Єдиний державний реєстр судових рішень 21.02.2025 Справа № 756/1359/25
Ун.№756/1359/25
Пр.№3/756/1000/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2025 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Майбоженко А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , займає посаду директора ТОВ «Фінансова компанія «ЕВО», код ЄДРПОУ 43170392,
за 1. ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Зі змісту протоколу №36 про адміністративне правопорушення, складеного 08 січня 2025року, вбачається, що 30 грудня 2024 року о 14 год.00 хв. за адресою: м. Київ, просп. Володимира Івасюка, буд. 49Б, де здійснює діяльність ТОВ «Фінансова компанія «ЕВО» виявлено порушення ведення розрахунків, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій без видачі відповідного розрахункового документу встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції 60 грн., чим порушено п. 1, п. 2, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
10.02.2025 на адресу суду від захисника ОСОБА_2 адвоката Ебубікірова Е.Я. надійшли заперечення на протокол, в яких він просить суд закрити провадження у справі посилаючись на те, що Товариство є небанківським надавачем фінансових платіжних послуг та має видані Національним банком України ліцензії, зокрема і ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку № 21/773-рк від 29 квітня 2023 року та включений до Реєстру платіжної інфраструктури зі статусом платіжної установи. Послуги, які надає Товариство в пунктах надання фінансових послуг, полягають в прийнятті коштів для їх переказу (перерахування у безготівковій формі) отримувачам (продавцям товарів). Оплата товарів може здійснюватися у готівковій/ безготівковій формі з використання платіжної картки через касу пункту надання фінансових послуг.
Щодо реквізитів чеку програмного реєстратору розрахункових операцій зазначає, що Товариство використовує програмні реєстратори розрахункових операцій при наданні фінансових платіжних послуг з переказу коштів без відкриття рахунку разом із програмним забезпеченням, яке забезпечує приймання коштів з метою їх належного переказу відповідно до вимог регулятора Національного банку України та його нормативно-правових актів.
В грудні 2024 року було інстальовано чергове доопрацювання програмного забезпечення у пункті надання фінансових послуг Товариства № 20412 ( місто Київ, проспект Володимира Івасюка, будинок 49-Б), внаслідок чого деякі параметри роботи принтера для друку фіскальних чеків зазнали змін і через такий технічний збій реквізит «форма оплати» та «QR-код», який містить у собі пошуковий запит до Системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій» в контрольній розрахунковій операції на суму 60,00 грн. не був відображений (роздрукований). Контрольна розрахункова операція на суму 60,00 грн. була належним чином фіскалізована, тобто проведена з використанням програмного реєстратора розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи на повну суму отриманих коштів для виконання переказу. Оскільки, всі операції були проведені належним чином, а податки сплачені у повному обсязі, технічний збій не вплинув на сутність операції і не порушив фіскальні інтереси держави.
Заслухавши захисника особи, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно диспозиції ч.1 ст.155-1 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає у випадку порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані, зокрема проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти), застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх застосування.
При фактичній перевірці, було проведено розрахункову операцію в готівковій формі та видано чек на суму перерахунку коштів, проте розрахункова операція з перерахунку коштів ТОВ «Фінансова компанія «ЕВО» проведена через РРО та видано розрахунковий документ чек sf_WVFk_J8 30.12.2024 не відповідної форми та змісту, а саме відсутня форма оплати та «QR-код», який містить в собі автентифікацію про, що зазначено в Акті фактичної перевірки №013416 від 08.01.2025 року.
Однак, захисником до заперечень надано копію відповідного чеку з «QR-кодом» та витяг з Електронного кабінету Державної податкової служби "Пошук фіскального чеку" із зазначенням форми оплати, яким спростовується невиконання п. 1, п. 2, ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ОСОБА_2 .
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Таким чином, достатніх доказів на підтвердження ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, матеріали справи не містять та під час судового розгляду встановлено не було.
В силу статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання законності.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 відсутні беззаперечні докази її вини в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, а тому суд вважає, що обставини, викладені у протоколі, є недоведеними та не підтверджені у судовому засіданні жодним доказом.
Вказане свідчить про відсутність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, що згідно п.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.155-1, п.1 ст.247 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А. М. Майбоженко