Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
копія Справа № 401/901/25 Провадження № 3/401/323/25
01 квітня 2025 року Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Мельничик Ю.С., розглянувши в залі суду в м. Світловодську матеріали справи, що надійшлиз відділенняполіції №1(м.Світловодськ)Олександрійського районноговідділу поліціїГУНП вКіровоградській області(вул.В.Куцевича,буд.8,м.Світловодськ,Кіровоградська область,ідентифікаційний кодвідокремленого підрозділуза ЄДРПОУ40799184)
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
22.03.2025 року о 13 год. 00 хв. в м.Світловодськ по вул. Володимира Сосюри, 34, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом - мотоциклом "Дніпро 11" д.н. НОМЕР_2 , не маючи права керування таким транспортним засобом та не маючи при собі чинного полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, під час повороту ліворуч на перехресті не зменшив швидкість, внаслідок чого не впорався з керуванням та здійснив виїзд за межі проїзної частини, де допустив падіння і отримав тілесні ушкодження у вигляді перелому променевої кістки лівої руки. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. 2.1.а, 2.1.ґ, 2.3.б, ПДР України.
ОСОБА_1 в присутності свого законного представника свою вину у вчинених правопорушеннях визнав, та обіцяв подібних порушень в подальшому не допускати.
Суддя, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення, складені правомочною особою в установленому законом порядку, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дійшов висновку, що ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП.
Суд зазначає, що положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції Українивстановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченийКонституцієюта законами України.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушенняє охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституціїі законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до вимог ст. ст. 245,251,252,280 КУпАПсуд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 ставиться в провину вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно п.2.3.б Правил дорожнього руху України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Диспозицією частини першої статті 126 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред`явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством.
Відповідно до п. 2.1.ґПостанови КМ України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху»із змінами і доповненнями,що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі чинний страховий поліс (страховий сертифікат «Зелена картка») про укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Диспозицією частини другої статті 126 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Відповідно до п. 2.1.аПостанови КМ України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Про Правила дорожнього руху»із змінами і доповненнями,що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП підтверджується матеріалами справи: протоколоми про адміністративні правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, схемою місця ДТП, довідкою з лікарні.
Оцінюючи досліджені під час розгляду справи докази у своїй єдності та сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 винуватий у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не вбачається.
Обставиною, що пом якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, в силу п.4 ч. 1 ст. 34 КУпАП, є вчинення правопорушення неповнолітнім.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 КУпАП України, до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього кодексу.
Відповідно до п. 2 ст. 24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років може бути застосовано такий захід впливу як попередження.
Враховуючи викладені обставини, характер вчинених правопорушень та особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, той факт що правопорушення вчинене неповнолітнім, який не має самостійного заробітку, та відсутність завданої шкоди, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбаченого ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП, та наявність підстав для застосування до неповнолітнього заходу впливу у виді попередження, який буде достатнім і необхідним для виховання особи, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст.23, 24-1, 27, 33-35, ст.ст. 251, 252, 283, 284 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження справи № 401/901/25, № 401/903/25, № 401/904/25, визначивши єдиний унікальний номер справи № 401/901/25, провадження № 3/401/323/25.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124, ч.1 ст.126, ч.2 ст.126 КУпАП, та з урахуванням ст.24-1 КУпАП застосувати до нього захід впливу у виді попередження.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду Ю.С. Мельничик
Згідно з оригіналом