ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 листопада 2010 року 15:48 № 2а-10636/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Катющенко В.П., при секретарі судового засідання Тимошенко К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПершого заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області
доТовариства з обмеженою відповідальністю «ВІАТ»
простягнення штрафу в розмірі 17 000 грн.,
за участю представників:
від прокуратури:
від позивача:Волік О.Л.;
Кутєпов О.Є.;
від відповідача:не зявився, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Перший заступник прокурор Шевченківського району міста Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІАТ»про стягнення штрафу в розмірі 17000 грн.
Просить стягнути з відповідача 17000 грн. на користь державного бюджету України на рахунки, відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що постановою № 200-КУ від 19 квітня 2010 року на відповідача було накладено штрафну санкцію у розмірі 1000 (тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. (сімнадцять тисяч) гривень за невиконання розпорядження, який підлягає сплаті протягом 15 календарних днів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 липня 2010 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні 24 листопада 2010 року представники прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач явки повноважного представника в судові засідання не забезпечив, заперечень проти позову не надав, хоча про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (в матеріалах справи).
Суд розглядає справу в порядку статті 71 КАС України на основі наявних доказів.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до положень частини 1 статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Звернення до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави, є однією з форм представництва прокурором інтересів держави в судовому процесі (частина 3 цієї статті).
В даному випадку Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави, в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області, на реалізацію повноважень останньої стосовно контролю за діяльністю учасників ринку цінних паперів та примусового стягнення в судовому порядку накладених штрафів (ч. 6 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”).
Відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку діє в межах повноважень, наданих їй Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»(далі - Закон).
Відповідно до ст. 5 зазначеного Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі-Комісія). Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Метою державного регулювання ринку цінних паперів є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства (ст. 2 Закону).
Частиною 2 ст. 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено учасників фондового ринку - це емітенти, інвестори, саморегулівні організації та професійні учасники фондового ринку.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Комісія має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Пунктом 8 ст. 11 вказаного Закону встановлено, що Комісія застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 3 р. III Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Комісії від 11.12.2007 року № 2272 (далі - Правила), уповноважена особа Комісії розглядає справу про правопорушення та виносить рішення за справою у точній відповідності із законодавством та оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи.
Згідно Акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 213-КУ від 06 квітня 2010 року, складеного уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено порушення вимог пункту 10 ст. 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27 серпня 2009 року № 806-КУ, термін виконання якого закінчився 28 вересня 2009 року.
Розпорядження про усунення порушень про цінні папери згідно п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»є обов'язковим для виконання. За невиконання розпорядження щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів передбачена відповідальність згідно з п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
За результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів ТОВ "ВІАТ" Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 200-КУ від 19 квітня 2010 року. Даною постановою на ТОВ "ВІАТ" накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який підлягає сплаті протягом 15 календарних днів.
Як вбачається з наявного в матеріалах справи супровідного листа за підписом в.о. начальника територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області та реєстру № 116 на відправлення від 23 квітня 2010 року, позивач направив вказану постанову листом відповідачу.
Відповідно до п. 2 розділу XV Правил постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови.
Відповідно до п. 2, п. 3, п. 4 р. XIII Правил, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови; юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом пяти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
Відповідно до ч. 6 ст. 11 вищезгаданого Закону штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідач доказів визнання нечинною постанови позивача, доказів оплати штрафу, а також заперечень проти позову станом на день розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки суму штрафу не сплатив, рішення про його застосування не оскаржив, а також те, що відповідачем не спростовано доводи позивача, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Першого заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВІАТ»(01030, м. Київ, вул. Хмельницького, 39, кв. 29, Код ЄДРПОУ 33500510) штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. на користь державного бюджету України на рахунок відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя В.П. Катющенко
Постанову складено в повному обсязі та підписано 29 листопада 2010 року.