Постанова № 12632209, 23.09.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2010
Номер справи
2а-1355/10/1170
Номер документу
12632209
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 вересня 2010 року Справа № 2а-1355/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Алімпекс" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Кіровограді звернулась до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Алімпекс" (надалі - ТОВ "Алімпекс") про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 22 205,55 грн.

Позов мотивовано тим, що працівниками податкового органу проведено перевірку магазину "Ольвія", належному ТОВ "Алімпекс", у результаті якої було виявлено порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". У зв'язку з цим до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 20598, 80 грн. за рішенням №0000352320 від 29.01.10 та на суму 1610 грн. за рішенням №0000362320 від 29.01.10. Оскільки у встановлений строк вказані фінансові санкції відповідачем не сплачені, позивач просить суд з урахуванням переплати у розмірі 3,25 грн. стягнути решту заборгованості у сумі 22 205, 55 грн. за рахунок майна відповідача на користь Державного бюджету України в особі ДПІ у м. Кіровограді.

Ухвалою від 01.07.10 замінено позивача у справі - державну податкову інспекцію у м. Кіровограді її правонаступником - Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією.

На підставі ухвали суду від 23.09.10 судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження згідно з ч.6 ст.128 КАС України - без участі осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши справу на основі наявних у ній матеріалів, суд встановив такі обставини та дійшов до таких висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Алімпекс" з 08.05.97 зареєстровано виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради як юридична особа (а.с.11), перебуває на обліку платників податків в ДПІ у м. Кіровограді та здійснює підприємницьку діяльність в сфері роздрібної торгівлі.

Зокрема, на підставі ліцензії №009167 від 05.06.09 ТОВ "Алімпекс" надано право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у період з 05.06.09 по 05.06.10, на підставі ліцензії №158850 від 25.12.09 - право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами у період з 25.123.09 по 25.12.10.

Посадовими особами ДПА у Кіровоградській області на підставі направлення №0007 від 11.01.10 12 січня 2010 року проведено перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у магазині "Ольвія", який розташований за адресою: м. Кіровоград, вул. Бєляєва, 13 к.3, що належить ТОВ "Алімпекс". Посадові особи податкового органу були допущені до перевірки продавцем ОСОБА_5., директором ОСОБА_2, перевірка проводилася у їх присутності.

За результатами перевірки було складено акт №004/11/28/23/23689560 від 13.01.10, яким зафіксовано такі порушення:

-не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових документів та не видача розрахункового документа, що підтверджує факт купівлі товару, на загальну суму 35 грн.;

-не зберігання фіскального звітного чека у книзі обліку розрахункових операцій, а саме відсутній фіскальний звітний чек за 23.09.09;

- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових документів; різниця складає 254 грн.;

-роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій, книгу обліку розрахункових операцій, які не зазначені у відповідній ліцензії, а саме: у період з 04.04.09 по 04.06.09 використовувався РРО Міні 500.0 МЕ, фіскальний номер 1123007693 (заводський ПБ 57308727). Відповідно діючої ліцензії з 09.04.09 по 04.06.09 №860057 зазначений реєстратор розрахункових документів, який не відповідає дійсності. У відповідній ліцензії зазначений реєстратор розрахункових документів Міні 500.02 МЕ фіскальний номер 1123003904, заводський номер 55002240. Перевіркою встановлено реалізацію алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових документів, який не зазначений у діючій ліцензії за період з 09.04.09 по 04.06.09 на загальну суму 10299,40 грн. (а.с. 5).

Висновком акту перевірки констатовано порушення пунктів 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (п.3 акту).

Оскільки директор ТОВ "Алімпекс" ОСОБА_2 відмовилася від одержання копії акту перевірки, акт 15.01.10 рекомендованим листом направлений на адресу товариства та отриманий ним 26.01.10 (а.с. 10).

