Рішення № 125850479, 14.03.2025, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2025
Номер справи
440/1834/25
Номер документу
125850479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

. 14 березня 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/1834/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чеснокової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2025 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якій просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 17.12.2024 №2532302322 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати пільгового страхового стажу позивача у відповідності до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" періоди її роботи дояркою з 02.11.1988 по 31.12.1998, з 01.08.2000 по 29.10.2003;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву позивача від 17.12.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, з урахуванням висновків суду.

Мотивуючи позовні вимоги позивач зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 17.12.2024 № 2532302322 їй протиправно відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з підставі відсутності необхідного пільгового стажу. Вказує, що пенсійним органом безпідставно не зараховано до пільгового стажу позивача періоди її роботи дояркою з 02.11.1998 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2023 з посиланнями на те, що в довідках №683, 684, 685 від 13.08.2019 не зазначено інформацію про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування, оскільки вищезазначені періоди роботи дояркою підтверджуються записами її трудової книжки колгоспника НОМЕР_1 .

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.02.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №440/1834/25; розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

27.02.2025 до суду надійшов відзив на позов, у якому представник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області заперечив проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 . Свою позицію мотивував тим, що позивач звернулася до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою та пакетом документів про призначення пенсії по віку. Відповідно до Постанови №25-1 за принципом екстериторіальності документи позивачки розглядалися Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області та за результатами розгляду поданих документів прийнято рішення від 17.12.2024 №2532302322 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу. При цьому, згідно з рішенням управління від 17.12.2024 №2532302322 вік позивачки 55 років 07 місяців 10 днів. Страховий стаж становить 35 років 10 місяців 04 дні, пільговий стаж - 19 років 15 днів. Згідно поданих документів до страхового стажу позивачки зараховано всі періоди. До пільгового ж стажу ОСОБА_1 не зараховано: - період роботи з 02.11.1988 по 31.12.1998, з 01.08.2000 по 29.10.2003 згідно довідок №683, №684, №685 від 13.08.2019, оскільки в довідках не зазначено інформацію про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування, довідки видані організацією, яка знаходиться на тимчасово окупованій території, тому витребувати будь-які додаткові документи не можливо. Також представник управління зауважував, що в наданій трудовій книжці позивачки не містяться дані про повний робочий день, про пільговий характер роботи, не зазначаються відомості про прогули, простої, страйки, перебування у відпустках, відомості про атестацію робочого місця тощо у зв`язку з чим, підстав для зарахування періодів роботи до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах згідно даного документу немає.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

02.10.2023 позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про призначення пенсії відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області прийнято рішення №164850010664 від 09.10.2023 року про відмову у призначенні пенсії.

Рішення обґрунтоване тим, що до страхового стажу не зараховано період роботи дояркою з 02.11.1988 року по 31.12.1998 рік, з 01.08.2000 року по 29.10.2003 року, згідно довідок № 683, 684, 685 від 13.08.2019 року у зв`язку з припиненням з 01.01.2023 участі в Угоді про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992.

Не погодившись із зазначеним рішенням пенсійного органу, позивач оскаржила його до суду.

Вказані обставини встановлені в рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 31.01.2024 у справі №440/17575/23, а відтак, в силу приписів статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають доказуванню.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду го адміністративного суду від 31.01.2024 у справі №440/17575/23 адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (вул. Саєнка Андрія, 10, м.Фастів, Київська область код ЄДРПОУ 22933548) про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду у Київській області №164850010664 від 09.10.2023 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду у Київській області зарахувати до загального страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи: 02.11.1988 року по 31.12.1998 рік, з 01.08.2000 року по 29.10.2003 року, та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.10.2023, з урахуванням висновків суду. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) гривні 60 копійок.

Згідно рішення ГУПФУ у Київській області від 29.04.2024 №164850010664 на виконання судового рішення у справі №440/17575/23 пенсійним органом було зараховано періоди роботи з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003 до загального страхового стажу ОСОБА_1 , при цьому, до пільгового стажу позивача вищевказані періоди зараховані не були з посиланнями на те, що у довідках №683, №684, №685 від 13.08.2019 не зазначено інформацію про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування, довідки видані організацією, яка знаходиться на тимчасово окупованій території, тому витребувати будь-які документи не можливо.

