Рішення № 126086988, 25.03.2025, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
25.03.2025
Номер справи
346/400/25
Номер документу
126086988
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 346/400/25

Провадження № 2/346/874/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2025 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

в складі : судді Васильковського В.В.,

за участю секретаря Максим`юк М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломиї в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління соціальної політики Коломийської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, -

ВСТАНОВИВ:

І. Стислий виклад позицій сторін.

23.01.2025 року Управління соціальної політики Коломийської міської ради, звернувшись до суду із даним позовом, посилається на те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в управлінні соціальної політики Коломийської міської ради, як отримувач допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. 20.03.2024 року ОСОБА_1 , звернулася із заявою до управління соціальної політики Коломийської міської ради про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для себе та осіб, які входять до складу сім`ї та перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою. Рішенням від 22.03.2024 року № 1524991432-2024-1 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 2000 грн., щомісячно; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 2 000 грн., щомісячно; та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 3000 грн., щомісячно. 26.09.2024 року за результатами проведеної додаткової перевірки відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», виявлено факт неправомірності та невідповідності продовження виплати допомоги. Згідно з витягом про верифікацію та моніторинг державних виплат, за даними Адміністрації Державної прикордонної служби України, громадянка ОСОБА_1 , перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів (з 29.04.2024 року по 28.07.2024 року), протягом шестимісячного періоду отримання допомоги. Згідно із пунктом 6 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги про проживання внутрішньо переміщеним особам», нарахування та виплата допомоги припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо, що отримувач або уповноважена особа виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном, більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги. Отримувач допомоги зобов`язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/ уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/ центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку. Відповідно до п. 29 вищевказаної Постанови, у разі неправомірної виплати отримувачу допомоги (уповноваженій особі) за певний період суми такої виплаченої допомоги повертаються отримувачем добровільно або за вимогою органу соціального захисту населеня. У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру виплачених сум державної соціальної допомоги такі суми стягуються в судовому порядку. 02.09.2024 року ОСОБА_1 , отримала під особистий підпис вимогу про необхідність сплати надмірно виплаченої суми допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам із зазначенням всіх необхідних реквізитів для оплати та встановленим терміном, протягом якого необхідно здійснити погашення переплати. ОСОБА_1 , погодилась добровільно повернути 4000 грн., та внесла кошти на розрахунковий рахунок, вказаний у вимозі. Оскільки сума надміру виплачених коштів становила 14000 грн., залишок надміру виплачених коштів становить 10000 грн. (із врахуванням добровільно повернутих коштів в сумі 4000 грн.). Надміру виплачені кошти, в розмірі 10000 грн. (із врахуванням добровільно повернутих коштів в сумі 4000 грн.), ОСОБА_1 , добровільно повертати категорично відмовилась. Управлінням соціальної політики Коломийської міської ради вичерпано всі заходи досудового врегулювання даного спору. Управлінням соціальної політики Коломийської міської ради понесено судові витрати, у розмірі 3028 грн. Тому, просять стягнути з ОСОБА_1 , кошти у сумі 10000 грн., виплачених надміру, у вигляді допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, що отримані, внаслідок зловживання з боку заявника, які зарахувати на рахунок управління соціальної політики Коломийської міської ради, реквізити: р/р: НОМЕР_1 , та сплачений судовий збір, у розмір 3028 грн.

25.02.2025 року від ОСОБА_1 , надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що вимоги Позивача, викладені в позовній заяві, Відповідачем не визнаються повністю з наступних підстав. Відповідача разом із сім?єю взято на облік у Позивача як внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 (далі - Порядок № 322) Відповідачу нараховувалася та виплачувалася допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - Допомога) у розмірі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - 2000,00 грн щомісячно, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - 2000,00 грн. щомісячно, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - 3000,00 грн щомісячно, що підтверджується повідомленням про надання державної допомоги сім?ям з дітьми. Однак, у період з 29.04.2024 року по 28.07.2024 року Відповідач дійсно перебувала за кордоном, через що виплату Допомоги було припинено. 28.08.2024 року відповідач звернулась до позивача з проханням надати письмову вимогу щодо «стягнення» з позивача зайво отриманої Допомоги. Позивач згідно листа від 28.08.2024 року повідомив відповідача про надмірно виплачені кошти в розмірі 14000,00 грн. Відповідач визнавала той факт, що нарахування і виплата Допомоги на неї особисто була безпідставною, тому добровільно повернула надмірно виплачену суму Допомоги у розмірі 4000,00 грн, що підтверджується квитанцією про оплату. Після повернення суми у розмірі 4000,00 грн за себе, Відповідач звернулась до Позивача із заявою про перерахунок коштів .Згідно листа від 03.10.2024 року, Позивач надав відповідь, що підтверджує факт звернення Відповідача, однак коригування виплат здійснено не було. 06.11.2024 року чоловік Відповідача, ОСОБА_2 , посилаючись на пункт 8 порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам затвердженого постановою кабінету міністрів України № 789 від 31.07.2023 року, 1226 від 21.11.2023 року звернувся із письмовою заявою до Позивача з метою зміни уповноваженої особи для отримання Допомоги та перерахунку суми стягнення надмірно виплачених коштів, та стягнення надмірно виплачених коштів тільки з Відповідача, оскільки він та їх спільна дитина з відповідачем за межі України не виїжджали, а відповідно права на отримання Допомоги не втрачали. Сім?я відповідача є внутрішньо переміщеними особами з міста Маріуполь, яке перебуває в окупації, а житло зруйноване в наслідок бойових дій. Крім того дитина Відповідача має офіційний статус дитини що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, що підтверджується відповідною довідкою. Ці обставини свідчать про об?єктивну потребу в державній підтримці та роблять вимоги Позивача щодо повернення коштів з дитини та чоловіка Відповідача несправедливими та безпідставними. Однак, згідно листа УСЗН від 18.11.2024 року, відповідь на звернення булла негативною. Відповідно до пункту 6 Порядку № 322, якщо отримувач або уповноважена особа повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов?язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку або надіслати заяву з використанням засобів поштового/електронного зв?язку (за технічної можливості з накладенням кваліфікованого електронного підпису або використанням засобів електронної ідентифікації з високим або середнім рівнем довіри відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»). Нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо його повернення до покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне місце проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин. Відповідно до пункту 29 Порядку № 322, у разі неправомірної або повторної виплати отримувачу допомоги за певний період суми такої виплаченої допомоги повертаються отримувачем добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення. На підставі вказаного вище, стає зрозуміло, що надмірно виплачена сума Допомоги підлягає поверненню тільки Відповідачем, як отримувачем допомоги, якому неправомірно вона нарахована та виплачена у розмірі 4000,00 грн, та не підлягає поверненню іншими членами сім?ї, які в свою чергу також є отримувачами Допомоги. Тому, просить відмовити у задоволенні позову про стягнення надмірно виплачених коштів, у розмірі 10000 грн., оскільки: частина коштів (4 000,00 грн.) вже добровільно повернена відповідачем ; інші члени сім?ї ( чоловік і дитина) мали законні підстави для отримання допомоги; дитина має статус «дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», що підтверджується відповідним документом; визначити вимогу позивача у цій частині безпідставною.

ІІ. Процесуальні дії у справі

Ухвалою Коломийського міськрайонного суду від 24.01.2025 року відкрито спрощене позовне провадження по даній справі без виклику сторін.

У відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

ІІІ. Фактичні обставини справи та зміст спірних правовідносин.

Судом встановлено, що 09.04.2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулася із заявою до управління соціальної політики Коломийської міської ради про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для себе та осіб, які входять до складу сім`ї та перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується копією заяви про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (а.с. 9).

Відповідно до копії Довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 2616-7000484176 від 09.04.2022 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , є внутрішньо переміщеною особою, та фактичним її місцем проживання є: АДРЕСА_3 (а.с. 7).

Згідно з копією Довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 2616-7000485183 від 09.04.2022 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , є внутрішньо переміщеною особою, та фактичним її місцем проживання є: АДРЕСА_3 (а.с. 8).

Відповідно до копії Рішення про призначення допомоги переміщеним особам на проживання № 1524991432-2024-1 від 22.03.2024 року, призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 2000 грн., щомісячно; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 2 000 грн., щомісячно; та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 3000 грн., щомісячно (а.с. 10).

Згідно з копією Довідки про отримання допомоги № 5387/02.10.5-08 від 30.12.2024 року, ОСОБА_1 , перебуває на обліку в управлінні соціальної політики Коломийської міської ради, та їй відповідно до Постанови КМУ № 32 від 20.03.2022 року, з 01.06.2024 року до 31.07.2024 року призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, допомогу нараховано у розмірі: за червень 2024 року 7000 грн.; за липень 2024 року 7000 грн.; загальна сума доходу за період з 01.06.2024 року до 31.07.2024 року, складає 14000 грн. (а.с. 11).

Відповідно до копії витягу про верифікацію та моніторинг державних виплат, за даними Адміністрації Державної прикордонної служби України, громадянка ОСОБА_1 , перебувала за кордоном більш як 30 календарних днів (з 29.04.2024 року по 28.07.2024 року), протягом шестимісячного періоду отримання допомоги (а.с. 12-13).

Згідно з копією квитанції від 19.09.2024 року, ОСОБА_1 , здійснила грошовий переказ, у розмірі 4000 грн., на банківський рахунок Управління соціальної політики Коломийської міської ради, чим добровільно повернула кошти в сумі 4000 грн. (а.с. 34).

