Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 березня 2025 року Справа№200/8041/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, буд.5, під`їзд 3, поверх 2, код ЄДРПОУ 14099344), Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, Рівненський р-н, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Борисенка Олександра, буд. 7, код ЄДРПОУ 21084076) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в частині не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоду його роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати цей період до страхового стажу ОСОБА_1 .
В обґрунтування вимог позивачем зазначено, що відповідно до форми ПС-право станом на 16.10.2024 страховий стаж позивача становить 20 років 11 місяців 29 днів, а пільговий стаж становить за Списком №1 становить 23 роки, отже відповідач не зараховує до страхового стажу роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024. Вважає дії відповідача-1 щодо не зарахування зазначеного періоду роботи до страхового стажу незаконними.
Ухвалою суду від 26.11.2024 прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження в адміністративній справі №200/8041/24, призначено справу до розгляду одноособово суддею в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано у відповідача-1 додаткові докази по справі.
Відповідачем 1, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області, подано відзив на позов, у якому останній просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Свою позицію обґрунтував тим, що ОСОБА_1 16.10.2024 звернувся до органів Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058. Зазначена заява була опрацьована за принципом екстериторіальності Головним управлінням ПФУ в Харківській області та рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 24.10.2024 № 051330003839, позивачу було відмовлено в призначенні пенсії. За результатами розгляду документів, доданих до заяви до загального страхового стажу не зараховано період навчання з 01.09.1996 по 29.03.2000, оскільки написання імені «В`ячеслав» у дипломі серії ДГ НОМЕР_2 не відповідає імені в паспорті заявника. Враховуючи зазначене, вирішено: відмовити ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, передбаченого частиною 3 статті 114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
ОСОБА_1 09.11.2024 звернувся до органів Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058. Зазначена заява була опрацьована за принципом екстериторіальності Головним управлінням ПФУ в Рівненській області та рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 14.11.2024 № 051330003839, позивачу було відмовлено в призначенні пенсії. За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу не зараховано період роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024, оскільки відсутня сплата внесків в системі персоніфікованого обліку форми ОК-5. Враховуючи зазначене, вирішено: відмовити в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах (підземні гірничі роботи) відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, передбаченого ч.3 ст.114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Зазначає, що у даному випадку немає жодних підстав для визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, оскільки, Управління здійснювало свої повноваження в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України, а отже своїми діями права та законні інтереси позивача не порушило.
За змістом позовних вимог позивачем оскаржується не зарахування до страхового стажу періоду роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря.
Проте, судом встановлено, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 14.11.2024 № 051330003839, позивачу було відмовлено в призначенні пенсії та не зараховано до страхового стажу період роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024, оскільки відсутня сплата внесків в системі персоніфікованого обліку форми ОК-5.
А тому, ухвалою суду від 27.01.2025 залучено до участі у справі у якості другого відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, Рівненський р-н, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Борисенка Олександра, буд. 7, код ЄДРПОУ 21084076). Витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області: матеріали пенсійної справи позивача в межах заявлених позовних вимог (у тому числі розрахунок страхового та пільгового стажу / протоколи/розпорядження); виписку із системи персоніфікованого обліку (форма ОК-5) по застрахованій особі позивача; виписку із системи персоніфікованого обліку (форма ОК-7) по застрахованій особі позивача; всі докази, які стали підставою для допущення спірної бездіяльності, вчинення спірних дій та прийняття рішень.
У встановлений судом термін до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області надійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого останнє просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Зазначає, що 09.11.2024 позивач звернувся повторно із заявою про призначення пенсії на підставі ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до вищевказаної Постанови програмним забезпечення за принципом екстериторіальності заяви про призначення пенсії та документи які були надані позивачем до заяви, передані до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
Головним управлінням повторно було розглянуто заяву позивача та долучені до заяви документи та 14.11.2024 за №051330003839 прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії.