11.12.2024 позивач подала чергову заяву про призначення пенсії на пільгових умовах згідно пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", до якої серед інших документів додала трудову книжку колгоспника НОМЕР_1 .

16.03.2021 за №339/35961 в Міністерстві юстиції України зареєстровано постанову правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 №25-1, якою затверджено зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 №13-1).

Так, пунктом 4.2 розділу ІV Порядку №22-1 передбачено можливість застосування екстериторіального призначення та перерахунку пенсій.

З урахуванням принципу екстериторіальності заяву від 11.12.2024 та документи ОСОБА_1 в електронному вигляді було передано на розгляд ГУПФУ у Львівській області.

17.12.2024 за результатами розгляду вказаних заяви від 11.12.2024 та документів ГУПФУ у Львівській області рішенням №2532302322 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", оскільки необхідний пільгових стаж складає 20 років. Водночас, пільговий стаж заявниці складає 19 років 0 місяців 15 днів. До пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003 згідно довідок №683, №684, №685 від 13.08.2019, оскільки в довідках не зазначено інформацію про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування.

Позивач, вважаючи протиправним та таким, що підлягає скасуванню рішення ГУПФУ у Львівській області від 17.12.2024 № 2532302322 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначаються Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).

Статтею 8 Закону №1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

За приписами пункту 1 частини першої статті 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно із частиною першою статті 26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема, з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року.

Відповідно до положень частин першої, четвертої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

До набрання чинності Законом №1058-IV діяв Закон України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-ХІІ).

Статтею 56 Закону №1788-XII встановлено, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру її тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю (частини 1, 2).

Пунктом 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону №1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Частиною першою статті 114 Закону України №1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту 2 частини другої цієї статті, зокрема, 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року.

Системний аналіз наведених норм законодавства свідчить, що умовами для призначення жінці пільгової пенсії за віком, яка працювала дояркою (операторам машинного доїння), свинаркою-операторам в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства є досягнення 55 років (у разі народження у період з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року - 54 роки 6 місяців) і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Із рішення ГУПФУ у Львівській області від 17.12.2024 №2532302322 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту 5 частини другої статті 114 Закону №1058-IV слідує, що підставою для відмови в призначенні пенсії позивачу послугувала відсутність необхідного пільгового стажу (необхідний пільговий стаж - 20 років, пільговий стаж заявниці - 19 років 0 місяців 15 днів).

При цьому, ГУПФУ у Львівській області до пільгового стажу позивача не зараховано періоди роботи з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003 згідно довідок №683, №684, №685 від 13.08.2019, оскільки в довідках не зазначено інформацію про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування.

З цього приводу суд вважає за доцільне зазначити, що згідно зі статтею 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так само відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами..

Судовим розглядом у цій справі встановлено, що трудова книжка ОСОБА_1 НОМЕР_3 містить записи про її роботу на посаді доярки у період з 02.11.1988 по 31.12.1998 в Колгоспі "Завет Ильича" Нижнєгорського району Кримської області та у період з 01.08.2000 по 29.10.2003 в СК "Содружество".

При цьому, суд відмічає, що вже раніше у рішенні Полтавського окружного адміністративного суду від 31.01.2024 у справі №440/17575/23, яке набрало законної сили, судом також зазначалося про те, що трудова книжка позивача НОМЕР_3 містить запис про роботу позивача на посаді дояркою з 02.11.1988 по 31.12.1998, з 01.08.2000 по 29.10.2003.

Також суд враховує, що відповідно до довідок про трудовий стаж від 13.08.2019 №683, №684 та №685 в книгах обліку по оплаті праці з колгоспниками маються свідчення про кількість відпрацьованих ОСОБА_1 днів на посаді доярки МТФ №1 Колгоспу "Завет Ильича" Нижнєгорського району Республіки Крим та СК "Содружество" Нижнєгорського району Республіки Крим протягом 1988-2003 років.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу роботи приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування.

Суд зазначає, що трудовою книжкою НОМЕР_3 та довідками від 13.08.2019 №683, №684, №685 підтверджено наявність у позивача стажу роботи дояркою, при цьому, зазначені у довідках від 13.08.2019 №683, №684, №685 відомості перекликаються з даними, відображеними у належно оформленій трудовій книжці колгоспника позивачки.