Відповідно до копії Витягу із рішення Виконавчого комітету Коломийської міської ради про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів № 343 від 05.12.2023 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, яка взята на облік внутрішньо переміщеної особи з м. Маріуполя, Донецької області, і зазнала психологічного насильства та тимчасово проживає у АДРЕСА_1 (а.с. 37).

Згідно з копією Заяви ОСОБА_2 , від 06.11.2024 року, звернувшись до начальника Управління соціальної політики Коломийської міської ради, чоловік Відповідача, ОСОБА_2 , посилаючись на пункт 8 порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам затвердженого постановою кабінету міністрів України № 789 від 31.07.2023 року, 1226 від 21.11.2023 року звернувся із письмовою заявою до Позивача з метою зміни уповноваженої особи для отримання Допомоги та перерахунку суми стягнення надмірно виплачених коштів, та стягнення надмірно виплачених коштів тільки з Відповідача, оскільки він та їх спільна дитина з відповідачем за межі України не виїжджали, а відповідно права на отримання Допомоги не втрачали. Сім?я відповідача є внутрішньо переміщеними особами з міста Маріуполь, яке перебуває в окупації, а житло зруйноване в наслідок бойових дій (а.с. 38).

ІV. Норми права, якими регулюються правовідносини сторін.

Відповідно дост.4 ЦПК України,кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.1ст.76 ЦПК України,доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За ч.2ст.77 ЦПК України,предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.1ст.81 ЦПК України).

Відповідно до ч.1ст.82 ЦПК України,обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

Частиною четвертоюстатті 263 ЦПК України,встановлено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Згідно частин 1, 5, 6, 7 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.

Обґрунтування наявності обставин повинні здійснюватися за допомогою належних, допустимих і достовірних доказів, а не припущень, що й буде відповідати встановленому статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод принципу справедливості розгляду справи судом.

Статтею 89 ЦПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно дост. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином; 2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння; 3) повернення виконаного однією із сторін у зобов`язанні; 4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

V. Оцінка суду

Суд, з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони підтверджуються, доходить висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з таких підстав.

Відповідно дост. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»,внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно дост. 4 цього Закону,факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12цього Закону.

Відповідно дост. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених устатті 1цього Закону.

Відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженогоПостановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505(даліПорядок), внутрішньо переміщені особи мають право на щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далігрошова допомога).

Відповідно до п. 5 Порядку, для отримання грошової допомоги (зокрема в разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім`ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім`ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред`являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу подання заяви та адреси, за якою подається заява, уповноважений представник сім`ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.

Згідно із пунктом 6 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги про проживання внутрішньо переміщеним особам», нарахування та виплата допомоги припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо, що отримувач або уповноважена особа виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном, більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги. Отримувач допомоги зобов`язаний повідомити про такі обставини органу соціального захисту населення/ уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради/ центру надання адміністративних послуг за місцем перебування на обліку.

Відповідно до п. З Порядку №332, допомога надається щомісячно з місяця звернення до квітня 2022 р. включно на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: до я осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , звернулася із заявою до управління соціальної політики Коломийської міської ради про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для себе та осіб, які входять до складу сім`ї та перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (а.с. 9).

Також, судом встановлено, що відповідачу нараховано допомогу у розмірі: за червень 2024 року 7000 грн.; за липень 2024 року 7000 грн.; загальна сума доходу за період з 01.06.2024 року до 31.07.2024 року, складає 14000 грн, що підтверджується копією Довідки про отримання допомоги № 5387/02.10.5-08 від 30.12.2024 року (а.с. 11).

Відповідно до п. 29 вищевказаної Постанови, у разі неправомірної виплати отримувачу допомоги (уповноваженій особі) за певний період суми такої виплаченої допомоги повертаються отримувачем добровільно або за вимогою органу соціального захисту населення.

У разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки орган соціального захисту населення вирішує питання про їх стягнення в судовому порядку.

Позивач направляв на адресу відповідача листи від 27.10.2022 р., від 10.04.2023 р., про необхідність здійснення повернення надміру сплачених коштів.

Відповідачка добровільно повернула 4000 гривень допомоги. Дана обставина підтверджується сторонами.

Суд вважає, що інша частина виплаченої допомоги поверненню не підлягає, оскільки була виплачена ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 2 000 грн., щомісячно; та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 3000 грн., щомісячно (а.с. 10).

Відомостей про те, що вищевказані особи виїжджали за межі України суду не надано.

На підставінаведеного такеруючись ст. ст.7,12,13,81,89,141,206,258,259,263-265,273,354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Управління соціальноїполітики Коломийськоїміської радидо ОСОБА_1 про стягненнянадміру виплаченихкоштів увигляді допомогина проживаннявнутрішньо переміщенимособам -відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського Апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників:

Позивач: Управління соціальної політики Коломийської міської ради, код ЄДРПОУ: 03193399, адреса: м. Коломия, вул. Чорновола, 55, Івано-Франківської області.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_4 .

Суддя: Васильковський В. В.