Постанова № 125727361, 11.03.2025, Чигиринський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
11.03.2025
Номер справи
708/146/25
Номер документу
125727361
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 708/146/25

Номер провадження № 3/708/72/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2025 року

Суддя Чигиринськогорайонного судуЧеркаської областіІвахненко О.Г.розглянувши матеріали,що надійшлиз Відділуполіцейської діяльності№ 2Черкаського районногоуправління поліціїГУ НПв Черкаськійобласті,про притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера, за ч. 3 ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИЛА:

Відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення про те, що він 30.12.2024 року о 10 год. 00 хв., перебуваючи на території стадіону с. Боровиця Сагунівської ТГ Черкаського району Черкаської області, порушив правила вигулу собаки, що призвело до нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_2 , тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.154 КУпАП.

В судовомузасіданні ОСОБА_1 провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся, пояснивши, що того дня зранку, як зазвичай, вигулював біля узбережжя Кременчуцького водосховища свою собаку породи «німецька вівчарка» без намордника, а повідок обірвався і собака побігла на стадіон, де вкусила ОСОБА_2 , який теж вигулював свою собаку. Після цього він ходив додому до ОСОБА_2 , щоб помиритися та компенсувати завдану шкоду, але останній від спілкування відмовився. На даний час вони перебувають у нормальних відносинах, для собаки він купив новий міцний повідок і вигулює її тільки в ньому. Висновки для себе зробив.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суддя приходить до таких висновків.

Частина 1 ст. 154 КУпАП передбачає відповідальність за утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях.

Частиною 3 ст. 154 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров`ю людини або її майну.

Провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.154 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 997860 від 30.12.2024 року, даними витягу з рапорту виклику працівників поліції від 30.12.2024 року, даними протоколу прийняття заяви ОСОБА_2 про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 30.12.2024 року та його письмовим поясненням.

Судячи здовідки Відділуполіцейської діяльності№ 2Черкаського районногоуправління поліціїГУ НПв Черкаськійобласті від30.12.2024року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався.

У той же час, постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2023 року № 1010 затверджено Порядок тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення, який визначає процедуру тимчасового вилучення тварини особою, яка уповноважена на складення протоколу про адміністративні правопорушення відповідно до статей 88-1, 89 та 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до зазначеного Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини.

Так, пунктами 4 та 5 даного Порядку передбачено, що тимчасове вилучення тварини здійснюється не пізніше наступного дня після виявлення адміністративного правопорушення. Уповноважена особа складає протокол про тимчасове вилучення тварини або робить запис у протоколі про адміністративне правопорушення, в якому зазначає біологічний вид, породу, приблизний вік, стать, зовнішній вигляд та інші індивідуалізуючі ознаки вилученої тварини. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення тварини в установленому порядку конфіскуються або повертаються власнику (п.18 Порядку).

Статтею 265-5 КУпАП визначені особливості тимчасового вилучення тварини, зокрема зазначено, що за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини, особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративні правопорушення відповідно до статей 88-1, 89 та 154 цього Кодексу, тимчасово вилучає тварину до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення. Про тимчасове вилучення тварини складається протокол або робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

Порядок тимчасового вилучення тварини визначається Кабінетом Міністрів України.

До тимчасового вилучення тварини застосовуються положення цього Кодексу щодо тимчасового вилучення речей та документів з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.

Відповідно до ст. 313 КУпАП постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих документів, зокрема, постанов судів у справах про адміністративне правопорушення.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» під час пред`явлення виконавчого документа до виконання подаються у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.

Враховуючи вищевказані норми чинного законодавства України, до протоколу про адміністративне правопорушення, за вчинення якого санкцією відповідної статті передбачено стягнення у виді конфіскації майна (тварини), особа, яка його склала, зобов`язана долучити протокол вилучення майна (тварини), що підлягає конфіскації, або довідку про відсутність такого майна (тварини).

В порушення вищевказаних вимог працівником поліції не долучено до матеріалів справи протокол про тимчасове вилучення тварини із зазначенням про те, яку саме тварину вилучено, її індивідуальних ознаки, та місця куди, її поміщено до розгляду справи, відповідний запис про вилучення тварини також відсутній і у протоколі серії ВАБ № 997860 від 30.12.2024 року.

Більше того, відповідно до постанови судді Чигиринського районного суду Черкаської області від 10.01.2025 року вказані матеріали поверталися до Відділу поліцейської діяльності № 2 Черкаського районного управління поліції ГУ НП в Черкаській області для дооформлення та, зокрема, долучення документів, необхідних для ідентифікації собаки, однак вимоги постанови суду органом поліції не виконані.

Відтак, допущені недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення унеможливлюють накладення додаткового стягнення у виді конфіскації тварини.

Водночас, відповідно до ст. 34 КупАП обставинами, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються: 1) щире розкаяння винного; 2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, щире каяття ОСОБА_1 , який є пенсіонером та, з огляду на положення статті 34 КУпАП, застосовує до правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції, передбаченої ч.3 ст. 154 КУпАП, у виді штрафу у мінімальному його розмірі без конфіскації тварини.

Аналогічна позиція наведена у постанові Київського апеляційного суду від 07.06.2024 року у справі № 759/6779/24.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.

Тож, відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп., підстав для звільнення від його сплати судом не встановлено.

Враховуючи викладене та керуючись ст.34, 40-1, ч. 3 ст. 154, ст.ст. 265-5, 283, 284, 294, 313 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

УХВАЛИЛА:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного порушення за ч. 3 ст. 154 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу на користь держави (одержувач: ГУК у Черк.обл/тг м. Чигирин/21081100, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код одержувача: 37930566, рахунок: UA278999980313010106000023705) у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить одну тисячу сімсот гривень без конфіскації тварини.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (одержувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк одержувача: казначейство України (ЕАП), код одержувача: 37993783, рахунок: UA908999980313111256000026001) судовий збір в розмірі 0,2розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб,що становить шістсот п`ять гривень 60 коп.

Роз`яснити, що:

- штраф має бути сплачений не пізніше, ніж через п`ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про його призначення, а в разі її оскарження не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП);

- в разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про призначення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленому законом;

- в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень;

- розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 308 КУпАП).

Штраф, призначений за скоєння адміністративного правопорушення, вноситься до установи банку України (ч. 3 ст. 307 КУпАП).

Строк пред`явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду через Чигиринський районний суд Черкаської області.

Постанова набирає чинності з наступного дня після закінчення строку на її оскарження, а у випадку такого оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження.

Суддя О.Г. Івахненко