Постанова № 12608534, 29.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
29.11.2010
Номер справи
2а-3251/10/2770
Номер документу
12608534
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

29.11.10Справа №2а-3251/10/2770 < Текст >, <Поле для ввода текста >

Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., розлянувши в порядку письмового провадження адміністративну справуДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (вул. Кулакова, 37, м. Севастополь, 99011);< Список ><Позивач в особі >

дофізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99055);< Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення заборгованості

Обставини справи:

03.11.2010 року Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення з відповідача суми заборгованості перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 435,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.11.2010 року відкрито провадження в адміністративної справі № 2а-3251/10/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.11.2010 року закінчено підготовче провадження у справі № 2а-3251/10/2770, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача надала заяву про розгляд адміністративної справи у порядку письмового провадження, адміністративний позов підтримала у повному обсязі. Позовні вимоги обґрунтовані Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон України № 265), Законом України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 4, п. 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII (далі - Закон України № 1251), Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі Закон України № 481)

Відповідач у судове засідання не зявилась, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.11.2010 року не виконала, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надала, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причину неявки суд не повідомила.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Таким чином, позивач є субєктом владних повноважень, що має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа підприємець та перебуває на обліку як платник податків і зборів (обовязкових платежів) з 27.03.2008 р. за № 14580.

Співробітниками позивача 08.06.2010 року була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці магазину «Семейний», який розташований за адресою АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_1 Перевірка проводилась у присутності позивача. В ході перевірки були зафіксовані порушення, а саме:

при продажу споживачу товару на загальну суму 50,50 грн. застосовування реєстратора розрахункових операцій та видача розрахункового документу була проведена із порушенням порядку попереднього програмування товарів, що є порушенням п. 11 ст. 3 Закону України № 265, за відповідні правопорушення п. 6 ст. 17 цього Закону передбачено застосування фінансової санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85,00 грн.

сума готівкових коштів на місті проведення розрахунків склала 205,00 грн., а сума вказана в денному звіті РРО 207,00 грн., що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України № 265, відповідальність за порушення цієї норми передбачена ст. 22 цього Закону, згідно з якою у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, ця сума складає 2,00 грн., тобто розмір штрафної санкції 10,00 грн.

Також, під час перевірки книги ОРО виявлено, що фіскальні звіти друкуються не щоденно, а саме: звіт за 09.05.2010 року № 981 знятий 10.05.2010 року та звіт за 02.03.2010 року № 702 знятий 03.03.2010 року, що є порушенням п. 9 ст. 3 Закону України № 265. Відповідальність за порушення вказаної норми передбачена п. 4 ст. 17 цього Закону та складає двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 340,00 грн.

Крім того, при проведенні перевірки зафіксовано факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразку, а саме 1 тетрапаку виноградного десертного червоного вина «Ливадия», що є порушенням ст. 11 Закону України № 481, відповідальність за порушення вказаної норми передбачена ст. 17 цього Закону, відповідно до якого зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Зауважень, з боку особи в присутності якої проводилась перевірка, не надходило, про що свідчить відмітка у акті перевірки (арк.с.13-15).

За результатами цієї перевірки позивачем був складений акт № 0292/27/02/23/НОМЕР_1 від 08.06.2010 року. На підставі цього акту були прийняті рішення № НОМЕР_2 від 18.06.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700,00 грн. та № НОМЕР_3 від 18.06.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 435,00 грн. Ці рішення були отримані відповідачем особисто 25.06.2010 року, про що свідчить його підпис на поштовому повідомлені (арк.с.17). Рішення, прийняті позивачем на підставі акту перевірки, ОСОБА_1 не оскаржувались.

Статтею 1 Закону України № 265 встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно зі ст. 15 Закону України № 265 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Пунктами 9, 11 та 13 ст. 3 Закону України № 265 визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг крім іншого зобов'язані:

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п.п. 4, 6 ст. 17 Закону України № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;

- п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно зі ст. 22 Закону України № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Статтею 11 Закону України № 481 передбачено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до ст. 17 цього Закону зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Таким чином, рішення № НОМЕР_2 від 18.06.2010 року та № НОМЕР_3 від 18.06.2010 року, прийняті позивачем на підставі перевірки, є обґрунтованими та такими, що відповідають діючому законодавству.

Відповідно до ст. 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

На час розгляду справи заборгованість відповідача перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка не погашена та складає 2135,00 грн., що підтверджується матеріалами справи.

За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

< Текст >

1)Адміністративний позов задовольнити повністю.

2)Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99055, ЄДРПОУ НОМЕР_1) суму заборгованості перед бюджетом по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 435,00 грн. код платежу 21080900, яка підлягає перерахуванню на р/р 31112104700007, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, одержувач: УДКУ в м. Севастополі.

3)Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99055, ЄДРПОУ НОМЕР_1) суму заборгованості перед бюджетом за зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка у розмірі 1700,00 грн. код платежу 21081100, яка підлягає перерахуванню на р/р 31110106700007, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, одержувач: УДКУ в м. Севастополі.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова