Постанова № 125498883, 27.02.2025, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
27.02.2025
Номер справи
490/11556/24
Номер документу
125498883
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

н\п 3/490/977/2025

Центральний районний суд м. Миколаєва

54067, м. Миколаїв, вул. Захисників Миколаєва, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua

Справа № 490/11556/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2025 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Демінська О.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , директора ТОВ «Техноконтракт», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-4 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

В протоколі про адміністративне правопорушення № 369/34-00-07-06 від 18.12.2024 року зазначено, що посадовою особою, головним державним інспектором Миколаївського відділу документальних перевірок управління податкового аудиту Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків ОСОБА_2 , за порушення порядку ведення податкового обліку при проведені перевірки ТОВ «Техноторг», місце знаходження юридичної особи: м.Миколаїв, пр. Героїв України 113, встановлено, що директор ТОВ «Техноторг» ОСОБА_1 вчинив правопорушення в частині порушення п. 51.1 ст. 51, п. 119.1 ст. 119, пп. 6) п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, п.3.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за №111/26556 щодо подання недостовірних відомостей про фізичних осіб - платників податку, а саме: у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за формою № 4-ДФ 2-4 квартали 2023 року та 1-2 квартали 2024 року не вірно відображено показники (помилки) та не виправлені самостійно, або виправлені з порушенням термінів; пункту 63.3 статті 63 ПКУ, пунктів 8.1, 8.4, 8.5 розділу VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 ТОВ «ТЕХНОТОРГ» до контролюючого органу не подано Повідомлення про об?єкти оподаткування або об?єкти, пов?язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-4 КУпАП.

Згідно з протоколомдата, час і місце вчинення правопорушення, правопорушення допущено під час подачі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку у приміщенні ТОВ «ТЕХНОТОРГ» за юридичною адресою: м.Миколаїв, пр. Героїв України, 113, (акт перевірки від 11.11.2024 року №736/34-00-07-06/30976452).

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце слухання справи належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Захисник Махнова О.В., яка діє в інтересах особи, що притягується до адміністративної відповідальності, в судове засідання не з`явилась, надала до суду клопотання про розгляд справи без участі ОСОБА_1 та його захисника. Також просила суд провадження у справі відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.163-4КУпАП закрити згідно з п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП, про що подала письмове клопотання, яке долучене до матеріалів справи. У клопотанні вказала, що моментом вчинення правопорушення, яке не є триваючими, є 09.08.2024 р., про що у протоколі взагалі не вказано

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1ст.7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

За правилами ст. 245 КУпАП, під час провадження в справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне і об`єктивне дослідження всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Ст.252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні. До таких даних відносять: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також інші документи.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи, зокрема, про місце, час вчинення та суть правопорушення, спричинену матеріальну шкоду, а також про свідків і потерпілих.

Постанова суду, згідност. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.

Протокол про адміністративне правопорушення, як і будь який інший документ, має бути викладений в такій спосіб, щоб інформація мала бути зрозумілою будь якій особі, в тому числі особі, відносно якої він складається, і суду та не підлягала різному тлумаченню.

У контексті забезпечення дотриманняпринципів КонституціїтаКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, задля утвердження верховенства права та європейських підходів до розуміння прав людини, 23 лютого 2006 року Верховною Радою України прийнятоЗакон України №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Основними цілями даного Закону є застосування практики Європейського суду з прав людини з метою забезпечення виконання рішення Європейського суду з прав людини у справах проти України та впровадження в українське судочинство та адміністративну практику європейських стандартів прав людини.

Рішення Європейського суду є офіційною формою роз`яснення основних (невідчужуваних) прав кожної людини, закріплених і гарантованих Конвенцією, яка є частиною національного законодавства, та у зв`язку з цим джерелом законодавчого правового регулювання і правозастосування в Україні.

Перевіркою матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що вказані вимоги органом ,що здійснював провадження не дотримано, виходячи з наступного.

Так, з протоколу про адміністративне правопорушення № 369/34-00-07-06 від 18.12.2024 вбачається, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що перебуваючи на посаді директора ТОВ «Техноторг», здійснював ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-4 КУпАП.

Проте особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, не зазначено коли ж саме було подано ОСОБА_1 . Податкового розрахунку. У графі дата, час і місце вчинення порушення зазначено, що правопорушення допущено під час подачі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку у приміщенні ТОВ «ТЕХНОТОРГ» за юридичною адресо: м.Миколаїв, пр. Героїв України, 113, що позбавляє суд можливості встановити подію, а саме: дату та час ймовірного вчинення адміністративного правопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення даних про час вчинення правопорушення не містить взагалі, а за твердженням сторони захисту правопорушення такою датою мало б бути зазначено 09.08.2024 р.

З урахуванням положень ст. 256 КУпАП щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, всі обставини мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення, та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.

Отже, суд приходить до висновку про те, що оскільки наведені порушення закону, які допущені органом, який склав протокол, в межах якого лише і здійснюється розгляд справи судом, є істотними і перешкоджають провадженню у справі, не можуть бути усунені при судовому розгляді судом, то провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. ст.ст. 18, 247, 251, 252, 254, 256, 280, 283-285 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-4 КУпАП, за обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення № 369/34-00-07-06 від 18.12.2024 року, складеного відносно нього.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.І.Демінська