Постанова № 125986145, 19.03.2025, Теплицький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
19.03.2025
Номер справи
144/257/25
Номер документу
125986145
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 144/257/25

Провадження № 3/144/116/25

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.03.2025 с-ще Теплик

Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Магдяк Н.І.,

при секретарі судового засідання Дудник С.Р.,

за участю прокурора Жаруна А.А.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

До Теплицького районного суду Вінницької області одночасно надійшли три адміністративні матеріали стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 16/2025 від 06 лютого 2025 року, складеного старшим оперуповноваженим ВМЗК Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Біличенком І.М. вбачається, що інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Гайсинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені в цій статті, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, з порушенням встановленого строку, а саме 23.10.2024 о 15 годині 31 хвилин подала до Реєстру НАЗК «Щорічну» декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 17/2025 від 06 лютого 2025 року, складеного старшим оперуповноваженим ВМЗК Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Біличенком І.М. вбачається, що інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Гайсинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені в цій статті, в порушення вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, з порушенням встановленого строку, а саме 23.10.2024 о 15 годині 34 хвилини, подала до Реєстру НАЗК щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік «Після звільнення», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 18/2025 від 06 лютого 2025 року, складеного старшим оперуповноваженим ВМЗК Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Біличенком І.М. вбачається, що інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Гайсинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являючись відповідно до пункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені в цій статті, в порушення вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, з порушенням встановленого строку, а саме 03.01.2025 о 12 годині 42 хвилини подала до Реєстру НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні», чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Правила, встановленіст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних порушень.

Вказані матеріали складені стосовно однієї особи та перебувають у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд, у зв`язку з чим, на підставіст. 36 КУпАП, підлягають об`єднанню в одне провадження.

Перед початкомрозгляду справипро адміністративнеправопорушення особі,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності роз`ясненоправа таобов`язки,передбачені ст.63Конституції Українита ст.268КУпАП

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, у вчиненому щиро покаялася, пояснила суду, що поважних причин для несвоєчасного подання декларацій не було, просила об`єднати справи про вчинення нею адміністративного правопорушення в одне провадження. Декларації нею подані, але несвоєчасно.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Окрім повного визнання вини ОСОБА_1 , її винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 16/2025 від 06.02.2025, № 17/2025 від 06.02.2025, № 18/2025 від 06.02.2025, поясненнями ОСОБА_1 , копіями декларацій від 23.10.2024, від 03.01.2025, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 , біографічною довідкою на ОСОБА_1 , копією витягу з наказу № 2 о/с від 07.11.2015 «Про призначення ОСОБА_1 », копією витягу з наказу наказу № 228 о/с від 31.12.2020 «Про призначення ОСОБА_1 », копією витягу з наказу № 49 о/с від 04.04.2022 «Про звільнення зі служби в поліції», копією службової характеристики на ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи.

Судом встановлено, що згідно з наказом № 2о/с від 07.11.2015 ОСОБА_1 призначена старшим інспектором Теплицького відділення поліції Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області з 07.11.2015. Відповідно до п. 2 (у зв`язку із скороченням штатів або проведення реорганізації) статті 65 Закону України «Про національну поліцію», ОСОБА_1 наказом № 228 о/с від 31.12.2020 призначено інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Гайсинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області з 04.01.2021. Наказом № 49 о/с від 04.04.2022, відповідно до Закону України «Про національну поліцію», ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п. 7 (за власним бажанням) частини 1 ст. 77 з 04.04.2022.

Згідно пп. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подати декларації відповідно до Закону.

У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст.45 Закону, зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в", «ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону до осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та відповідно до суб`єктів, на яких поширюється дія Закону, віднесено поліцейських.

12.10.2023 набрав чинності закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено декларування та функції НАЗК.

Згідно вищезазначеного Закону України № 3384-ІХ особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 51-2 Закону України «Про запобігання корупції» та вищевказаного Порядку, 16.02.2024 за вих. № 319/20-2024 начальником сектору запобігання корупції ГУНП у Вінницькій області підполковником поліції О. Бараницею було поінформовано Національне агентство з питань запобігання корупції про не подання колишнім інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Гайсинського районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка звільнена зі служби в поліції з 04.04.2022, щорічної декларації за 2022 рік «Після звільнення», також повідомлено, що ОСОБА_1 не подано щорічної декларації за 2021 рік, а також декларації «При звільненні» за 2022 рік.

На підставі Закону України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» ОСОБА_1 зобов`язана була подати «Щорічну» декларацію за 2021 рік до 31.01.2024, однак подала її лише 23.10.2024 о 15 годині 31 хвилині. Декларацію «При звільненні» за 2022 рік необхідно було подати до 31.01.2024, проте вказана декларація подана ОСОБА_1 03.01.2025 о 12 годині 42 хвилини. Декларацію за 2022 рік «Після звільнення» ОСОБА_1 зобов`язана була подати до 31.01.2024, однак подала лише 23.10.2024 о 15 годині 34 хвилини.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, за даними загальнодоступних даних відкритої частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подала вищевказані декларації із порушенням строку, визначеного Законом, без поважних причин.

Про те, що вона є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, ОСОБА_1 була обізнана, про що свідчать її пояснення та письмові матеріали справи.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи та надаючи оцінку всім зібраниму справі доказам в їх сукупності, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, які у даному випадку, є рівнозначними.

При накладенні адміністративного стягнення судом враховано характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, повне визнання вини ОСОБА_1 та її критичне ставлення до вчиненого, обставини, що пом`якшують (щире каяття) та обтяжують відповідальність (не встановлено), з урахуванням думки прокурора, суд вважає за можливе призначити стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. cт.3, 45 Законом України «Про запобігання корупції», ст. ст. 7, 34-35, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 251, 252, 256, 283, 285, 289, 291, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", -

п о с т а н о в и в :

Справи № 144/257/25, № 144/258/25, 144/259/25 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження та присвоїти об`єднаній справі№ 144/257/25 (провадження № 3/144/116/25).

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягненняу виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

(реквізити для сплати судового штрафу: отримувач коштів: ГУК у Вінницькій обл./смт. Теплик/21081100 код отримувача (код за ЄДРПОУ):37979858 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача (IBAN): UA678999980314030542000002848 код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

(отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний вище строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена через Теплицький районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: