Ухвала суду № 126064620, 24.03.2025, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2025
Номер справи
340/1592/25
Номер документу
126064620
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

24 березня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/1592/25

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.

розглянула матеріали адміністративного позову

прокурор: керівник Олександрійської окружної прокуратури (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Чижевського, 1а) в інтересах держави

позивач: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України (01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19, код ЄДРПОУ 43220275)

відповідач: Департамент культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації (25022, м. Кропивницький, пл. Героїв Майдану, 1, код ЄДРПОУ 02228747)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

Керівник Олександрійської окружної прокуратури в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, звернувся до суду з позовом до Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації, в якому просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації щодо невжиття заходів з організації проведення робіт з внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі і режими використання території пам`яток археології місцевого значення:

- курганні групи і окремі кургани в кількості 43 насипів вис.0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Млинок, 0,7-0,2 км на північ), охоронний №516-Кр;

- курганні групи і окремі кургани в кількості 20 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Омельник, 0,4-0,8 км на північ), охоронний №517-Кр;

- курганні групи і окремі кургани в кількості 19 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Успенка, 2,5-3 км на схід-південний схід), охоронний №518-Кр;

2) зобов`язати Департамент культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації відповідно до вимог чинного законодавства України вжити заходів з організації проведення робіт щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі і режими використання території них пам`яток археології місцевого значення:

- курганні групи і окремі кургани в кількості 43 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Млинок, 0,7-0,2 км на північ), охоронний №516-Кр;

- курганні групи і окремі кургани в кількості 20 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Омельник, 0,4-0,8 км на північ), охоронний № 517-Кр;

- курганні групи і окремі кургани в кількості 19 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Успенка, 2,5-3 км на схід-південний схід), охоронний №518-Кр.

Ухвалою судді від 14.03.2025 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з тим, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 161 КАС України, та встановлено прокурору строк для усунення недоліків позовної заяви.

Прокурор у межах установленого судом строку недоліки позовної заяви усунув, тому відповідно до частини 3 статті 169 КАС України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду.

Переданий на вирішення суду спір згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів. Справа відповідно до статей 20, 22, 26 КАС України підсудна Кіровоградському окружному адміністративному суду.

Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статтями 169, 170 КАС України, не встановлено.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 1 статті 172 КАС України передбачено, що в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Відповідно до частини 6 статті 172 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства. Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог.

Зміст позову свідчить про те, що спірні правовідносини виникли у зв`язку з бездіяльністю відповідача, як структурного підрозділу Кіровоградської обласної військової адміністрації, щодо незабезпечення розробки та затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж територій трьох різних об`єктів (пам`яток) культурної спадщини, розташованих на території Кіровоградської області.

У позовній заяві прокурор фактично об`єднав вимоги про вирішення трьох публічно-правових спорів немайнового характеру, у кожному з яких основна позовна вимога стосується визнання протиправною бездіяльності відповідача, а похідною від неї є вимога про зобов`язання відповідача вчинити дію - вжити заходи з організації проведення робіт щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі і режими використання території пам`ятки археології місцевого значення. Ці вимоги утворюють самостійні предмети доказування у справі щодо встановлення обов`язку відповідача із забезпечення розроблення землевпорядної документації щодо організації і встановлення меж території конкретної археологічної пам`ятки місцевого значення.

Суд вважає за доцільне роз`єднати позовні вимоги, виділивши у три самостійні провадження позовні вимоги, які пов`язані між собою підставами виникнення та поданими доказами.

Вказана справа не відноситься до переліку справ, які підлягають розгляду виключно за правилами загального позовного провадження, є справою незначної складності (п.10. ч. 6 ст.12 КАС України), а тому її слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 5 статті 53 КАС України передбачено, що у разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача.

Керуючись статтями 53, 171, 174, 248, 256, 260-262, 294 КАС України, суддя -

У Х В А Л И Л А:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

3. Роз`єднати позовні вимоги в адміністративній справі №340/1592/25, виділивши з неї у три самостійних провадження:

- позовні вимоги керівника Олександрійської окружної прокуратури в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, до Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії щодо курганних груп і окремих курганів в кількості 43 насипів вис.0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Млинок, 0,7-0,2 км на північ), охоронний №516-Кр;

- позовні вимоги керівника Олександрійської окружної прокуратури в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, до Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії щодо курганних груп і окремих курганів в кількості 20 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Омельник, 0,4-0,8 км на північ), охоронний №517-Кр;

- позовні вимоги керівника Олександрійської окружної прокуратури в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, до Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії щодо курганних груп і окремих курганів в кількості 19 насипів вис. 0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Успенка, 2,5-3 км на схід-південний схід), охоронний №518-Кр.

4. Передати справу №340/1592/25 до відділу організаційного забезпечення та контролю (канцелярії) Кіровоградського окружного адміністративного суду для виконання вимог, передбачених Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженою наказом Державної судової адміністрації України №814 від 20.08.2019 року.

5. Залишити у справі №340/1592/25 позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії щодо курганних груп і окремих курганів в кількості 43 насипів вис.0,5-4 м (Онуфріївська ТГ, с. Млинок, 0,7-0,2 км на північ), охоронний №516-Кр, та здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

6. Здійснювати розгляд (формування та зберігання) справи у змішаній (паперовій та електронній) формі.

7. Встановити відповідачу порядок та строки для виконання процесуальних дій:

7.1. протягом 15 днів з дня отримання цієї ухвали подати до суду відзив на позов та наявні докази (якщо вони не надані прокурором).

8. Прокурор та позивач мають право протягом 7 днів з дня отримання відзиву відповідача подати до суду відповідь на відзив/відповіді на відзив.

9. Відповідач має право протягом 5 днів з дня отримання відповіді прокурора та/або позивача на відзив/відзиви подати до суду заперечення.

10. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі. Справу буде розглянуто без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

11. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