Рішення № 126068122, 24.03.2025, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2025
Номер справи
580/13013/24
Номер документу
126068122
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2025 року справа № 580/13013/24 м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Орленко В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

30.12.2024 позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо зупинення виплати та відмови у поновлені з 03.12.2024 виплати нарахованої йому 01.03.2023 індексації пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та 01.03.2024 індексації пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, що установлені для осіб, які втратили працездатність відповідно до рішення Конституційного суду України № 2-р(II)/2024 від 20.03.2024, з урахуванням раніше виплачених сум;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 10.12.2024 про відмову у здійсненні перерахунку та виплати його пенсії з 03.12.2024 із урахуванням нарахованої йому 01.03.2023 індексації пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та нарахованої мені 01.03.2024 індексації пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, що установлені для осіб, які втратили працездатність відповідно до рішення Конституційного суду України № 2-р(II)/2024 від 20.03.2024, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити нарахування та виплату основного розміру моєї пенсії з 03.12.2024 без обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, що установлені для осіб, які втратили працездатність відповідно до рішення Конституційного Суду України № 2-p(II)/2024 від 20.03.2024, з урахуванням раніше виплачених сум;

- зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області здійснити нарахування та виплату йому пенсії з 03 грудня 2024 року із урахуванням нарахованої індексації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та з урахуванням нарахованої індексації згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» без обмеження її максимального розміру десятьма прожитковими мінімумами, що установлені для осіб, які втратили працездатність відповідно до рішення Конституційного Суду України №2-p(II)/2024 від 20.03.2024, з урахуванням раніше виплачених сум.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач всупереч Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2024 року №2-р(II)/2024 здійснює виплату його пенсії з 03.12.2024 без урахування її індексації за 2023-2024 роки та з обмеженням її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність, що на думку позивача порушують його право на соціальний захист.

Ухвалою суду від 06.01.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач- Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у встановлений судом строк надав відзив на позовну заяву, в якому просить у задоволенні позову відмовити. У відзиві зазначає, що на момент виникнення спірних правовідносин (на момент здійснення Головним управлінням перерахунку пенсії 01 березня 2024 року) зазначені положення Закону №3668-VI та частини третьої статті 67 Закону №796-XII неконституційними не визнавалися, були чинними, а тому підлягали застосуванню.

Також, відсутні підстави для ототожнення передбаченої пунктом 10 Постанови №168 та пунктом 3 Постанови № 185 граничної величини розміру індексації пенсії з механізмом обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим частиною 2 Закону України від 08.07.2011 №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та першим реченням частини третьої статті 67 Закону № 796-XII, приписи яких визнано неконституційними рішенням Конституційного Суду України, викладені у рішенні від 20.03.2024 № 2-p(II)/2024.

Відповідач- Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у встановлений судом строк надав відзив на позовну заяву, де зазначив, що дії Головного управління стосовно обмеження пенсії позивача десятьма прожитковими мінімумами, для осіб які втратили працездатність у цій справі ґрунтуються на положеннях чинного на момент виникнення та реалізації права відповідно до Закон №796-XII, відступ від якого напряму б суперечив частині другій статті 19 Конституції України. Крім того зазначив, що положеннями постанови №168 та №185 визначено верхню межу розміру індексації пенсії у граничному розмірі 1500 грн, яку не може теревищувати сума індексації (підвищення) у разі здійснення на виконання пункту 2 цієї постанови, тому якщо сума індексації пенсії в результаті проведеного перерахунку перевищує 1500 грн, доплата до пенсії встановлюється у межах граничної суми - в розмірі 1500 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд зазначає таке.

Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області та отримує пенсію за віком відповідно до вимог Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Головним управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2023 без урахування підвищення (індексації) пенсії за 2023 рік (- 6719,15 грн) та без урахування підвищення (індексації) пенсії за 2024 рік (- 2475,26 грн) та з обмеженням її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.

03.12.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із заяввою про перерахунок пенсії та виплати з урахуванням усіх осоновних та додаткових видів грошового забезпеченя та без обмеження максимальним розміром, що розглянута за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області, за результатом розгляду заяви прийняте рішення про відмову у перерахунку пенсії позивачу.

Позивач вважаючи дії ГУ ПФУ в Черкаській області та рішення ГУ ПФУ в Чернігівській області протиправними, звернувся з даним позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Порядок проведення індексацій пенсій врегульований постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 № 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році (далі - Постанова №168).

Згідно п. 1 Постанови №168 з 1 березня 2023 р. перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.

Пунктом 4 Постанови №168 передбачено, що 1 березня 2023 р. розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені частиною третьою статті 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року №118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови.

Також 23.02.2024 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №185 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році (далі - Постанова №185), пунктом 2 якої установлено, що з 1 березня 2024 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. N 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році (Офіційний вісник України, 2022 р., N 18, ст. 968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. N 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році (Офіційний вісник України, 2023 р., N 26, ст. 1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Судом встановлено, що Головним управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2023 без урахування підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення (індексації) пенсії, зокрема, із відрахуванням (відніманням) ненарахованої позивачу індексації за 2023 рік (- 6719,15 грн) та за 2024 рік (- 2475, 26 грн), тобто у межах максимального розміру пенсії.

Рішенням Головним управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відмовлено позивачу у перерахунку та виплаті пенсії без обмеження максимальним розміром з урахуванням індексації відповідно до постанов КМУ №168, №185.

