Ухвала суду № 125848942, 14.03.2025, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2025
Номер справи
640/38324/21
Номер документу
125848942
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"14" березня 2025 р. Справа № 640/38324/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фундамент проект» до Державної інспекції архітектури та містобудування України,

третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору Громадська організація «Микільська Слобідка»

про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фундамент проект» (надалі, також - позивач, ТОВ «Фундамент проект») 24.12.2021 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної інспекції архітектури та містобудування України (надалі, також - відповідач, ДІАМ України) про визнання протиправним та скасування припису від 25.11.2021 та постанови про накладення штрафу №17/02-20 від 08.12.2021.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позов, який надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва 31.01.2022.

Разом з тим, 07.02.2022 від громадської організації «Микільська Слобідка» надійшов адміністративний позов третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору до Державної інспекції архітектури та містобудування України про:

- визнання протиправною бездіяльність Державної інспекції архітектури та України щодо не перевірки викладених у зверненні громадської організації «Микільська Слобідка» від 21.01.2021 обставин порушення суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті «Будівництво житлових будинків з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі м. Києва» у період з 12.11.2021 по 25.11.2021;

- зобов`язання Державної інспекції архітектури та містобудування України провести позапланову перевірку дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об`єкті «Будівництво житлових будинків з приміщеннями соціально-громадського призначення та підземним паркінгом на вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі м. Києва» з підстав, викладених у зверненні громадської організації «Микільська Слобідка» від 21.01.2021;

- визнання протиправною бездіяльності Державної інспекції архітектури та містобудування України щодо не проведення позапланової перевірки законності рішення про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі м. Києва від 17.04.2012 №4913/0/18-1/009-12.

- зобов`язання Державної інспекції архітектури та містобудування України провести позапланову перевірку законності рішення про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на вул. Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі м. Києва від 17.04.2012 № 4913/0/18-1/009-12.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.02.2022 прийнято до розгляду адміністративний позов громадської організації «Микільська Слобідка», як третьої особи яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору в адміністративній справі №640/38324/21 та залучено громадську організацію «Микільська Слобідка» до участі у справі №640/38324/21в якості третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.

У подальшому Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 №2825-IX (надалі, також - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до положень абзаців другого-четвертого пункту 2 розділу ІІ Закону №2825-IX до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.

Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 152 та частини п`ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Закону України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", з метою відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб до правосуддя у публічно-правових спорах, наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (надалі, також - Порядок №399).

На виконання положень Закону №2825-IX та відповідно до Порядку №399 справу №640/38324/21 передано на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Справа надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 10.03.2025, про що свідчить штамп вхідної реєстрації.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.03.2025 справу №640/38324/21 передано на розгляд головуючому судді Тимощуку О.Л.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також КАС України) суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу адміністративного суду, який розглядав справу.

У разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено (частина 3 статті 29 КАС України).

Частинами 13 та 14 статті 31 КАС України визначено, що справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, визначених цим Кодексом.

У разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Також відповідно до частини 2 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Із урахуванням викладеного, суд дійшов висновку прийняти до розгляду адміністративну справу №640/38324/21 та здійснити розгляд цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог, встановлених статтею 262 КАС України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 29, 31, 35, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Прийняти до судового розгляду адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фундамент проект» до Державної інспекції архітектури та містобудування України, третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору Громадська організація «Микільська Слобідка» про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.

2. Розпочати розгляд справи спочатку.

3. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку, визначеному статтею 262 КАС України.

4. Запропонувати позивачу подати пояснення, а відповідачу - відзив на позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору Громадської організації «Микільська Слобідка» для чого встановити п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали, копії яких одночасно з поданням до суду повинні бути надіслані іншим учасникам справи.

5. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Фундамент проект» копію містобудівних умов та обмежень від 17.04.2012 №4913/0/18-1/009-12.

5.1 Зобов`язати відповідача витребувані судом документи надати суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

6. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

7. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи через підсистему Електронний суд.

7.1 Перебіг процесуальних строків, початок яких пов`язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ Мої справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/Тимощук О.Л.