Постанова № 12602589, 29.11.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2010
Номер справи
2а-24794/10/0570
Номер документу
12602589
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 листопада 2010 р. справа № 2а-24794/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Череповського Є.В.

при секретаріМогілевська І.Б.

за участю:

представника позивача Колеснікова О.М.

представник відповідача не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Костянтинівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про відшкодування безпідставно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 1637,04 гривень,

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівський міський центр зайнятості звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про відшкодування безпідставно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 1637,04 гривень.

В обґрунтування позову зазначив, що 08.09.2009р. до позивача за сприянням у працевлаштуванні звернувся відповідач, у звязку з чим 15.09.2009р. відповідачу було надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю.

У період з 26.10.2006 року по 26.09.2007 року відповідачу була нарахована допомога по безробіттю на загальну суму 1637,04 гривень.

Під час перевірки бази ЄІАС (єдина аналітично-інформаційна система) був виявлений факт отримання доходів в той час коли відповідач перебував на обліку в Костянтинівському МЦЗ, а сама відповідач перебував на обліку в Артемівському МЦЗ та отримував матеріальну допомогу по безробіттю.

На підставі відповіді Артемівського МЦЗ № 816 від 30.04.2010 року встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку в Артемівському міському центрі зайнятості з 22.11.2007 року по 12.03.2008 року, з 28.03.2008 року по 20.07.2008 року (перереєстрація), з 29.05.2008 року по 29.05.2009 року (перереєстрація) та отримував допомогу по безробіттю.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач надав до Артемівського МЦЗ та до Костянтинівського МЦЗ різні трудові книжки. Надання недостовірних даних, а саме трудової книжки, призвело до незаконної, необґрунтованої виплати допомоги по безробіттю ОСОБА_2

Наказом Костянтинівського МЦЗ № НТ100430 від 30.04.2010 року прийнято рішення припинити виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_2 та повернути кошти.

19 травня 2010 року відповідачу була предявлена претензія № 07-1439 від 11.05.2010 року та наданий добровільний строк для повернення незаконно отриманих коштів у 15-денний термін. Відповідач зобовязався повернути незаконно отримані кошти в строк до 19.06.2020 року, але до теперішнього часу цього не зробив.

Позивач просив стягнути з відповідача безпідставно отриману допомогу по безробіттю у розмірі 1637,04 гривень.

На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача безпідставно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1637,04 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.

За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі сторін, які не зявились та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідач звернулася до Костянтинівського міського центру зайнятості з метою працевлаштування та за особистою заявою від 08.09.2009р. відповідачу наказом Костянтинівського міського центру зайнятості від 15.09.2009р. №НТ 090915 надано статус безробітного та призначена допомога починаючи з 15.09.2009р. по 09.09.2010р.

В результаті звірки бази обміну даними з Державним центром зайнятості та Єдиним державним реєстром юридичних та фізичних осіб-підприємців, виявлено що під час перебування на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного ОСОБА_2 був зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності.

Наказом Костянтинівського міського центру зайнятості від 30.04.2010р. № НТ 100430 припинено виплату відповідачу допомоги по безробіттю. Наказом Костянтинівського міського центру зайнятості від 30.04.2010р. № НТ 100430 відповідач був знятий з обліку.

За період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного з 14.12.2009 року по 29.04.2010 року відповідачу була нарахована та сплачена допомога по безробіттю у розмірі 1637,04 гривень.

Наказом Артемівського міського центру зайнятості від 22.11.2007 року № НТ 071122 відповідачу надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю. Наказом від 12.03.2008 року № НТ 080312 відповідач був знятий з обліку. Наказом від 28.03.2008 року № НТ 080328 відповідачу поновлено статус безробітного. Наказом від 21.07.2008 року № НТ 080721 відповідач був знятий з обліку. Наказом від 26.09.2008 року № НТ 080926 відповідачу поновлено статус безробітного. Наказом від 29.05.2009 року відповідач був знятий з обліку Артемівського МЦЗ.

Наказом Костянтинівського МЦЗ від 30.04.2010 року прийнято рішення повернути незаконно отриману допомогу по безробіттю з 16.12.2009 року по 29.04.2010 року у розмірі 1637,04 гривень.

Відповідачу 31.12.2009р. була предявлена претензія на вищезазначену суму. 03.02.2010 року відповідач отримав претензію та зобовязався повернути незаконно отримані кошти в строк до 19.06.2020 року, але до теперішнього часу цього не зробив.

У відповідності до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції, згідно з затвердженими статутами.

Управління страховими Фондами здійснюються Правлінням фонду. Виконавча дирекція страхового Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення.

Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фонду соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Костянтинівський міський центр зайнятості у відповідності до ст. 12 3акону України N1533 від 02.03.2000р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на якого п. 2 ст. 12 вищезгаданого Закону та Положенням покладені всі повноважні функції і центр зайнятості у даному випадку виступає як суб'єкт владних повноважень у відповідності до норм діючого законодавства.

Згідно ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» №803-ХІІ від 01.03.1991р., зайнятість це діяльність громадян, повязана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що приносить доход у грошовій або іншій формі. До зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.

Відповідно до ст.2 зазначеного Закону, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Абзацем 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007р. №219 із змінами, затвердженими постановою КМ України від 16.07.2008р. №640 передбачено, що зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.

Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-111 від 02.03.2000р., застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обовязків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Враховуючи викладене, відповідач не мав права на отримання статусу безробітного та на виплату йому допомоги по безробіттю у вищевказаний період, а тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача безпідставно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1637,04 гривень.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Костянтинівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про відшкодування безпідставно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 1637,04 гривень, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 АДРЕСА_1) на користь Костянтинівського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (85100, Донецька область, м. Костянтинівка, пл. Перемоги, 8) безпідставно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1637,04 гривень на р/р 37174300901058 в УДК м. Костянтинівки в Донецькій області, МФО 834016, код ОКПО 23119554.

2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 29 листопада 2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Череповський Є.В.