Так, відповідно до ст. 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII) встановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Крім того, ст. 2 Закону України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України Про державну службу, Про прокуратуру, Про статус народного депутата України, Про Національний банк України, Про Кабінет Міністрів України, Про дипломатичну службу, Про службу в органах місцевого самоврядування, Про судову експертизу, Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів, Про наукову і науково-технічну діяльність, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, Про пенсійне забезпечення, Про судоустрій і статус суддів, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України Про державну службу, Про прокуратуру, Про статус народного депутата України, Про Національний банк України, Про Кабінет Міністрів України, Про дипломатичну службу, Про службу в органах місцевого самоврядування, Про судову експертизу, Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів, Про наукову і науково-технічну діяльність, Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, Про пенсійне забезпечення, Про судоустрій і статус суддів, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України, не може перевищувати 10740 гривень.

Однак, Конституційний Суд України ухвалив Рішення від 20 березня 2024 року №2-р(II)/2024, згідно якого:

- визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), припис статті 2 Закону України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи від 8 липня 2011 року №3668-VI зі змінами, що поширює свою дію на Закон України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року №796-XII зі змінами, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами;

- припис статті 2 Закону України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи від 8 липня 2011 року № 3668-VI зі змінами, що поширює свою дію на Закон України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року №796-XII зі змінами, припис першого речення частини третьої статті 67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 28 лютого 1991 року №796-XII зі змінами, визнані неконституційними, утрачають чинність із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, починаючи з 20.03.2024 (із дня ухвалення Конституційним Судом України вищезазначеного Рішення) особи, яким призначено пенсію згідно Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримують пенсію у повному обсязі (без обмеження її максимальним розміром) та з виплатою/нарахуванням індексації.

На підставі вищевикладених обставин суд дійшов висновку, що відповідачем - ГУ ПФУ в Чернігівській області всупереч Рішенню Конституційного Суду України від 20 березня 2024 року № 2-р(II)/2024 протиправно відмовлено у перерахунку та виплаті пенсії позивача без урахування підвищення пенсії на коефіцієнт збільшення (індексації) пенсії за 2023-2024 роки на підставі постанов КМУ №168 та №185, із обмеженням пенсії максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність, тому рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 10.12.2024 про відмову у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 належить скасувати.

У Рішенні від 17 липня 2018 року № 6-р/2018 Конституційний Суд України зауважив, що "скасування пільг, компенсацій та гарантій не відповідає конституційному обов`язку держави, передбаченому у статті 16 Основного Закону України, щодо осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тому пільги, компенсації та гарантії є такими, що захищені Конституцією України від негативних наслідків для цієї категорії осіб при внесенні змін до законодавства України" (абзац п`ятий пункту 4 мотивувальної частини).

У зв`язку з цим Конституційний Суд України зазначає, що покладення Конституцією України на державу обов`язку захищати осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, вказує на особливий статус таких осіб у контексті їх соціального захисту та охорони здоров`я, а відтак - обумовлює посилений їх соціальний захист.

У рішенні у справі "Пічкур проти України" від 7 листопада 2013 року (заява №10441/06) Європейський суд із прав людини зазначив таке: "Якщо договірна держава має чинне законодавство, яким передбачено право на соціальні виплати, обумовлені або ж не обумовлені попередньою сплатою внесків, це законодавство слід розглядати як таке, що породжує майновий інтерес, який підпадає під межі дії статті 1 Першого протоколу до Конвенції, для осіб, на яких поширюються вимоги такого законодавства" (§ 41).

За результатами розгляду справи, в межах предмету позову та на основі наданих сторонами доказів суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, приймаючи рішення про відмову у переахунку пенсії неправильно застосував норми чинного законодавства та не врахував усіх обставин, що мають значення для вирішення справи.

Частиною четвертою статті 245 КАС України передбачено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов`язати відповідача-суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивачки, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Вурховний Суд у постанові від 08.02.2024 у справі №500/1216/23 зазначив, що дії зобов`язального характеру щодо проведення позивачу нарахування призначеної йому пенсії має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності (пункт 28).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

В силу вимог ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до часткового задоволення шляхом: визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області від 10.12.2024 про відмову у призначенні пенсії та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 03.12.2024 згідно Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2024 року № 2-р(II)/2024 з урахування її підвищення на коефіцієнт збільшення (індексації) за 2023-2024 роки на підставі постанов КМУ №168 та №185, без обмеження пенсії максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами для осіб, які втратили працездатність.

Щодо частини позовних вимог позивача, що сформовані до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області суд зазначає, що даний пенсійний орган здійснював виключно прийняття і обробку заяви позивача, натомість спіпне рішення про відмову у перерахунку пенсії приймав інший пенсійний орган - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, тому позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області до задоволення не належать

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, відсутні пілстави для їх розподілу.

Керуючись ст. 2, 5, 6, 14, 77, 134, 241-246, 255, 263, 295 КАС України суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 10.12.2024 №971010159652.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 з 03.12.2024 перерахунок та виплату пенсії згідно Рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2024 року № 2-р(II)/2024 з урахування її підвищення на коефіцієнт збільшення (індексації) на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році та від 23.02.2024 №185 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році, без обмеження пенсії максимальним розміром, та виплатити різницю пенсії з урахуванням вже виплачених сум.

У задоволення іншої частини позовних вимог відмовити.

Судові витрати не розподіляються.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв`язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 №1845/О/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».

Копію рішення направити сторонам справи.

Рішення суду складене 24.03.2025.

Суддя Валентина ОРЛЕНКО