Постанова № 125612154, 04.03.2025, Носівський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
04.03.2025
Номер справи
734/3148/24
Номер документу
125612154
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Єдиний унікальний номер 734/3148/24

Провадження № 3/741/17/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Носівка 04 березня 2025 року

Носівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді Киреєва О.В.,

з участю секретаря судового засідання Герасимчук Н.Ю.

прокурора Плоского О.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 та її захисника адвоката Лущик О.М., ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення (протоколи № 336/2024, № 337/2024), передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка працює секретарем судового засідання Козелецького районного суду Чернігівської області (на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку),

встановив:

10 липня 2024 року відносно ОСОБА_1 старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Коваленком А.С. було складено протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суть яких зводиться до того, що ОСОБА_1 , будучи секретарем судових засідань Козелецького районного суду Чернігівської області та являючись згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі - Закон) суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подала такі декларації 30.03.2024, хоча зобов`язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на викладені вимоги закону, справи про адміністративні правопорушення, сформовані на підставі протоколів про адміністративні правопорушення № 336/2024, № 337/2024, підлягають розгляду судом в одному провадженні, а тому їх необхідно об`єднати.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала, пояснила, що вона ( ОСОБА_1 ) несвоєчасно подала декларації, умислу на ухилення від декларування не мала та додала, що вона на той час мала малолітню дитину віком 1 рік 6 місяців. Коли був вільний час від заняття справами по господарству та догляду за дитиною, вона ( ОСОБА_1 ) заповнювала декларації та подала їх 30 березня 2024 року. ОСОБА_1 просила звільнити її від адміністративної відповідальності та закрити провадження з підстав закінчення строків накладення адміністративного стягнення.

У судовому засіданні захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адвокат Лущик О.М. просила закрити провадження по справі з підстав закінчення строків накладення адміністративного стягнення.

У судовому засіданні прокурор підтримав протоколи про адміністративні правопорушення та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки нею були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

Суд, заслухавши учасників судового провадження, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, приходить до наступного висновку.

Згідно наказу № 57-к від 20 жовтня 2021 року ОСОБА_1 призначено на посаду секретаря судових засідань Козелецького районного суду Чернігівської області з 21 жовтня 2021 року із збереженням 9 рангу державного службовця в межах посади державної служби категорії "В" (відповідно до ст. 39 Закону України «Про державну службу»)

Таким чином, ОСОБА_2 , обіймаючи посаду секретаря судових засідань Козелецького районного суду Чернігівської області є державним службовцем категорії «В» та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VІІ року суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, які подала ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі 30.03.2024 об 11 год. 49 хв. та 12 год. 43 хв. (які перебувають у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції).

Однак, суд приходить до висновку, що моментом виявлення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, вчинених ОСОБА_1 , є наступний день після 31 січня 2024 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Станом на дату складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 , а саме 10 липня 2024 року, сплив тримісячний строк з дня вчинення зазначених правопорушень.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

За наведених обставин провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю у зв`язку з закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 38, 172-6, 247 КУпАП, суд, -

постановив:

Справи про адміністративні правопорушення № 734/3148/24 (провадження № 3/741/17/25), № 734/3149/24 (провадження № 3/741/18/25) щодо ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження, присвоївши справі № 734/3148/24 (провадження № 3/741/17/25).

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням строків притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, та особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Киреєв