Вказує, що на виконання Указу Президента України від 04.05.1998 № 401 та постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.1998 № 794 від 08.06.1998 № 832 персоніфікований облік відомостей у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування впроваджувався протягом 1998-2000 років. Починаючи з 01.07.2002 обчислення пенсій здійснюється із заробітку особи за період роботи після 01.07.2000 за даними системи персоніфікованого обліку (пункт 3 постанови №794). З урахуванням зазначених норм, персоніфікований облік відомостей у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування з 01.07.2000 є обов`язковим . В долученому Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, індивідуальні відомості про застраховану особу позивача вбачається що за період з 01.01.2022 по 01.07.2024 відсутні будь які дані про сплату страхових внесків за отриману заробітну плату за найманого працівника у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля».
Вказує, що підстав для призначення пенсії на пільгових умовах ОСОБА_1 , що визначаються ч. 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не має, оскільки на момент звернення у позивача відсутній пільговий стаж, а саме 25 років.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.
Позивач, ОСОБА_1 , 16.10.2024 звернувся через ВЕП- портал ПФУ із заявою про призначення пенсії на підставі ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Пенсійним фондом України прийнято Постанову №25-1 від 16.12.2020 Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України, у пункті 4.2 визначено, що Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення) електронну пенсійну справу.
Відповідно до вищевказаної Постанови програмним забезпечення за принципом екстериторіальності заяви про призначення пенсії та документи які були надані позивачем до заяви, передані до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Головним управлінням було розглянуто заяву позивача та долучені до заяви документи та 24.10.2024 за №051330003839 прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії.
Разом з тим, позивачем у позовній заяві не оскаржується рішення про відмову у призначенні пенсії від 24.10.2024 за №051330003839. Спірним питанням є не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоду його роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря.
Дослідивши матеріалами справи, судом встановлено, що 09.11.2024 позивач звернувся повторно із заявою про призначення пенсії на підставі ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до вищевказаної Постанови програмним забезпечення за принципом екстериторіальності заяви про призначення пенсії та документи які були надані позивачем до заяви, передані до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.
Головним управлінням повторно було розглянуто заяву позивача та долучені до заяви документи та 14.11.2024 за №051330003839 прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії. Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області обґрунтовано тим, що у позивача відсутній необхідного пільгового стажу, передбаченого ч.3 ст.114 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Окрім того, вказано, що результати розгляду документів, доданих до заяви за доданими документами до страхового стажу не зараховано період роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024, оскільки відсутня сплата внесків в системі персоніфікованого обліку форми ОК-5.
Тобто, рішенням від 14.11.2024 за №051330003839 відмовлено у зарахуванні до страхового стажу ОСОБА_1 періоду його роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря, що і є спірним у даній справі.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, у межах заявлених позовних вимог, суд виходив з наступного.
Щодо спірного періоду з 01.01.2022 по 01.07.2024.
Згідно зі статтею 3 Конституції України, людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав свобод людини є головним обов`язком держави.
На підставі статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Порядок звернення за призначенням пенсії, строки призначення та виплати пенсії, припинення та поновлення виплати пенсії передбачені статтями 44, 45, 49 Закон № 1058.
Відповідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 1 статті 45 Закону № 1058-IV встановлено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.
Частиною 5 цієї статті передбачено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846 (далі - Порядок № 22-1).
Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
За приписами статті 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Статтею 48 КЗпП України встановлено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та Порядком № 637 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Період з 01.01.2022 по 01.07.2024 не враховано до страхового стажу позивача у зв`язку із несплатою підприємством страхових внесків.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно з ч. 4 ст. 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням"(до 01.01.2001 року), а також періоди, починаючи з 1 січня 2016 року, протягом яких особа не підлягала страхуванню за цим Законом, але нею або роботодавцем за неї сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".
До набрання чинності Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» питання пенсійного забезпечення, в тому числі й порядок обчислення стажу для призначення пенсій, регулювалися Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. Разом з тим, до стажу роботи зараховується також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в`язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.
