Постанова № 12553552, 15.11.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.11.2010
Номер справи
2а-424/10/2670
Номер документу
12553552
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 листопада 2010 року           16:40           № 2а-424/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Каракашьяна С.К при секретарі судового засідання Шкребтій І.П. у порядку письмового провадження розглянувши адміністративну справу

за позовом           Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія»

до відповідача Державної податкової інспекції у Оболонському районі м.Києва

про визнання протиправними та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпро-Вікторія»з позовами, в яких просить(з урахуванням уточнень, викладених у заяві від 25.05.2010р. № 464)про :

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.07.2008р. №0004832305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 04.07.2008р. №0004762305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.07.2008р. №0005322305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 24.07.2008р. №0005402305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.09.2008р. №0007632305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.10.2008р. №0007772305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 28.10.2008р. №0008702305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 06.11.2008р. №0009032305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.11.2008р. №0009912305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.11.2008р. №0009962305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.12.2008р. №0010672305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 23.12.2008р. №0010042305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.05.2009р. №0005012305;

визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.04.2010р. №0003192305;

Ухвалами суду було відкрито провадження у справах №2а-17337/09/2670, №2а-182/10/2670, №2а-11570/10/2670, №2а-10245/10/2670, №2а-10233/10/2670, №2а-10234/10/2670, №2а-10247/10/2670, №2а-12920/10/2670, №2а-6156/10/2670, №2а-7008/10/2670, №2а-424/10/2670 та призначено до судового розгляду. Ухвалами суду провадження у вищезазначених справах було об’єднано, об’єднаній справі було присвоєно номер №2а-424/10/2670.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що винесені ДПІ у Оболонському районі міста Києва вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»винесені протиправно та підлягають скасуванню.

Зважаючи на викладене, враховуючи неявку представника позивача та відповідача у судове засідання та подання представниками сторін клопотання про відкладення та про розгляд справи за їхньої відсутності, на підставі ч. 6 ст. 128 КАСУ адміністративна справа з 05.11.2010р. розглядається у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ВСТАНОВИВ:

18.06.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №26540551/2305/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, п.2, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004832305 від 04.07.2008р., яким до позивача відповідно до п. 1, п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 8460, 00 грн.

25.06.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №26540541/2305/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004762305 від 04.07.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4760,00 грн.

18.06.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №26540542/2305/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005322305 від 21.07.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5200,00 грн.

06.06.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №26540616/2305/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, п.2, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005402305 від 24.07.2008р., яким до позивача відповідно до п. 1, п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5440,00 грн.

16.09.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №0854/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007632305 від 29.09.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2720,00 грн.

19.09.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №0868/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0007772305 від 03.10.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 5100,00 грн.

16.10.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №0994/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008702305 від 28.10.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1360,00 грн.

13.10.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1040/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009032305 від 06.11.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4760,00 грн.

14.11.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1157/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009912305 від 26.11.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4760,00 грн.

17.11.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1162/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009962305 від 27.11.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340,00 грн.

07.12.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1248/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0010672305 від 22.12.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4080,00 грн.

20.10.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1170/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0010042305 від 23.12.2008р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020,00 грн.

03.05.2009р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №0618/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0005012305 від 25.05.2009р., яким до позивача відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700,00 грн.

27.11.2008р. за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктом підприємницької діяльності ТОВ “Дніпро-Вікторія” було складено Акт перевірки №1287/26/54/23/30407788, яким встановлено порушення позивачем п.1, п.2, ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” внаслідок використання гральних автоматів, які не обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003192305 від 10.04.2009р., яким до позивача відповідно до п. 1, п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4860,00 грн.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Як встановлено вищезазначеними Актами перевірок та не заперечувалось представниками сторін у судовому засіданні, в гральному залі ТОВ “Дніпро-Вікторія” надавались послуги з грального бізнесу на працюючих гральних автоматах, які не були обладнані запам’ятовуючим пристроєм та не здійснювали реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу.

Судом не приймається посилання позивача на незаконність оскаржуваних рішень внаслідок того, що на момент проведення перевірки ТОВ "Дніпро-Вікторія" проводило розрахункові операції через опломбований, зареєстрований і переведений у фіскальний режим РРО, який внесено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з огляду на наступне.

Як встановлено судом, під час надання послуг на гральних автоматах позивач використовував реєстратор розрахункових операцій «SAMSUNG ER 350F-UA.01i», «ER-350F STU.07», «SAMSUNG ER-350F STU.07», «DATECS MP-5000i», який здійснює реєстрацію розрахункових операцій окремо від грального апарату.

Водночас, відповідно до абз. 2 ст. 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Згідно з абз. 8 ст. 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, автомат з продажу товарів (послуг) - реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості та вартості.

Відповідно до пп. 1.2 п. 1 Ліцензійних умов провадження організації діяльності з проведення азартних ігор, затверджених наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів України від 18.04.2006 р. № 40/374, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.05.2006 за №622/12496 та чинного на момент проведення перевірки діяльності позивача, гральний автомат –це механічне, електричне, електронне обладнання або пристрій, що використовується для проведення азартних ігор, результат яких визначається без участі працівника ліцензіата програмою роботи цього обладнання (пристрою) з використанням генератора випадкових чисел, який міститься всередині корпусу такого обладнання (пристрою), і сума виграшу нараховується обладнанням (пристроєм) автоматично.

З системного аналізу викладених норм видно, що гральний автомат в автоматичному режимі здійснює видачу виграшу за готівкові кошти або із застосуванням жетонів, як і автомат з продажу товарів (послуг) в автоматичному режимі здійснює видачу товарів (послуг) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів, а отже, гральний автомат за своєю природою є автоматом з надання послуг у сфері грального бізнесу.

