Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 289/2543/24
Номер провадження 3/289/106/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.02.2025 м. Радомишль
Суддя Радомишльськогорайонного судуЖитомирської областіКириленко О.О., за участю прокурора Сенька В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , адміністратора центру надання адміністративних послуг Радомишльської міської ради, РНОКПП в матеріалах справи відсутній,
за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи у період 01.07.2020 по теперішній час адміністратором центру надання адміністративних послуг Радомишльської міської ради Житомирського району Житомирської області, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією який відноситься відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2023 роки, чим порушила вимоги, передбачені чинним законодавством України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, однак звернулась до суду з заявою про розгляд справи без її участі, свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнала.
Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушень, пов`язаних з корупцією та призначити стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що відповідно до розпорядження міського голови Радомишльської міської ради «Про призначення ОСОБА_2 » № 120-к від 30.06.2020, ОСОБА_1 призначено на посаду адміністратора центру надання адміністративних послуг міської ради (а.с. 22, 51, 84).
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік лише 09.02.2024 о 15 год 51 хв, за 2022 рік 09.02.2024 о 16 год 07 хв, за 2023 рік 14.10.2024 о 08 год 09 хв (а.с. 12-15, 45-47, 77-80). Зі змісту письмових пояснень ОСОБА_1 від 14.10.2024 вбачається, що остання дійсно подала вказані декларації несвоєчасно без поважних причин, оскільки вважала, що їх потрібно подавати після закінчення воєнного стану (а.с. 28, 60, 93).
Відповідно до положень частини першої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства деклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що Національне агентство, з метою виконання покладених на нього повноважень, має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 08.11.2023 №252/23, щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону «Про запобігання корупції» (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 зазначеного Закону (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на усій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався та триває по теперішній час.
Відповідно до Роз`яснення НАЗК №4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України №3384-ІX "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до даного Закону особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності вказаного Закону, подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року, а з 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб`єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною першою ст. 172-6 КУпАП визначено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 36 КУпАП визначено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже, оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подала у встановлений законом строк декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2023 роки, подавши їх 09.02.2024 та 14.10.2024, своїми діями вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , в ході розгляду справи не встановлено. Керуючись ст. 36 КУпАП, враховуючи особу правопорушника, а також характер вчинених правопорушень, суд накладає на останню адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАПу виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст. ст. 27, 33-36, 40-1, 283, 285, 287-291 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження справи №289/2543/24, №289/2544/24, №289/2545/24 та присвоїти їм єдиний унікальний номер справи 289/2543/24.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ст. 36 КУпАП, застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф належить стягнути на р/р UA198999980313010106000006777, отримувач коштів ГУК у Житомир.обл/ ТГ м. Радомишль/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції». Стягувачем є Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60гривень на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір. Стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з моменту її винесення.
Строк звернення постанови суду до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Олег КИРИЛЕНКО
Постанова набирає законної сили ____ 202__