Ухвала суду № 125674811, 07.03.2025, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.03.2025
Номер справи
826/28108/15
Номер документу
125674811
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про прийняття адміністративної справи до провадження

07 березня 2025 рокум. Ужгород№ 826/28108/15

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Будпродукція" (03150, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 139 офіс 315/3) до Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві (01011, м.Київ, пл.Лєскова, буд. 2) про визнання протиправними та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Будпродукція" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві, в якому просить: 1) Визнати протиправними дії та рішення Державної податкової інспекції у Печерському районі ДФС України у м. Києві від 09.12.2015 року про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Будпродукція»; 2) Зобов`язати Державну податкову інспекцію у Печерському районі вчинити дії по поновленню чинності свідоцтва платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Будпродукція».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 січня 2016 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2016 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі № 826/3980/16.

Відповідно до ч. 3 ст. 29 КАС України у разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.

Законом України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2825-IX (в редакції Закону України від 16.07.2024 № 3863-ІХ Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду щодо забезпечення розгляду адміністративних справ (далі Закон №3863-ІХ), який набрав чинності 26.09.2024) встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. До початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом, крім випадку, передбаченого абзацом 4 цього пункту. Не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративні справи, які були передані до Київського окружного адміністративного суду та розподілені між суддями до набрання чинності Законом № 3863-ІХ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

Інші адміністративні справи, які не розглянуті окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом № 3863-ІХ, але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною 1 статті 27, частиною 3 статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Після початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду Київський окружний адміністративний суд та інші окружні адміністративні суди України завершують розгляд та вирішення переданих їм справ.

На підставі пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2825-IX (в редакції Закону № 3863-ІХ) та Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399, проведено автоматизований розподіл адміністративних справ, які не розглянуті окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України.

За його результатами справа № 826/28108/15 передана на розгляд та вирішення Закарпатському окружному адміністративному суду. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Закарпатського окружного адміністративного суду від 04.03.2025 року вказану справу передано для розгляду судді Маєцькій Н.Д.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про прийняття даної справи до свого провадження.

Згідно з ч.1 ст.237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.

Як вже зазначалося вище, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 березня 2016 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили рішенням у справі № 826/3980/16.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 травня 2017 року в адміністративній справі № 826/3980/16 позовну заяву залишено без розгляду. Вказана ухвала набрала законної сили, у зв`язку з чим наявні підстави для поновлення провадження у справ.

Дослідивши предмет та підстави позову суд дійшов висновку про розгляд цієї справи за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін). З огляду на те, що від дати відкриття провадження у цій справі минув значний період часу, суд пропонує позивачу надати додаткові письмові пояснення щодо актуальності цього спору, а відповідачу щодо ставлення до позовних вимог.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" від 28.03.2018 №296, зокрема, реорганізовано Державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві (ідентифікаційний код 39669867) шляхом її приєднання як структурного підрозділу до Головного управління ДФС у м. Києві.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" визначено, що Державна податкова служба України є правонаступником прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби України у відповідних сферах діяльності.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" від 19.06.2019 №537 утворено юридичну особу публічного права, Головне управління ДПС у м. Києві, реорганізувавши Головне управління ДФС у м. Києві шляхом його приєднання до Державної податкової служби.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України №682-р від 21.08.2019 "Питання Державної податкової служби" визначено можливість забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства і питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

30.07.2019 відбулася державна реєстрація юридичної особи Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267), яке є правонаступником Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" від 30.09.2020 №893 постановлено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, зокрема, Головне управління ДПС у м. Києві.

Згідно пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у місті Києві, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643, Головне управління ДПС у м. Києві є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

Головне управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44116011) забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території міста Києва, є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267).

Згідно із пунктом 15 зазначеного Положення ГУ ДПС утворюється без статусу юридичної особи та є органом державної влади, має окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України, є розпорядником бюджетних коштів.

Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

З огляду на викладене, наявні підстави для заміни відповідача у справі, а саме, Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві, його правонаступником Головним управлінням ДПС у м. Києві.

Керуючись статтями 171, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

УХВАЛИВ:

Прийняти до провадження адміністративну справу № 826/28108/15.

Поновити провадження в адміністративній справі.

Замінити відповідача Державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві (вул. Лєскова, буд. 2, код ЄДРПОУ 39669867) його правонаступником Головним управлінням ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, буд.33/19, м. Київ, код ЄДРПОУ ВП 44116011).

Розгляд справи провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі наявних у ній матеріалів.

Запропонувати учасникам справи надати суду письмові пояснення щодо актуальності цього спору та їх процесуальної позиції по суті позову.

Справу буде розглянуто суддею Маєцька Н. Д. одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала в частині заміни відповідача у справі (процесуальне правонаступництво) може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала окремо оскарженню не підлягає.

СуддяН.Д. Маєцька