Пунктом 6 додатка до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року №121 “Про переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій”, зокрема, встановлено, що до 31.12.2006 року всі гральні автомати повинні бути переведені в режим застосування РРО.

Зважаючи на викладене, з 01.01.2007 у суб’єктів господарювання, що надають послуги у сфері грального бізнесу, виникає обов’язок застосовувати лише гральні автомати, що виконують фіскальні функції. У зв’язку з чим, з цього часу суб’єкти господарювання не повинні використовувати у господарській діяльності та вводити в експлуатацію ті гральні автомати, що не забезпечують можливості застосування цієї системи, оскільки вони об’єктивно не можуть забезпечити дотримання вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.07.2008 року № 430 “Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції”, чинного на момент виникнення спірних правовідносин, до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп’ютерно-касову систему “Фіскал”, яка призначена для фіскалізації гральних автоматів. З моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій комп’ютерно-касової системи “Фіскал” суб’єкти господарювання зобов’язані використовувати зазначену систему.

Суд не бере до уваги твердження позивача про те, що комп’ютерно-касова система “Фіскал” не забезпечує виконання вимог щодо реалізації фіскальних функцій гральними автоматами моделей «Фаворит Джекпот»і «Фаворит Джекпот 1», які внесені до Реєстру в системі УкрСЕПРО, як гральні автомати за кодом ДКПП.ОКП 36.50.43 і вироблені відповідно до ТУ У 36.5-33399712-001:2005, з огляду на те, що відповідно до Сертифікату відповідності, який зареєстрований в реєстрі за №UA1.003.0114098-08, комп’ютерно-касова електронна спеціалізована система "Фіскал" сертифікована на підставі протоколів випробувань НТВЦ “УкрТЕСТ”, сертифіката системи управляння якістю з терміном дії до 24.10.2011 для її встановлення на гральні автомати. Вказана комп’ютерно-касова електронна система "Фіскал" пройшла експертизу в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України і отримала експертний висновок про її відповідність нормативним вимогам, після чого була включена до Державного реєстру РРО, що, за висновком суду, є належним та достатнім доказом її відповідності вимогам законодавства для реалізації фіскальних функцій гральними автоматами.

Крім того, в матеріалах справи наявний лист №537 від 14.10.2010р. ТОВ «ЕКСПОТРЕЙД»за змістом якого вбачається, що функціонування СККЕС побудоване таким чином, що контролер К21К, який входить до її складу та вбудовується в гральний автомат, отримує необхідну інформацію не від ігрової плати автомата, а від його пристроїв, що приймають грошові кошти або їх замінники. До таких пристров і відносяться купюроприймачі, монетоприймачі, жетоноприймачі та ключі постановки кредитів. Згідно ТУ У 30.0-30304680-008:2007 контролери К21К випускаються в трьох модифікаціях –К21К, К21К.01, К21К02, та підтримують протоколи PULSE, ID-003, SERIAL, SSP, SPESIAL, MDB, EBDF, CC-FLBDP, PS-232, CCTALK і їх аналоги.

Таким чином, компютерно-касова електронна спеціалізована система «Фіскал»технічно сумісна з гральними автоматами, в тому числі моделей позивача «Фаворит Джекпот»і «Фаворит Джекпот 1».

Клопотань про призначення технічної експертизи з метою визначення питання сумісності гральних автоматів позивача з системою «Фіскал», від позивача не надходило.

Таким чином, враховуючи використання позивачем на порушення п. 6 додатка до Постанови Кабінету Міністрів України №121 від 07.02.2001 “Про переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій” автоматів з надання послуг у сфері грального бізнесу (гральних автоматів), які не виконували фіскальні функції, після 01.01.2007, що не заперечувалось представником позивача у судовому засіданні, суд приходить до висновку про порушення ТОВ “Дніпро-Вікторія” п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Статтею 238 ГК України встановлено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Відповідно до змісту ч. 1 ст. 239 ГК України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання таку адміністративно-господарську санкції як адміністративно-господарський штраф.

Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, за застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГК України, адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

З аналізу викладених норм вбачається, що фінансові санкції за порушення вимог п.1, п.2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, передбачені п. 2 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, підпадають під законодавче визначення адміністративно-господарської санкції та є такою санкцією за своєю юридичною сутністю.

Суд не бере до уваги твердження ДПІ у Оболонському районі міста Києва про пропуск позивачем строку для звернення до суду, встановленого ст. 99 КАС України, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а згідно з ч. 4 ст. 99 КАС України якщо законом встановлена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то обчислення строку звернення до адміністративного суду починається з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

З огляду на те, що спірні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій ДПІ у Оболонському районі міста Києва, позивачем були оскаржені в адміністративному порядку до ДПА у м. Києві та ДПА України, за результатами чого ТОВ“Дніпро-Вікторія” отримувало рішення про результати розгляду повторних скарг, а також враховуючи, що позови були здані на пошту, суд приходить до висновку про дотримання позивачем річного строку для звернення до суду.

Зважаючи на викладене, а також враховуючи, що відповідач прийняв спірні вищезазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку про відсутність належних правових підстав для скасування вказаних рішень ДПІ у Оболонському районі міста Києва.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав.

Натомість відповідач довів суду відсутність протиправних дій зі свого боку.

За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Дніпро-Вікторія” відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя                                                                                 С.К. Каракашьян