Стосовно ж не визначення порядку встановлення норм обслуговування, виконання яких повинно враховуватися при призначенні дояркам (свинаркам) пенсії за віком на пільгових умовах, та не затвердження (та як наслідок відсутність відповідних підтверджуючих документів) норм обслуговування тварин для доярок та свинарок господарства за вищевказані роки на підприємствах, де працювала позивач, то це на думку суду, не може свідчити про невиконання нею таких норм та не спростовує факту виконання позивачем повний робочий день робіт за посадою доярка, в тому числі по догляду за тваринами, що перебували в її обслуговуванні.

Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у постановах від 10.07.2018 та від 07.02.2019 №709/1360/17 та №699/155/17.

Також, суд враховує ту обставину, що колегією Міністерства сільського господарства Української РСР 30.01.1973 прийнято Рекомендації, які були надіслані відділам агропромислового розвитку районів, відповідно до яких в кожному сільськогосподарському підприємстві мали бути розроблені свої норми обслуговування тварин в залежності від умов праці та обслуговування, а рекомендовані Міністерством норми виробітку і обслуговування тварин, в залежності від механізації, зокрема корів 16-30 голів. А отже, нормативно-правових документів щодо встановлення єдиних норм обслуговування тварин не існує. Вони встановлювалися самостійно господарствами.

Доказів того, що позивач не виконувала норми обслуговування, зокрема, у зв`язку з чим притягувалася до дисциплінарної відповідальності, відповідачем не надано.

Суд зазначає, що право особи на пенсійне забезпечення, не може ставитись в залежність від існування конкретного документу, позаяк збереження таких відомостей не може контролюватися пенсіонером, а значить на нього не може покладатись відповідальність за їх відсутність.

Отже, підтвердженням того, що позивач працювала на посаді доярки, є відомості її трудової книжки колгоспника НОМЕР_1 та довідки від 13.08.2019 №683, №684 та №685, які за встановлених судом обставин, є достатніми для доведення факту роботи позивача у періоди з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003 на посадах, що дають право на призначення пільгової пенсії.

Відтак, не зарахування відповідачем до пільгового стажу позивача періодів її роботи дояркою з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003 лише з підстав відсутності у довідках від 13.08.2019 №683, №684, №685 інформації про професію або посаду, характер виконуваних робіт, виконання встановлених норм обслуговування, суд вважає безпідставними.

Посилання ж пенсійного органу у відзиві на позовну заяву на те, що в наданій трудовій книжці позивачки не містяться дані про повний робочий день, про пільговий характер роботи, не зазначаються відомості про прогули, простої, страйки, перебування у відпустках, відомості про атестацію робочого місця тощо у зв`язку з чим, підстав для зарахування періодів роботи до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах згідно даного документу немає, судом оцінюються критично, оскільки в оскаржуваному рішенні від 17.12.2024 №2532302322 пенсійний орган взагалі не висловлював жодних зауважень до правильності оформлення трудової книжки колгоспника позивача.

Підсумовуючи викладене, суд констатує, що обрахунок пільгового стажу позивача здійснено відповідачем без дотримання вимог законодавства та без урахування документів, поданих позивачем разом із заявою про призначення пенсії, а тому рішення ГУПФУ у Львівській області від 17.12.2024 №2532302322 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах є протиправним та підлягає скасуванню.

З огляду на викладене, обираючи належний спосіб захисту порушеного права позивача, суд, вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення ГУПФУ у Львівській області від 17.12.2024 №2532302322 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та зобов`язати ГУПФУ у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.12.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зарахувавши до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди її роботи, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на посаді доярки з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003.

Відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, при задоволенні позову позивача суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУПФУ у Львівській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн.

Керуючись статтями 2, 9, 77, 132, 139, 243-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, Львівська область, 79016, ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області від 17.12.2024 №2532302322 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.12.2024 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зарахувавши до пільгового стажу ОСОБА_1 періоди її роботи, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах згідно пункту 5 частини другої статті 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", на посаді доярки з 02.11.1988 по 31.12.1998 та з 01.08.2000 по 29.10.2003.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, Львівська область, 79016, ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.О. Чеснокова