Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2010 р. Справа № 2а-8156/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.
за участю секретаря судового засідання-Дикач О.О.,
прокурора - Кулініч Л.С.
представника позивача - Нікітіної В.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом прокурор міста Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Тростянецький Комбінат Хлібопродуктів" про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор м. Суми звернувся до суду в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства "Тростянецький Комбінат Хлібопродуктів" про стягнення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів у сумі 10200,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відносно відповідача, за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів були винесені постанови про накладення санкцій у вигляді штрафу в розмірі 10200,00 грн. Дана постанова відповідачем не була оскаржена, однак, штраф станом на момент звернення з позовом до суду в добровільному порядку сплачений не був.
В судовому засіданні, прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи (а.с. 35), в судове засідання не зявився, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно з ч. 1 ст. 5 вищевказаного Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
В судовому засіданні встановлено, що уповноваженими особами ДКЦПФР 02.09.2010 були винесені постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 12, 18, 24) відносно ВАТ "Тростянецький комбінат хлібопродуктів" за порушення ст. 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480-ІV і вимог "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 05.02.2007 за № 97/13364, а саме: обовязок емітентів цінних паперів розкривати регулярну річну інформацію, у тому числі шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480-ІV, регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді).
Згідно п. 16 Розділу І "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 05.02.2007 за № 97/13364 (далі - Положення), інформація вважається розкритою своєчасно, якщо вона оприлюднена, опублікована та подана (надіслана) до Комісії у формі, порядку та строки, встановлені цим Положенням.
Відповідно до п. 1 глави 1 Розділу V Положення, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Відповідно до п. 1 глави 7 Розділу V Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Крім того, уповноваженими особами були складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів № 86-СУ (а.с. 23), № 87-СУ (а.с. 17) та № 88-СУ (а.с. 11).
Порядок та строки розгляду ДКЦПФР справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів врегульовано “Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженими рішенням ДКЦПФР від 11 грудня 2007 року N 2272, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811. Відповідно до п. 5 Розділу І Правил уповноважені особи ДКЦПФР в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення правопорушення вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту правопорушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
Відповідно до п. 1 Розділу VII Правил розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа приймає рішення за справою. Рішення уповноваженої особи за справою оформлюється у вигляді постанови.
За результатами розгляду справ відповідно до постанов про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 87-СУ від 22 вересня 2010 року (а.с. 7), № 86-СУ від 22 вересня 2010 року (а.с. 13) та № 85-СУ від 22 вересня 2010 року (а.с. 19) на відкрите акціонерне товариство "Тростянецький комбінат хлібопродуктів" були накладені штрафи в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює в загальному розмірі 10200,00 грн.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Як встановлено в судовому засіданні та вбачається з пояснень прокурора і представника позивача, постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, станом на момент розгляду справи не оскаржені, штраф у розмірі 10200,00 грн. в добровільному порядку не сплачений. Таким чином, суд, враховуючи норми ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Сумського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Тростянецький Комбінат Хлібопродуктів" про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 10200,00 грн. задовольнити
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Тростянецький комбінат Хлібопродуктів" (код 00955897) до Державного бюджету України штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 10200,00 грн. на р/р 31112106700388 в ГУДКУ у Сумській області, код 23635190, МФО 837013, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 30 листопада 2010 року.
Суддя (підпис) В.О. Павлічек
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя В.О. Павлічек