктів 7, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки такі висновки не відповідають дійсності. Так позивач зазначає, що згідно приписів вказаного порушеннями є не зазначення підкатегорії коду товару згідно з УКТ ЗЕД, чого не встановлено актом перевірки; порушенням є незабезпечення передання до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв`язку інформацію у формі копій електронних документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних РРО фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних РРО, чого актом перевірки не встановлено. А тому, винесене на підставі таких висновків податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 вересня 2022 року (суддя Мамедова Ю.Т.) відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, витребувано копії та докази.
Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, представник відповідача послався на обгрунтованість висновків акту перевірки, оскільки в ході проведення останньої контролюючим органом обгрунтовано встановлено порушення позивачем пункту 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - встановлено використання позивачем РРО без використання режиму програмування коду товарів підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (у фіскальних чеках зазначено невірний код товару згідно з УКТ ЗЕД). Також відповідач зазначає про обгрунтованість висновків щодо порушення позивачем приписів пункту 7 статті 3 вказаного Закону, оскільки під час перевірки здійснено аналіз СОД РРО яким встановлено, що у розрахункових документах при реалізації підакцизних товарів відсутні дані щодо кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, але фактично при перевірці контролюючих стрічок РРО, надрукованих з фіскальної пам`яті РРО, код згідно з УКТ ЗЕД на підакцизні товари зазначено.
На виконання вимог пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX та Порядку №399 на підставі Акту приймання-передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва від 15.01.2025, згідно супровідного листа КОАС від 15.01.2025 №01-19/474/25 до Донецького окружного адміністративного суду передано 4132 судові справи, у тому числі адміністративну справу № 640/14792/22.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 640/14792/22 передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Крилової М.М.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 січня 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу № 640/14792/22, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Щодо клопотання про здійснення розгляду справи за участі представника Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Відповідно до приписів частин п`ятої та шостої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Частиною шостою статті 12 КАС України визначено перелік справ незначної складності. Відповідно до пункту 10 вказаної норми справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною четвертою статті 257 КАС України встановлено перелік категорій справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження. Дана адміністративна справа не підпадає під вказаний перелік.
Таким чином, з огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, дана адміністративна справа є справою незначної складності, а тому, беручи до уваги, що відповідачем було надано суду та позивачу відзив на адміністративний позов, суд не вбачав підстав для розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі.
У період з 17 березня 2025 року до 28 березня 2025 року (включно) суддя Крилова М.М. перебувала у щорічній відпустці.
Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Сільпо-Фуд, ідентифікаційни код юридичної особи: 40720198, місцезнаходження: 02152, м. Київ, пр. Тичини Павла, б. 1В, каб. 188. Основний вид економічної діяльності - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код КВЕД 47.11, основний), зареєстровано в органі ДПС Східне міжрегіональне управління по роботі з великими платниками податків.
Головним управлінням ДПС у Волинській області на підставі наказу №393-п від 19 квітня 2022 року, в період з 19 квітня 2022 року по 28 квітня 2022 року проведено фактичну перевірку магазину «Сільпо» ТОВ «Сільпо-Фуд» за адресою: місто Луцьк, вул. Рівненська, 89, за результатом якої складено акт (довідку) фактичної перевірки від 28 квітня 2022 року № 1564/03-20-07-05/40720198.
Згідно з висновками вказаного акту, контролюючим органом встановлено, що підприємством в січні-лютому 2022 року не забезпечено повну передачу інформації до контролюючого органу на дротових або бездротових каналах зв`язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться в електронних носіях розрахункових документів, а саме: не передано інформацію щодо кодів УКТ ЗЕД при реалізації підакцизних товарів. При перевірковій перевірці контрольних стрічок РРО встановлено, що коди УКТ ЗЕД фактично містяться в розрахункових документах, які надавались.
Фактичною перевіркою встановлено порушення порядку використання режиму попереднього програмування кодів УКТ ЗЕД при реалізації підакцизних товарів, а саме: 09.04.2021 року (чек № 0230077, ф/п РРО 3000726030, з/п КС 00015774) згідно контрольної стрічки реалізовано 2 пачки стіків «Heets» по ціні 60,00 грну зазначених з фіскального чеку коду УКТ ЗЕД 2403999000. Проте для тютюнових стіків «Heets» - що відносяться до тютюнових виробів електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням, законодавчо визначено введення підкатегорії УКТЗЕД - 24033999010.
Перевіркою встановлено порушення п. 7, 11 ст. 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями).
Не погоджуючись з такими висновками контролюючого органу, позивачем подано заперечення до Головного управління ДПС у Волинській області (вих. № ЗР-08/348 від 11.05.2022 року).
Рішенням Головного управління ДПС у Волинській області від 26 травня 2022 року № 621/12/03-20-07-05-06 вирішено, що вказані заперечення не спростовують висновки акту перевірки
На підставі акта перевірки від 28 квітня 2022 року № 1564/03-20-07-05/40720198, Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків винесено податкове повідомлення-рішення від 02 червня 2022 року № 128/32-00-07-01-03-29, яким за порушення пунктів 7, 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі підпункту 54.3.3. пункту 54.3. статті 54 ПК України та пунктів 10, 17 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5 610,0 грн (за порушення пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 510,0 грн; за порушення пункту 11 статті 3 вказаного Закону - у розмірі 5100,0 грн).
Позивачем оскаржено вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку до Державної податкової служби України (скарга від 15 червня 2022 року №ЗР-08/491).
Рішенням Державної податкової служби України від 09 серпня 2022 року № 8876/6/99-00-06-03-02-06 «про результати розгляду скарги», податкове повідомлення-рішення від 02 червня 2022 року № 128/32-00-07-01-03-29 залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням від 02 червня 2022 року № 128/32-00-07-01-03-29, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Не погодившись з рішенням податкового органу, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно пункту 11 статті 3 Закону №265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов`язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Відповідно до пункту 7 статті 17 Закону №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.
Згідно статті 8 Закону №265/95-ВР форма, зміст та порядок ведення розрахункових документів, а також форма та порядок подання звітності, пов`язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Національним банком України.
Наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 року за №220/28350, затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке розроблено відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Наразі, цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, які в обов`язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб`єктами господарювання для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; приймання комерційними агентами банків та небанківськими фінансовими установами готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів (далі - Положення).
Згідно пункту 1 розділу I Положення розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на надані такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Відповідно до пункту 1 розділу II Положення фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - фіскальний чек) - розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до цього Положення.
Суд зазначає, що пунктом 2 розділу II Положення регламентовано, що фіскальний чек має містити такі обов`язкові реквізити, зокрема: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 7).
Так, як вбачається з роздруківок документів з КСЕФ, які долучено до матеріалів справи, у фіскальному чеку № 0230077 від 09.04.2021 року, який долучено до матеріалів справи позивачем реалізовано тютюнові вироби із зазначенням інформації щодо коду УКТ ЗЕД, а саме із зазначенням коду 2403999000.
В свою чергу, контролюючим органом зазначено, що код УКТ ЗЕД 2403999000 взагалі відсутній у кодах УКТ ЗЕД.
Суд звертає увагу, що згідно з групою 24 «тютюн і промислові замінники тютюну» Закону України «Про митний тариф України» від 04 червня 2020 року №674-ІХ, визначено наступні коди УКТ ЗЕД: 2403 Інший тютюн промислового виробництва та замiнники тютюну промислового виробництва; "гомогенiзований" або "вiдновлений" тютюн; тютюновi екстракти та есенцiї:, тютюн для куріння, з вмiстом або без вмiсту замiнникiв тютюну у будь-якій пропорцiї; 2403 11 0000 тютюн для кальяна, зазначений в примітці 1 до цієї групи; 240319 інший; 2403191000 у первинних упаковках масою нетто не бiльш як 500 г; 24031990 0 інший; 2403910000 "гомогенiзований" або "вiдновлений" тютюн; 240399 інші; 2403991000 жувальний i нюхальний тютюн; 24039990 інший; 2403999010 тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням; 2403999090 інший.
Однак, саме коду товару УКТ ЗЕД 240399900 приписами вказаного Закону України не передбачено.
Таким чином, судом встановлено невірне визначенням коду товару згідно УКТ ЗЕД у розрахункових документах.
Водночас, як свідчать матеріали справи, що з фіскального чеку № 0230077 від 09.04.2021 року вбачається безпосереднє зазначення хоч і не вірного, але коду УКТ ЗЕД.
Отже, суд дійшов висновку, що дії позивача не можуть бути кваліфікованими як порушення приписів п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки реєстратор розрахункових операцій перебуває у режимі програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД. А тому, дії позивача не можуть бути кваліфікованими як порушення приписів п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки реєстратор розрахункових операцій перебуває у режимі програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Згідно з актом перевірки, контролюючим органом встановлено незабезпечення позивачем подачі в повному обсязі у період січень-лютий 2022 року до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв`язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться в електронних носіях розрахункових документів, саме, не передано інформацію щодо кодів УКТ ЗЕД при реалізації підакцизних товарів. При перевірковій перевірці контрольних стрічок РРО встановлено, що коди УКТ ЗЕД фактично містяться в розрахункових документах, які надавались.
