Постанова № 125634830, 05.03.2025, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
05.03.2025
Номер справи
346/359/25
Номер документу
125634830
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 346/359/25

Провадження № 3/346/375/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2025 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, в складі :

головуючої судді Третьякової І.В.,

за участю секретаря: Дутчак Х.В.,

прокурора Білика А.М.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м.Коломия Івано-Франківської області, одруженої, до 12.05.2021 року працюючої на посаді спеціаліста І категорії організаційного відділу Коломийської міської ради, на даний час працюючої ІТ рекрутом в ІТ компанії «Стар», зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.02.2024 року, не подала щорічну декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а фактично подала дану декларацію 07.02.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину визнала повністю. Пояснила, що дійсно працювала на посаді спеціаліста І категорії організаційного відділу Коломийської міської ради протягом трьох років, її знайомили з положеннями антикорупційного законодавства і вона була обізнана про необхідність подачі щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування. 12.05.2021 року вона звільнилася з посади та подала відповідну декларацію при звільненні. Однак щорічну декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік не подала вчасно, до 01.02.2024 року, а пожала її тільки 07.02.2024 року. пр. цьому зазначила, що не отримувала жодних листів та повідомлень з міської ради про необхідність подати таку декларацію. Просила врахувати, що була молодим спеціалістом на державній службі. Але з нею не проводилися належним чином відповідна робота щодо питань своєчасного подання відповідних декларацій. Також ОСОБА_1 зазначила, що протокол про адміністративне правопорушення щодо неї та матеріали справи були надані їй для ознайомлення 16.01.2025 року, а зазначена нею в протоколі дата ознайомлення «16.01.2024» містить описку.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтримав, зазначив про наявність в її діях ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просив визнати її винною та призначити стягнення в межах санкції зазначеної в частині 1 ст.. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 н.м.д.г., що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу(ч. 2 ст. 251 КУпАП).

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ч.1ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, окрім визнання нею вини,повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно/правову відповідальність.

Відповідно доп.п.«в» п.1ч.1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції» суб`єктами,на якихпоширюється діяцього Закону,є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до розпорядження міського голови №229-к від 02.07.2016 «Про призначення ОСОБА_2 » ОСОБА_3 призначено на посаду спеціаліста І категорії управління освіти Коломийської міської ради.

Відповідно до актового запису про шлюб №453 від 22.09.2017 ОСОБА_3 після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_4 .

Отже, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу органів місцевого самоврядування.

Відповідно до розпорядження міського голови №368-к від 11.05.2021 «Про звільнення ОСОБА_5 » ОСОБА_1 звільнено з посади спеціаліста І категорії організаційного відділу Коломийської міської ради з 12.05.2021 року.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.1 ч.1 Закону України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.

Згідно абз.15 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до ст.45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024 року. суб`єкти декларування, зазначені у частинах 7-14 ст.45 Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені ч.ч.7-14 ст.45 Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Отже, ОСОБА_1 , як суб`єкт, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», та яка мала обов`язок подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто за 2021 рік за формою, що визначається Національним агентством у строк не пізніше 31.01.2024 року.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала електронну декларацію «Після звільнення» за 2021 рік 07.02.2024р.

Отже суд приходить до висновку, що в судовому засіданні встановлено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст..172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке є правопорушенням пов`язаним з корупцією, особу порушника, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, сімейний та майновий стан, ступінь вини, обставини, що пом`якшують відповідальність та обтяжують відповідальність і вважає, що стягнення має бути накладено у виді штрафу в мінімальному розмірі, встановленому санкцією частини 1 ст.. 172-6 КУпАП.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПу разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом. Відповідно дост. 4 ч.2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 283, 284, 285, 287 КУпАП, суд-

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАПта накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ,( ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 605 гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідност. 307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно ізст. 308 КУпАПбуде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанову суду у триденний строк з дня набрання нею законної сили направити Коломийський міській раді для вирішення питання про притягнення особи до дисциплінарної відповідальності, а також усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього правопорушення.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Третьякова І. В.