Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 144/326/25
Провадження № 3/144/137/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.03.2025
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович, розглянувши за участю:
секретаря судового засідання Пігулі А.А.,
прокурора Гайсинського відділу Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Бурдейного В.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , лікар-терапевт, член резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , за ч. 1ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи членом резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (2023) в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відновідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП - порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення не визнала, пояснила що вона є членом резервногоскладу позаштатноїпостійно діючоївійськово-лікарськоїкомісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 томуїй булоповідомлено,що їїне потрібноподавати деклараціюособи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування,однак зчасом їйповідомили щовсе жтаки деклараціюпотрібно подавати,що вонаі зробила.
Прокурор Гайсинського відділу Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону Бурдейний В.В., у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Крім того, вина останньої у вищевказаному правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 10.02.2025 № 186, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій від 19.11.2024 ОСОБА_1 , листом Національної поліції Департаменту стратегічних розслідувань, Статуту комунального некомерційного підприємства Теплицької селишної ради «Теплицька міська лікарня», списку складу мультидисциплінарної команди лікарів спеціалістів військово-лікарської комісії (ВЛК), протоколом засідання позаштатної постійної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , наказом № 97 к від 20 вересня 2022 року про прийом на роботу, посадовою інструкцією лікаря-терапевта консультативно-діагностичної поліклініки, запитом Національної поліції України, відповіддю на запит ІНФОРМАЦІЯ_4 , витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 (з адміністративно-господарської діяльності) та письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України і її слід притягнути до адміністративної відповідальності, з наступних підстав.
У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону, зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто ОСОБА_1 є суб`ктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
Частиною першою статті 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в", «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абзац 2 ч. 2 ст. 45 Закону, щорічна декларація подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Не дивлячись на це ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування .
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність і вважає, що для її виправлення та перевиховання достатнім та необхідним буде стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КупАП.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (605,60 грн.).
Керуючись п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Законом України «Про запобігання корупції» та ст. 27, ст. 40-1, ст. 172-6 ч. 1, ст. 284 ч. 1 п. 1 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути її до адміністративної відповідальності з накладенням на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 850 (вісімсот п`ятдесят )грн. (реквізити для сплати судового штрафу: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./смт Теплик/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858; банк отримувача:Казначейство України(ЕАП); рахунок отримувача (IBAN): UA678999980314030542000002848; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001,код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу 1700 грн.
Строк пред`явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Теплицький районний суд Вінницької області.
Суддя