Постанова № 12602852, 02.12.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2010
Номер справи
2а-5843/10/1670
Номер документу
12602852
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-5843/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Слободянюк Н.І.,

за участю секретаря Дрижирук М.І.,

представника позивача - Литвинова Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"до Відкритого акціонерного товариства "Полтавхіммаш"про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн, -

В С Т А Н О В И В:

11 листопада 2010 року Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Полтавахіммаш"про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн згідно постанови про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 11.05.2010 № 7/20-37.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор зазначив, що вказана постанова є діючою та що ВАТ «Полтавхіммаш»владних приписів цієї постанови у частині оплати нарахованого штрафу не виконало.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Відповідач явку свого уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, хоча у матеріалах справи наявні докази того, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи. Заперечення проти позову відповідач суду не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці визначаються, а відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі регулюються Законом України “Про електроенергетику”.

Відповідно до статті 9 цього Закону та пункту 1 "Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, державний нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії згідно з наказом Міністерства палива та енергетики України від 3 листопада 2006 року № 422 “Про державний енергетичний нагляд” безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд вказаним Положенням, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.

Оглянувши копії постанови Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській області від 11.05.2010 № 7/20-37, та матеріалів, за результатами яких винесена ця постанова, суд відзначає, що вказана постанова спрямована на реалізацію владних повноважень позивача згідно зі статтею 27 Закону України "Про електроенергетику".

За формою, змістом, підставами винесення та способом ухвалення постанова відповідає чинному законодавству, зокрема, Положенню про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312.

Доказів відсутності у відповідача обов'язку виконувати владні приписи постанови від 11.05.2010 № 7/20-37 у частині оплати штрафу судом не виявлено.

Згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення; у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Визначений наведеною нормою строк сплати нарахованого постановою від 11.05.2010 № 7/20-37 штрафу сплинув. Як зазначив у позовній заяві прокурор, штраф відповідачем не сплачено.

Частиною 6 статті 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Положеннями статті 41 Конституції України запроваджено припис щодо непорушності права власності. Звідси слідує, що вирішення питання про примусове відчуження будь-яких активів (майна), що охоплюється вимогою про стягнення, згідно зі статтею 124 Конституції України належить до юрисдикції судових органів.

За таких обставин вимога про стягнення заборгованості по оплаті постанови від 11.05.2010 № 7/20-37 підлягає задоволенню.

При цьому, суд погоджується з тим, що наведені прокурором у позові мотиви представництва інтересів Держави узгоджуються зі статтею 121 Конституції України, статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»і є достатніми для захисту її інтересів шляхом вчинення процесуальної дії по зверненню до суду.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Відкритого акціонерного товариства "Полтавхіммаш" про стягнення штрафу у сумі 5100,00 задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Полтавхіммаш" (вул. Маршала Бірюзова, 85, м. Полтава, код 00217449) до державного бюджету (р/р 31115106700002 відкритий на Полтавське УДК України в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698804, код платежу до держбюджету 21081100) штраф у сумі 5100 (п'ять тисяч сто) грн 00 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення встановленого строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 02 грудня 2010 року.

СуддяН.І. Слободянюк