Постанова № 125869580, 17.03.2025, Оратівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
17.03.2025
Номер справи
141/185/25
Номер документу
125869580
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 141/185/25

Провадження №3/141/116/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 березня 2025 року с-ще Оратів

Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Демченко І.В., за участю прокурора Максимишина О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, підприємця, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №215 від 11.02.2025 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, і, згідно з пп.«б» п.1.ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (щорічна), в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Викладені в протоколі обставини правопорушення:

Згідно рішення № 1 першої сесії восьмого скликання Оратівської селищної ради від 27.11.2020 ОСОБА_1 набула повноважень депутата Оратівської селищної ради. В порушення вимог ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 12.11.2024 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік. Місцем вчинення правопорушення є селище Оратів, оскільки обов`язок подати декларацію у ОСОБА_1 виник в зв`язку з тим, що вона була депутатом Оратівської селищної ради (вул.Героїв Майдану, 78, с-ще ОратівВінницького району Вінницької області). Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 12.11.2024, тобто дата фактичного подання декларації особи, яка виконує функції держави або місцевого самоврядування. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності й свідчать про всі ознаки правопорушення.

На підтвердження факту правопорушення до протоколу додані: роздруківка з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; документи, надані Оратівською селищною радою; довідка НАЗК щодо стану функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»; пояснення ОСОБА_1 , в яких вона повідомляє, що їй відомі вимоги Закону України «Про запобігання корупції», поважних причин несвоєчасного подання декларації не було, у встановлений строк декларація не була подана в зв`язку з зайнятістю на роботі, вину визнає.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПвизнала повністю, надала пояснення, які підтверджують обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор зазначив, що є всі підстави для притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Суддя, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов таких висновків:

Частиною 1статті 9 КУпАПпередбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно доч.1ст.1Закону України«Про запобіганнякорупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною участині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП встановлює відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З примітки достатті 172-6 КУпАПвбачається, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другоїстатті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до протоколу першого пленарного засідання 1 сесії 8 скликання Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 27.11.2020 і рішення № 11 сесії 8 скликання Оратівської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 27.11.2020, ОСОБА_1 набула повноважень депутата селищної ради, а отже, відповідно доп.п «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування, і, відповідно, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік лише 12.11.2024, тобто з порушенням вимог ч.1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

При цьому, як свідчать додані до протоколу про адміністративне правопорушення матеріали, отримані з Оратівської селищної ради, зокрема Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції» щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування, підписане ОСОБА_1 20.05.2021, до її відома були доведені вимоги антикорупційного законодавства, в тому числі вимоги фінансового контролю. Отже, ОСОБА_1 не могла не усвідомлювати факт порушення нею вимог законодавства щодо фінансового контролю.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПпідтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №215 від 11.02.2025; даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; документами, що підтверджують набуття ОСОБА_1 повноважень депутата місцевої ради; попередженням про спеціальні обмеження від 20.05.2021, поясненнями ОСОБА_1 .

Доказів, які б свідчили про поважність причин порушення строку подання декларації, особою, яка притягається до відповідальності, не надано.

Відповідно дост. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини та майновий стан, беручи до уваги відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю за доцільне призначити адміністративне стягнення в межах санкції, визначеної ч. 1ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ч. 1ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, розмір якого згідно з положеннямист. 4 Закону України «Про судовий збір», становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.283, 284, 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян, що становить850,00 грн (вісімсот п`ятдесят гривень 00 копійок).

Реквізити рахунку для сплати штрафу: (отримувач коштів ГУК у Вінницькій обл./смт Оратів/21081100, код ЄДРПОУ 37979858, банк отримувача Казначейство України, рахунок отримувача UA978999980313040106000002806, кодкласифікації доходів бюджету21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі605 грн 60 коп (шістсот п`ять гривень 60 копійок)в дохід Державного бюджету України (реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як черезп`ятнадцять днівз дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями300-1,300-2цьогоКодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч.1ст. 307 КУпАП).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч.1ст. 308 КУпАП).

Згідно ч. 2ст. 308 КУпАПу порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягуєтьсяподвійний розмір штрафу, визначений у відповіднійстатті цього Кодексута зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Оратівський районний суд Вінницької області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження

Суддя І.В. Демченко