Отже, з наведено вбачається, що актом перевірки контролюючим органом встановлено передачу позивачем подачу у вказаний період електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці і пам`яті реєстраторів розрахункових операцій. Контролюючий орган зазначає, що при вибірковій перевірці контрольних стрічок РРО встановлено, що коди УКТ ЗЕД фактично містяться в розрахункових документах, які надавались
Абзацами 4, 5, 6 п. 7 статті 3 Закону №265/95-ВР визначено, що суб`єкти господарювання, які використовують програмні реєстратори розрахункових операцій, повинні передавати до контролюючих органів по дротових або бездротових каналах зв`язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Програмні реєстратори розрахункових операцій та фіскальний сервер контролюючого органу повинні забезпечувати можливість одержання в автоматичному режимі даних про електронні розрахункові документи від фіскального сервера контролюючого органу, необхідних для формування засобами програмного реєстратора розрахункових операцій та передачі до фіскального сервера контролюючого органу фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків за відповідний період.
Порядок передачі інформації від реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, по дротових або бездротових каналах зв`язку встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, на базі технології, розробленої Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги" та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.
При цьому застосування удосконаленого електронного підпису та/або удосконаленої електронної печатки є достатнім для застосування в програмних реєстраторах розрахункових операцій.
Згідно частини 4 статті 13 Закону №265/95-ВР вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, а також у програмних реєстраторах розрахункових операцій встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, згідно з технологією, розробленою Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги", та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.
При цьому, Наказом Міністерства фінансів України від 08 жовтня 2012 року №1057, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 жовтня 2012 року за №1743/22055, затверджено Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, які встановлюються критерії щодо створення контрольної стрічки в електронній формі: у реєстраторах розрахункових операцій (далі - РРО) для різних сфер застосування; у програмних реєстраторах розрахункових операцій (далі - ПРРО); вимоги до модемів, за допомогою яких РРО передаватимуть дані в електронній формі дротовими або бездротовими каналами зв`язку згідно з технологією, розробленою Національним банком України (далі - Національний банк) (далі - Наказ №1057)
Відповідно до пункту 1.2 розділу I Наказу №1057 дані - інформація, яка створюється РРО/ПРРО та подана у формі, придатній для оброблення електронними засобами; канали передачі інформації - GSM/GPRS та/або інші дротові чи бездротові канали, що використовуються модемом для передачі інформації до сервера обробки інформації; контрольна стрічка в електронній формі (далі - КСЕФ) - копії розрахункових документів, а також копії фіскальних звітних чеків, послідовно сформованих РРО, що створені в електронній формі таким реєстратором, які зберігаються на носії контрольної стрічки у формі пакетів даних; протокол передачі інформації - документ, в якому наведено структуру пакетів даних РРО для обміну із сервером обробки інформації, інтерфейси взаємодії компонентів, процес персоналізації РРО тощо; пакет даних РРО (далі - ПД РРО) - набір даних, що генеруються РРО в електронному вигляді. ПД РРО містить інформацію про подію або стан РРО, код автентифікації повідомлення, має визначений формат, захищений від зміни та модифікації.
Разом з тим, суд зазначає, що як встановлено контролюючим органом, позивачем протягом січня-лютого 2022 року направленого до контролюючого органу по дротових або бездротових каналах зв`язку інформацію у формі електронних копій розрахункових документів, електронних фіскальних звітів, електронних фіскальних звітних чеків та іншу інформацію, необхідну для обліку роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій фіскальним сервером контролюючого органу, яка створюється засобами таких програмних реєстраторів розрахункових операцій, також контролюючим органом встановлено, що при роздрукуванні з фіскальної пам`яті реєстраторів розрахункових операцій контролюючих стрічок коди на підакцизні товари згідно з УКТ ЗЕД зазначено.
З огляду на це, в діях позивача відсутнє порушення пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій».
Аналізуючи вищевикладене та надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених позовних вимог та наявність правових підстав для їх задоволення.
Інші доводи та аргументи учасників не спростовують висновків суду.
За приписами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з частиною 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
На переконання суду, відповідачем не доведено правомірності прийняття оскаржуваних рішень, з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи те, що позов задоволено, то витрати на судовий збір у розмірі 2481,00 грн підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 128/32-00-07-01-03-29 від 02 червня 2022 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 5610,00 грн.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (місцезнаходження: 49031, м. Дніпро, пр. Олександра Поля, 57; код ЄДРПОУ 43968079) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільпо-Фуд» (місцезнаходження: 02152, м. Київ, пр. Тичини Павла, б. 1В, каб. 188; код ЄДРПОУ 40720198) судовий збір у розмірі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) гривня 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття поставнови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки:http://court.gov.ua/).
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя М.М. Крилова