За наслідками перевірки на підставі ст.ст. 17, 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" начальником ДПІ у м. Кіровограді винесено рішення форми "С" №0000362320 від 29.01.10 про застосування до ТОВ "Алімпекс" штрафних (фінансових) санкцій на суму 1610 грн. за вчинення порушення пунктів 1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (а.с. 7), зокрема, за непроведення розрахункових операцій через РРО та нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, застосовано штрафну санкцію в розмірі 175 грн. (35 грн. х 5), за нещоденне друкування на РРО фіскальних звітних чеків і незабезпечення їх зберігання в книзі обліку розрахункових операцій - застосовано штрафну санкцію в розмірі 340 грн., за невідповідність готівкових коштів на місці здійснення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, застосовано штрафну санкцію у розмірі 1095 грн. (245 грн. - 35 грн.) х 5).

Крім того, за порушення ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме роздрібну торгівля алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії, начальником ДПІ у м. Кіровограді на підставі абз. 5 ч. 2 ст. 17 вказаного Закону винесено рішення №0000352320 від 29.01.10 про застосування до ТОВ "Алімпекс" фінансових санкцій на суму 20598, 80 грн.(10299, 40 грн. х 2) (а.с.6).

Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій направлені на адресу відповідача 29.01.10 рекомендованим листом та отримані ним 02.02.10 (а.с. 7).

У встановленому порядку зазначені рішення відповідачем не оскаржувалися, проте на даний час фінансові санкції до бюджету ним не перераховані.

Вирішуючи спір щодо стягнення з відповідача вказаних фінансових санкцій, суд дійшов до таких висновків.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, порядок проведення розрахунків визначає Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (надалі - Закон №265/95).

Статтею 1 Закону №265/95 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Як вбачається з акту перевірки правильності проведення розрахункової операції на місці реалізації товарів (надання послуг) від 12.01.10, при реалізації 1 пляшки горілки "Хортиця Срібна" вартістю 22 грн., 2 пачок цигарок "Честерфілд" загальною вартістю 13 грн. продавцем ОСОБА_3 реєстратор розрахункових операцій не застосовувався, розрахунковий документ (фіскальній чек) не видавався. (а.с. 9 зв.)

У пояснювальній записці від 12.01.10 ОСОБА_3 підтвердила непроведення цієї розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів та пояснила це тим, що не встигла цього зробити. (а.с. 8).

Актом перевірки №004/11/28/23/23689560 від 13.01.10 підтверджено відсутність (незберігання в книзі обліку розрахункових операцій) відповідачем фіскального звітного чека за 23.09.09. (а.с. 5)

Відповідно до денного Х-звіту реєстратора розрахункових операцій, роздрукованого 12.01.10 о 12:45, сума коштів готівкою склала 27 грн. Натомість, відповідно до розписки продавця ОСОБА_3 від 12.01.10, складеної під час перевірки, сума коштів на місці проведення розрахункових операцій склала 281 грн. (а.с. 8 зв.)

Таким чином, матеріалами справи підтверджено порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачена розділом V Закону.

Так, відповідно до пунктів 1 та 4 ст.17 Закону №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки - застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність; у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій - застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби передбачений відповідною Інструкцією, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України №110 від 17.03.01, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.03.01 за №268/5459.

Згідно з п.п. 6.5 цієї Інструкції у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами. Штрафні санкції застосовуються органами державної податкової служби на підставі рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, складання та надсилання (вручення) яких здійснюється у порядку, передбаченому Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.01 №253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.21 за №567/5758.

Відповідно до п.7.1, 7.2 цього Порядку податковий орган здійснює розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій та приймає відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, якими податковим органам надано право застосовувати штрафні (фінансові) санкції, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яке складається за формою згідно з додатком 8 (форма "С"). Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій складається на розраховану суму штрафних (фінансових) санкцій.

Встановлено, що позивачем правильно розраховано фінансові санкції на підставі пунктів 1, 4 ст. 17, ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 175 грн. (35 грн. х 5 грн.), 340 грн. (20 х 17 грн.), та 1095 грн. ((254 грн. - 35 грн.) х 5), а всього 1 610 грн. (а.с. 9).

Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Статтею 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (надалі - Закон №481/95) встановлюється, зокрема, порядок здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Відповідно до частин 10, 14, 16, 17, 18, 20 ст.15 Закону №481/95 (в редакції, діючій на час виникнення спірних правовідносин) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Між тим встановлено, що у період з 09.04.09 по 04.06.09 відповідачем здійснювалася реалізація алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій, який не зазначений у діючій на той час ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями №860057 від 26.05.08, а саме через РРО модель Міні 500.0 МЕ, реєстраційний номер 1123007693 (заводський номер 57308727). Натомість, у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями №860057 від 26.05.08 зазначений РРО модель Міні 500.02 МЕ реєстраційний номер 1123003904, заводський номер 55002240. (а.с. 49)

Вартість алкогольних напоїв, реалізованих у період з 09.04.09 по 04.06.09, склала 10 299, 40 грн., що підтверджується актом перевірки №004/11/28/23/23689560 від 13.01.10 (а.с. 5).

Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення норм чинного законодавства щодо виробництва і торгівлі алкогольними напоями передбачена, зокрема, частиною 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Так, відповідно до абз. 5 ч.2 ст.17 цього Закону у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Встановлено, що позивачем правильно розраховано фінансові санкції на підставі абз. 5 ч.2 ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у розмірі 20598,80 грн. (10299,40 грн. х 200 %) (а.с.9).

Частинами 3 та 4 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" передбачено, що зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.03 затверджено порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (надалі - Порядок).

Відповідно до п.5 Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.

Рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. (п. 6 Порядку).

Згідно з п.9 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п.10 Порядку).

Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету (п.11 Порядку).

При вирішенні спору суд виходить з того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000352320 від 29.01.10, №0000362320 від 29.01.10 відповідачем у встановленому порядку не оскаржені, а визначені ними штрафи не сплачені.

Матеріалами справи підтверджено, що заборгованість відповідача зі сплати зазначених фінансових санкцій з урахуванням наявної переплати у сумі 3, 25 грн. становить 22205,55 грн. (1610 грн. + 20 598, 80 грн. - 3, 25 грн.), що підтверджується даними облікових карток платника податків (а.с. 14). Доказів її погашення відповідачем суду не надано.

Вирішуючи вимогу позивача про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій за рахунок майна відповідача, суд прийшов до таких висновків.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.11 ст.11 Законом України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.

Частиною 2 ст. 321 Цивільного кодексу України передбачено, що особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлені законом.

Згідно з п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. За змістом пп. 7.2.1 п.7.2 ст.7 цього Закону будь-які активи платника податків є джерелами погашення податкового боргу. Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 ст.1 Закону).

Суд зазначає, що позивач, прохаючи стягнути заборгованість зі сплати фінансових санкцій, яка не є податковим боргом, за рахунок майна юридичної особи, не надав перелік майна боржника, за рахунок якого можна стягнути заборгованість. Між тим, суд самостійно не може визначити майно відповідача, на яке може бути звернуто стягнення.

Предметом даного спору є стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які підлягають перерахуванню до Державного бюджету України

Повноваження адміністративного суду при вирішенні по суті зазначеної категорії справ визначені статтею 162 КАС України. Зокрема, згідно з п.4 ч. 2 ст.162 цього Кодексу адміністративний суд у разі задоволення адміністративного позову може прийняти рішення про стягнення коштів з відповідача.

Таким чином у даному спорі суд може лише стягнути до Державного бюджету України із відповідача, який порушив вимоги Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми штрафів, які добровільно не перерахована ним у встановлений строк.

Зміна чи встановлення способу і порядку виконання постанови суду про стягнення коштів (у тому числі, звернення стягнення на майно боржника) можлива на стадії виконавчого провадження, зокрема в порядку ст. 263 КАС України.

Враховуючи вищезазначене суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню лише в частині стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 22205, 55 грн. в дохід Державного бюджету України. У задоволенні позовних вимог в частині стягнення цієї заборгованості за рахунок майна відповідача належить відмовити.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 94, 158 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції задовольнити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Алімпекс" (м. Кіровоград, вул. Інтернаціональна, 75, ідентифікаційний код 23689560) в дохід Державного бюджету України (відділення ДКУ м. Кіровограда, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ідентифікаційний код 24145329, рахунок №31114104700002) штрафні (фінансові) санкції у сумі 22205, 55 грн. (двадцять дві тисячі двісті пять гривень 55 копійок).

У задоволенні позовних вимог в частині стягнення заборгованості за рахунок майна відповідача відмовити.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. Черниш