Обов`язок сплати страхових внесків по Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (ч.ч. 6 та 12 ст. 20) та обов`язок сплати єдиного внеску по Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»(п. 10 ч. 1 ст. 1, ч. 1 ст. 4) покладений на страхувальників (підприємців-роботодавців), які є платниками таких внесків.
Виходячи з положень вказаних Законів найнятий працівник не є самостійним платником таких внесків.
Отже, періоди роботи, за які підприємство-страхувальник нарахувало застрахованій особі - працівнику заробітну плату та утримало з неї відповідні страхові внески (єдиний внесок), повинні зараховуватися до страхового стажу цієї застрахованої особи-працівника незалежно від того, чи сплатило фактично підприємство-страхувальник ці страхові внески, чи ні.
Працівник же не може нести відповідальність у вигляді позбавлення права на включення періоду роботи до страхового стажу за порушення, яке вчинене роботодавцем платником страхових внесків (єдиного внеску).
Отже, відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку (в індивідуальних відомостях про застраховану особу заявника (форма Ок-5) відомостей про сплату підприємством-роботодавцем страхових внесків (єдиного внеску) для нарахування пенсії не є підставою для позбавлення особи права на пенсію.
Аналогічні правові висновки викладені у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 року в справі №208/6680/16-а, від 24.05.2018 року в справі № 490/12392/16-а, від 04.09.2018 року в справі № 482/434/17, Великої Палати Верховного Суду від 10.02.2021 року в справі № 805/3362/17-а, які відповідно до ч. 5ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Отже, територіальний орган Пенсійного фонду України неправомірно не врахував такі правові висновки Верховного Суду, що призвело до порушення пенсійних прав позивача.
Як також встановлено судом, заяву від 09.11.2024 про призначення пенсії за принципом екстериторіальності опрацьовано Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області та відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах (підземні гірничі роботи) відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та не зараховано до страхового стажу період роботи позивача з 01.01.2022 по 01.07.2024, а тому Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області не повинно відповідати за не зарахування до страхового стажу спірного періоду роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024. Крім того, позивачем не оскаржується рішення від 24.10.2024 № 051330003839.
Підсумовуючи, судом було розглянуто позовну заяву у межах заявлених позовних із визначенням вірного відповідача, який здійснював розгляд документів позивача щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Враховуючи те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом та сприяти реальному відновленню порушеного права, а також те, що підчас розгляду адміністративного спору судом встановлено дотримання позивачем необхідних умов для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, беручи до уваги приписи ст. 9 КАС України, з огляду на встановлені обставини у справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ПФУ в Рівненській області від 14.11.2024 № 051330003839 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах; зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області повторно розглянути заяву позивача від 09.11.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зарахуванням до страхового стажу періоду його роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря, з урахуванням правової оцінки наведеної у цьому рішенні суду.
В іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
У розглядуваному випадку, дії при призначенні пенсії, які визнані судом протиправними, здійснені Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області, а тому, на переконання суду, за рахунок бюджетних асигнувань саме такого суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, підлягають відшкодуванню судові витрати на користь позивача пропорційно до розміру його задоволених вимог, а саме у розмірі 950,00 грн.
Керуючись 2, 3, 5- 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 94, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, буд.5, під`їзд 3, поверх 2, код ЄДРПОУ 14099344), Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (33028, Рівненський р-н, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Борисенка Олександра, буд. 7, код ЄДРПОУ 21084076) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області від 14.11.2024 № 051330003839 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 09.11.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зарахуванням до страхового стажу періоду його роботи з 01.01.2022 по 01.07.2024 у ВП «Шахта «Центральна» ДП «Торецьквугілля» в якості підземного електрослюсаря, з урахуванням правової оцінки наведеної у цьому рішенні суду.
В задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на користь ОСОБА_1 понесені витрати зі сплати судового збору у розмірі 950,00 грн.
Повний текст рішення складено та підписано 24.03.2025.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Т.В.Загацька