Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 703/1254/25
3/703/746/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2025 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Овсієнко І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, інвалід ІІ групи,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 16.01.2025 близько 12-30 год по пров. Павлова в м. Сміла Черкаської області, у невстановленому місці здійснювала торгівлю з рук продуктами харчування, а саме молочними виробами, без відповідних документів про право на зайняття торгівельною діяльністю.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 160 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про дату судового розгляду повідомлялася шляхом направлення судової повістки за допомогою смс-повідомлення на контактний номер мобільного телефону, який зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення. Згідно довідки про доставку смс-повідомлення, виклик до суду доставлений на вказаний номер телефону 12.03.2025. Як вбачається з письмових матеріалів, порушниця була повідомлена про факт розгляду справи про притягнення її до адміністративної відповідальності в суді, що підтверджується підписом у відповідній графі протоколу про адміністративне правопорушення, надала на адресу суду письмову заяву, в якій визнала свою вину та клопотала про розгляд справи без її присутності.
Відповідно до рішення від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Справа належить до категорії тих, що розглядаються за обов`язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, однак враховуючи, що ОСОБА_1 належним чином повідомлена про розгляд справи та надала письмову заяву про проведення судового засідання без її участі, суддя вважає за можливе розглянути справу за її відсутності.
Суддя, дослідивши матеріали справи, врахувавши позицію особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, приходить до наступного.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю підтверджується сукупністю письмових доказів, досліджених безпосередньо під час судового розгляду, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №024893 від 16.01.2025, в якому зафіксовані обставини вчинення правопорушення;
- даними рапорту поліцейського СРПП відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області від 16.01.2025, зареєстрованого під номером 1514, згідно якого 16.01.2025 по пров. Павлова в м. Сміла виявлено вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що вона визнала вину у вчиненні адміністративного правопорушення;
- таблицею зображень.
Враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, наявні дані про особу порушника, приймаючи до уваги ступінь її вини, сімейний та майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суддя вважає за необхідне призначити їй адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 160 КУпАП у виді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян без конфіскації предметів торгівлі та вважає, що таке стягнення є доцільним для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
У відповідності до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», особа, на яку накладається адміністративне стягнення, звільнений від сплати судового збору як інвалід ІІ групи.
Керуючись ст. 9, 23, 40-1, 160, 252, 283-285, 294 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», суддя
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 (трьох) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) грн (отримувач коштів: ГУК у Черкаській області /тг м. Сміла 21081100, код ЄДРПОУ отримувача: 37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA728999980313020106000023753, код класифікації: 21081100).
У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягнути подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І.В.Овсієнко