Постанова № 126026426, 10.03.2025, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
10.03.2025
Номер справи
336/741/25
Номер документу
126026426
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 336/741/25

Пр. 3/336/1096/2025

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 березня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Вайнраух Лідія Анатоліївна розглянула справу про адміністративне правопорушення відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Оріхів Запорізької області, громадянина України, адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_1 , не працевлаштованого,

про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 7 ст.121 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

09.01.2025 о 14-08 годині в м. Оріхів Запорізької області, по вул. Шевченка, біля буд. 16, водій ОСОБА_1 керував скутером «Yamaha Super» без номеру, який не зареєстрований у встановленому законодавством порядку. Правопорушення вчинене повторно протягом року, що підтверджується поставною ВП №4 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області за ч. 6 ст. 121 КУпАП серії БАБ №786718. Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п. 30.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ N1306 від 10.10.2001, за що передбачена відповідальність згідно з ч. 7 ст.121 КУпАП.

У призначені судові засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Крім того, за змістом протокола від 09.01.2025, визначено розгляд справи у Шевченківському районному суді м. Запоріжжя, тобто, із місцем розгляду справи ОСОБА_1 обізнаний, про що свідчить його підпис у протоколі.

Велика Палата Верховного суду у постанові від 23 серпня 2018 року у справі №11-237сап18 звернула увагу, що право особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на особисту участь при розгляді її справи чи участь її адвоката встановлене ч.1 ст.268 та ч.6 ст.294 КУпАП, не є абсолютним.

Верховним Судом в п. 34 постанови від 12 березня 2019 року по справі №910/9836/18 також зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов`язком не тільки для держави, а й в осіб, які беруть участь у справі.

Згідно зі ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v.Spain") від 07.07.1989 зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватись від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» (Заява №3236/03, п.41) від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження».

Суд не зобов`язаний сам з`ясовувати причини неявки належно сповіщених учасників справи, оскільки обов`язок повідомити про ці причини і надати докази поважності неявки покладається на учасників справи. Суддею вжито максимально можливих заходів для повідомлення особи та дотримання його права на особисту участь.

Враховуючи наведене, вжиття всіх можливих заходів для своєчасного виклику особи, повторну неявку ОСОБА_1 за викликом суду, суддя приходить до переконання про можливість розгляду справи за відсутності особи, відносно якої складено протокол, що не протирічить ч.1 ст.268 КУпАП.

Відповідно доп.2.1(а),2.9вПравилдорожнього руху,затвердженихпостановоюКабінету МіністрівУкраїнивід10жовтня2001р.№1306,водіймеханічноготранспортного засобуповиненматипри собіпосвідченнянаправо керуваннятранспортнимзасобомвідповідної категорії;водієвізабороняється керуватитранспортнимзасобом,незареєстрованимв уповноваженомуорганіМВС,аботаким,щонепройшов відомчуреєстраціювразі,якщозакономвстановлена обов`язковістьїїпроведення,атакожбез номерногознакаабоз номернимзнаком,що: неналежитьцьомузасобу; невідповідаєвимогамстандартів; закріпленийневустановленому дляцьогомісці; закритийіншимипредметамичи забруднений,щонедає змогичітковизначитисимволи номерногознаказвідстані 20м; неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий;

Згідно з приміткою до ст. 121 КУпАП під транспортними засобами у статтях 121-126, 127-1 - 128-1, частинах першій і другій статті 129, статтях 132-1, 133-1, 133-2, 139 і 140 слід розуміти всі види автомобілів, трактори та інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші транспортні засоби.

За приписами ч. 9, 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII, право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу з установленим терміном дії. Забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

П. 7 Постанови КМУ Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів від 07.09.1998 № 1388 визначено, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов`язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов`язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев`яноста днів.

Згідно з п.30.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ N1306 від 10.10.2001, власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обов`язковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів.

Дослідивши матеріали справи, суддя встановила, що ОСОБА_1 вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.121 КУпАП, що полягає в керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим в Україні в установленому порядку, вчиненим повторно протягом року.

Вина особи у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №594925 від 09.01.2025; рапортом старшого інспектора Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області В. Єрмолаєва від 09.01.2025; відеозаписом з місця події; постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованому не в автоматичному режимі серії ББА №721744 від 09.01.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 у вказану дату притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126, ч. 5 ст. 121 КУпАП. За матеріалами справи доказів оскарження цієї постанови суду не надано.

Разом з цим, поліцейськими на місці зупинки винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАБ №786718 відносно ОСОБА_1 за ч. 5, 6 ст.121 КУпАП.

Як підтвердженодовідкою інспектораЦарегородцевою Ю., ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,має повторністьза ч.2ст.121КУпАП.За даними підсистеми «Адмінпрактика» Інформаційного порталу Національної поліції України ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував. Відповідно до підсистеми «ГСЦ АМТ» відомості щодо реєстрації транспортного засобу скутера «Yamaha Super» без номерного знаку відсутні.

При обранні стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.7 ст.121 КУпАП, суддя виходить з такого.

У відповідності до ст.34, 35 КУпАП пом`якшуючих або обтяжуючих вину особи обставин суддею не встановлено.

Згідно зі ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Під час призначення стягнення згідно з ч.2 ст.33 КУпАП суддя враховує характер, тяжкість та обставини вчинення правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, тому приходить до висновку про доцільність застосувати адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 30 годин, встановлене санкцією ч.7 ст.121 КУпАП. Обмежень для призначення такого виду стягнення під час розгляду справи не встановлено. Саме визначене стягнення, на переконання суду, відповідає меті адміністративного стягнення відповідно до ст.23 КУпАП.

Сплаті у відповідності до ст.40-1 КУпАП підлягає також судовий збір у встановленому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 розмірі.

Керуючись ст. 8, 30-1, 33-35, 40-1, 121, 251-252, 268, 279, 280, 283-285, 294, 307, 308 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.7 ст.121 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді громадських робіт на строк 30 (тридцять) годин.

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір, який підлягає стягненню на користь Державної судової адміністрації України, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень (шістсот п`ять гривень 60 копійок), за реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУКу м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір на користь Державної судової адміністрації України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя Л.А. Вайнраух

Строк пред`явлення виконавчого документа ______ 20___рік

Постанова набрала законної сили ______ 20___рік

Дата видачі постанови ______ 20___рік