Постанова № 125906394, 18.03.2025, Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
18.03.2025
Номер справи
350/1782/24
Номер документу
125906394
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа 350/1782/24

Номер провадження 3/350/7/2025

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2025 року селище Рожнятів

Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Сокирко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и л а :

14 жовтня 2024 року о 19 год 06 хв ОСОБА_1 в селі Топільське Калуського району Івано-Франківської області по вулиці Степана Бандери, 5, керував транспортним засобом «VOLKSWAGEN Passat» номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху. У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення судових повісткок про виклик до суду.

ОСОБА_1 відомо про наявність на розгляді в суді справи про адміністративні правопорушення відносно нього, оскільки в установлені законом строки отримував судові повістки про виклик до суду, а також 20 грудня 2024 року спрямував до суду заяву, у якій просив відкласти розгляд справи, призначений на 20 грудня 2024 року на іншу дату у зв`язку із зайнятістю його захисника у іншій справі.У подальшому, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився. Таку поведінку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд розцінює як намагання уникнути адміністративної відповідальності.

З огляду на наведене суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративні правопорушення за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Також суд враховує, що порушення, вчинення яких ставиться у вину ОСОБА_1 , зокрема порушення, передбачене частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є одним з найтяжчих адміністративних правопорушень, яке вчинене умисно під час дії на території України воєнного стану. Ця обставина вимагає від суду приділення розгляду такої категорії справи особливої уваги і розгляд такої справи в строки, визначені статтею 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою недопущення настання негативних наслідків для суспільства. У відповідності до приписів статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи, оглянувши долучені до матеріалів справи відеозаписи на носіях DVD+R, вважаю, що вина ОСОБА_1 в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення доводиться:

відомостями, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №150697 від 14 жовтня 2024 року, в якому зафіксована подія та обставини справи та в повному обсязі чітко викладена суть обвинувачення відповідно до диспозиції частини першої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

даний протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою на те особою відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 було роз`яснено його права та обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України, статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та повідомлено про розгляд справи у Рожнятівському районному суді Івано-Франківської області. Також було ознайомлено зі змістом протоколу, вручено його копію;

актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зафіксований факт відмови проходження огляду водієм та стан сп`яніння на місці зупинки, а також зафіксовані ознаки алкогольного сп`яніння, які були виявлені поліцейським у ОСОБА_1 , а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці;

направленням на огляд водія ОСОБА_1 в заклад охорони здоров`я Комунального некомерційного підприємства «Рожнятівська багатопрофільна лікарня» Рожнятівської селищної ради з метою виявлення стану сп`яніння, яке підтверджує, що працівник поліції пропонував ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я у зв`язку із виявленими ознаками сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці. Однак від проходження огляду у закладі охорони здоров`я ОСОБА_1 відмовився.

Також суд бере до уваги і рапорт поліцейського СРПП відділення поліції № 2 (селище Рожнятів) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області Віталія Максиміва, в якому інспектор поліції письмово виклав пояснення щодо події за участі ОСОБА_1 ;

відеозаписами, які наявні на долучених до матеріалів справи двох дисках DVD+R.

На відео зафіксовано, як рухається автомобіль під керуванням ОСОБА_1 , зокрема вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення аодієм п. 9.2 б) Правил дорожнього руху.

Також відеофіксація містить відомості про відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на виявлення стану сп`яніння на місці зупинки та в медичному закладі; процес складення протоколу про адміністративне правопорушення та ознайомлення ОСОБА_1 із ним, вручення копії. Як вбачається із відеозапису ОСОБА_1 поводить себе зухвало, вживає ненормативну лексику, образливо звертається до працівників поліції.

Судом не встановлено порушень порядку вимоги працівників поліції щодо проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки чи в медичному закладі, визначених Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року № 1452/735. Також відсутні обставини, які б доводили упередженість або будь-яку зацікавленість працівників поліції у результатах розгляду справи або притягненні особи до адміністративної відповідальності.

Крім того, будь-яких зауважень чи заперечень щодо оформлення протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не зазначав, із заявами про неправильність дій чи порушення його прав під час складання протоколу до компетентних органів не звертався і матеріали справи таких не містять.

Від надання письмових пояснень по суті порушення у протоколі про адміністративне правопорушення або на окремому аркуші ОСОБА_1 відмовився. Крім того, працівниками поліції протягом усієї фіксації події декілька разів висувалася вимога про проходження ОСОБА_1 огляду на виявлення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або в медичному закладі.

Переглянуті долучені до матеріалів справи відеозаписи суд визнає належними та допустимими доказами, оскільки вони отримані у встановленому законом порядку, здійснені працівником поліції за допомогою наявних у нього технічних засобів та надають можливість повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених правопорушень, оскільки на них зафіксовано подію, а саме: керування транспортним засобом, оголошення ознак алкогольного сп`яніння, пропозиція працівників поліції водію пройти огляд на стан сп`яніння у встановленому законом порядку, відмова від проходження такого огляду.

ОСОБА_1 як водій транспортного засобу повинен знати вимоги Правил дорожнього руху та правові наслідки за їх свідоме невиконання.

У рішенніпо справі«О Галлоранта Франціспроти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти транспортними засобами та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі. Таким чином, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши всі докази по справі, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, призначаючи стягнення ОСОБА_1 у відповідності з вимогами статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, слід врахувати характер вчиненого правопорушення, ступінь суспільної небезпечності скоєного, обставини, що пом`якшують або обияжують відповідальність за адміністративне правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його майновий та сімейний стан та з метою виховання останнього та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на нього стягнення в межах санкцій частини першої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також суд враховує, що порушення, вчинення якого ставиться у вину ОСОБА_1 передбачене частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є одним з найтяжчих адміністративних правопорушень, яке вчинене умисно під час дії на території України воєнного стану. Ця обставина вимагає від суду приділення розгляду такої категорії справи особливої уваги і розгляд такої справи в строки, визначені статтею 277 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою недопущення настання негативних наслідків для суспільства.

Згідно фабули протоколу про адміністративне правопорушення та довідки, долученої до матеріалів справи ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримував посвідчення водія серії НОМЕР_2 .

Згідно з пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Керуючись статтями 40-1, 130, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік. Штраф сплатитина рахунок: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Отримувач коштів: ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/21081300. Код отримувача: ЄДРПОУ 37951998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку: UA 148999980313070149000009001. Код класифікації доходів бюджету: 21081300. Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп., перерахувавши їх за наступними реквізитами: отримувач коштів: Державна судова адміністрація України «Судовий збір»/22030101; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексута зазначеногоу постановіпро стягненняштрафу. Постанова можебути оскарженадо Івано-Франківськогоапеляційного судупротягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя СокиркоЛ.М.